WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота

Опорядження столярно-будівельних виробів - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
Тема.
Опорядження столярно-будівельних виробів
?
ВСТУП
Одна з головних задач - підвищення якості продукції. Столярні вироби виготовляють для тривалого терміну експлуатації. Більшість їх призначається не тільки для технічних цілей, але і для прикраси приміщень, будинків і споруджень. Вони експлуатуються в різній обстановці і різних умовах.
Тривале збереження виробів з деревини забезпечується обробкою. Під обробкою деревини розуміють усі види обробки її поверхні, спрямовані на поліпшення зовнішнього вигляду і захист від впливу навколишнього середовища.
Багато видів обробки деревини, такі, як різьблення, випалювання, інкрустація, позолочення, широко застосовувалися протягом багатьох сторіч і зараз одержують подальший розвиток.
Найбільш високого розвитку досягла техніка і технологія обробки лакофарбовими матеріалами. Обробка деревини лакофарбовими матеріалами являє собою сукупність технологічних операцій із нанесення, сушіння й облагороджуванняю лакофарбових покрить.
Сучасні лакофарбові матеріали й устаткування дозволяють індустріальними методами одержувати на поверхні деревини різноманітні оздоблювальні покриття з високими декоративними і захисними властивостями.
Поряд з рідкими лакофарбовими матеріалами для створення захисно-декоративних покрить використовують плівкові і листові матеріали на основі синтетичних смол.
Тому під обробкою деревини прийнято розуміти створення на її поверхні захисно-декоративних покрить за допомогою лакофарбових, плівкових і листових матеріалів.
Значний ріст обсягів виробництва столярних виробів, потрібних для задоволення потреб народного господарства і попиту населення, викликав необхідність спрощення технології і прискорення термінів обробки, а це, у свою чергу, зажадало застосування нових лакофарбових матеріалів із кращими технологічними властивостями.
У результаті створення нових лакофарбових матеріалів, матеріалів для облагороджування лакофарбових покрить і устаткування для обробки багато процесів, що раніше здійснювалися ручним методом з використанням довгосохнучих лакофарбових матеріалів, виконуються на високопродуктивних верстатах, конвеєрних, автоматичних і напівавтоматичних лініях.
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Столярна підготовка поверхні.
Для всіх видів зовнішнього опорядження поверхня деревини має бути добре підготовлена. Спочатку здійснюють столярну. Підготовку поверхні із деревини.
Основна мета столярної підготовки під прозоре опорядження - вирівняти поверхню, знявши хвилі, які виникли внаслідок фрезерування на деревообробних верстатах. Столярна підготовка складається з таких операцій: висвердлювання та залитування сучків та інших дефектів вставками та клею, пробок остаточне вирівнювання поверхні та її зачищання.
До столярної підготовки ставляться високі вимоги, бо навіть значна явилистість від фрезерування на деревообробних верстатах (довжина хвилі 2 мм і висота гребеня 0,01 мм) після опорядження фарбами стає досить помітною, що псує зовнішній вигляд опоряджувальної поверхні. Вставки та інші залатування застосовують тільки при непрозорому опорядженні поверхні деревини.
Поверхня деревини твердих листяних порід, особливо в завальнуватих місцях, циклюють. Поверхню деревини м'яких і шпилькових порід ні за яких умов не циклюють, тому що від циклювання їх поверхня стає шорстка.
На поверхні під прозоре опорядження, особливо світле, не має залишитись брудних плям, шорсткості, хвилястості, подряпин від шкурки, вмітин, виривів та інших дефектів.
2.2. Опоряджувальна підготовка під прозоре опорядження.
Для високоякісної підготовки поверхні деревини до прозорого опорядження, крім столярних робіт, треба дбайливо виконати такі операції опоряджувальної підготовки: знесолювання смолистих місць на поверхні деревини, якщо виріб з шпилькових порід відбілювання плямистої поверхні (особливо про пробитті клею під час личкування, якщо ця поверхня споряджується в світлий колір: видалення ворсу.
Відбілювання зберігають і вирівнюють натуральний колір деревини.
Для відбілювання деревини застосовують такі розчини: перекис водню (12-15%-й водний розчин. В який додають нашатирного спирту); хлорне вапно, розчинне у воді до густоти пасти; щавелеву кислоту (5-10%-й розчин) що найчастіше застосовують для видалення чорних плям від металу і просочування клею.
Відбілювальні розчини на поверхню деревини наносять трав'яними щітками, бавовняно-паперовими пензлями або лопатками потім їх змивають водою з милом або содою.
Ворс (кінці перерізаних волокон, які при змочуванні набухають. А при висиханні скручуються. Піднімаючи в гору свої кінці вусики) виділяють для того, щоб зробити поверхню гладенькою а це сприяє рівномірнішому нанесенню та економії опоряджувальних матеріалів. Ворс видаляють шліфуванням поверхні дрібнозернистими шкурками (№6-12) попередньо зволоживши поверхню 3-5%-м клейовим розчином та висушивши її. Це робить ворсинки більш жорсткими і вони краще зшліфовуються.
Для кращого видалення ворсу операцію можна повторити два-три рази. Зволожувати поверхні слід чубкою або тишпоком, рівномірно. Без пропусків з такими розрахунком, щоб волого якомога менше проникала в деревину.
Більш поширений метод видалення ворсу в процесі ґрунтування. Для цього на поверхню деревини наносять рідкий опоряджувальний матеріал, який "зволожує" поверхню і підсилює ворс. Після першого покриття і висушування поверхня шліфують дрібнозернистим шкірками (№6-8).
2.3. Опоряджувальна підготовка під непрозоре опорядження
Мета опоряджувальної підготовки під непрозоре опорядження полягає в тому, що остаточно вирівняти і виглядати поверхню, ущільнити її, забезпечити міцне зчеплення (адгезію) деревини з лакофорбованою плівкою. Підготовка поверхні до непрозорого опорядження складається з розглянутих нижче операцій.
Знесолювання, яке здійснюють для кращого зчеплення шару фарби з поверхнею деревини в смолистих місцях шпилькових порід. Для знесолювання застосовують такі смолорозчинники: бензин, спирт, скипидар: 25%-й водний розчин ацетону; 5-10%-й водний розчин соди (після видалення смоли поверхню протирають ацетоном); 4-5%-й водний розчин їдкого натру.
Знесмолюючі розчини на поверхню дерев наносять трав'яними щітками або бавовняно-паперовими пензлями. Розчини підігріті до 50оС швидше розчинюючи смолу.
Розчинену смолу змивають з поверхні теплою водою. Більшість знесмолюючих засобів вогненебезпечні або шкідливі для здоров'я людини, тому найчастіше застосовують розчин соди.
Ґрунтування сприяє збільшенню щільності деревини і крищому зчепленню шару фарби з деревиною. Воно полягав просочуванні поверхневих шарів деревини рідкими складниками-грунтовими, які швидко висихають. Ґрунтовка просочують деревину з поверхні і деякою мірою заповнюють пори, а після висихання створюють тверду підстилку для лакофарбованих покриттяв, з якими вони міцно зчіплюються. Ґрунтовки на поверхню наносять пензлями і тишпоними, а такожрозпиленням, вальцями або гарячим пресуванням.
Сучасна лакофарбова промисловість припускає грутовка з різних

 
 

Цікаве

Загрузка...