WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі - Реферат

Харчова цінність плодів, овочів та норми їх споживання. Фрукти свіжі - Реферат

відрізняються габаритами і продуктивністю.
М'ясорубка складається із робочої камери (циліндр з горловиною) для загрузки м'яса. В середині циліндра є рубчики вздовж по гвинтовій лінії.
Шпик має форму гвинтового валу. З одного боку шпик закінчується шипом для з'єднання з проводом, а на протилежному кінці знаходиться палець з двома паралельними дисками для вставки ріжучих пар.
Для одержання фаршу різної, степені помолу м'ясорубки комплектується наборами ножів і решіток з діаметром отвору 3,5,9 міліметрів.
На горловину корпусу робочої камери встановлюється загруз очна частина яка виконує функцію огорожі.
М'ясо в робочу камеру поштовхують дерев'яним штовхачем.
Продукт який необхідно подрібнити після обвалу і жиловки нарізають кусочками масою 50-100 гр.Встановлюють прийомну тару включають електродвигун.
М'ясорубку МИМ-500 М, має індивідуальний привід який складається з електродвигуна клинопасмо всіх передач одноступенчастого циліндричного редуктора і м'ясорубки.
Основою машини являється чавунна плита із дирами для прикріплення до підлоги і болта для заземлення. До основи прикріплення рами із кутникової сталі. До рами прикріплелно обідовочні панелі. Облицьовка задньої і бокової стінки має жалюзі для циркулювання повітря для охолодження двигуна.
Для вийняття шпика м'ясорубки і робочих інструментів збоку є спеціальний пристрій, який складається із схомута і вилки. При повороті рукоятка вилка натискує, на Шпек, пересуваючи його вздовж робочої камери разом з робочими інструментами до розгрузочного отвору.
Перед початком роботи провіряють санітарно-технічний стан м'ясорубки. Наявність заземлення корпусу.
На палиць шпика надівають робочі інструменти для виконання відповідної технічної операції - основний набір ножів і ножових решіток служать для отримання котлетної маси, і включають м'ясорубку на холостому ходу.
Встановлюють прийомну тару включають ЕЛ двигун, м'ясо кладуть в загруз очну частину і проштовхують дерев'яним штовхачем. Подача м'яса має бути рівномірна і стабільна.
При роботі заборонено проштовхувати м'ясо руками.
Після закінчення роботи вимикають електродвигун, знімають пучок з ріжучими парами.
Після цього м'ясорубку миють гарячою водою, ополіскують та просушують, ріжучи пари змащують не соленим, харчовим жиром.
Питання для повторення:
1. Дайте характеристику та правила експлуатації машині МІК-60 для подрібнення кави.
2. Дайте характеристику та правила експлуатації м'ясорубки МИМ-50 М.
Тема: "Інтенсифікація теплових процесів"
Мета інтенсифікації процесів теплообміну полягає у підвищенні ефективності роботи апаратів і зменшенні витрат ними теплової енергії. Найбільш важливими напрямками для досягнення цього є інтенсифікація теплообмінних процесів і утилізація теплової, тобто її регенерація.
Найважливішими напрямками підвищення ефективності теплообмінних процесів є такі:
1. Зменшення термічного опору стінки, крізь яку відбувається теплообмін. Це є можливим завдяки зменшенню її товщину або використанню матеріалу з більш високим коефіцієнтом теплопровідності, а також при своєчасному видаленні з поверхні теплообміну накипу, пригару продукту, інших забруднень.
2. Заміна вільної конвекції на примусову. Коефіцієнт тепловіддачі від гріючого агента до продукті збільшується в 1,2 - 1.5 рази.
3. Забезпечення турбулентного руху теплообмінних середовищ в апараті, що призводить до збільшення коефіцієнта тепловіддачі на 15-20%.
4. Видалення повітря і неконденсуючих газів із робочих камер, де гріючим агентом є пара. Наявність повітря і неконденсованих газів різко знижує коефіцієнт тепловіддачі від пари до стінки.
5. Своєчасне відведення конденсату із парових об'ємів. Високий рівень конденсату істотно знижує ефективність теплообміну.
6. Підвищення різниці температур і теплового потоку (якщо це є можливе) за технологічними умовами обробки продукції.
7. Оптимізація розмірів і форми продуктів, що підлягають тепловій обробці. Встановлено. Що ефективність варіння і смаження залежить не тільки від температурних режимів, але також від форми та розмірів продуктів. Існують оптимальні форми і розміри продукту, що дозволяють швидше довести їх до кулінарної готовності при максимальному збереженні харчової цінності.
8. Правильний вибір виду теплового апарат залежно від продукції, що нагрівається.
Регенерація теплоти
Раціональним шляхом утилізації і економії теплової енергії є її (регенерація) або (рекуперація). Суть регенерації полягає в тому, що гарячі рідина чи газ використовують для попереднього нагрівання холодних рідин чи газів.
Регенерація найбільш прийнятна там, де гарячу рідину необхідно охолоджувати. Регенерація теплоти можлива не тільки від продукту до продукту, але і через проміжний агент, наприклад воду.
Найбільш простий і доступний спосіб регенерації може бути продемонстрований на прикладі установки для одержання питної охолодженої гарячої кип'яченої води.
При цьому сира вода з початковою температурою надходить у регенератор що являє собою пластинчатий теплообмінник. Тут за рахунок теплоти переданої гарячою кип'яченою водою, сира вода нагрівається до tо регенерації. Далі підігріта вода надходить у кип'ятильник і нагрівається до tо кипіння. З кип'ятильника вода знову надходить до регенератора, а потім до охолоджувача, де охолоджується до визначеної tо.
Регенерацію можна здійснювати за принципами прямотоку і протитоку. Значно ефективніше застосовувати проти точну регенерацію.
В харчових галузях широко застосовуються регенератори у яких коефіцієнт регенерації дорівнює 80-95%.
Таким чином, при регенерації досягається істотна економія витрати теплот і не менш істотні економія витрати холоду.
Акумуляція теплоти.
В даний час на багатьох харчових підприємствах і в громадському харчуванні досягають істотного ефекту у використанні теплової енергії за рахунок застосування так званих акумуляторів теплоти і холоду. Суть акумуляції теплоти і холоду полягає в тім. Що нагріта чи охолоджена вода міститься в ізольованій ємності, де вона зберігає початкову tо протягом декількох (до 15) годин.
Потім, у міру потреби, в гарячій чи холодній воді, її направляють на технологічні допоміжні цілі.
У більшості випадків виявляється раціональним нагрівати чи охолоджувати воду в години мінімального споживання електричної теплової енергії і холоду. Акумуляція теплоти дозволяє істотно скоротити витрату енергії в години максимального споживання електрики, газу і холоду.

 
 

Цікаве

Загрузка...