WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення вбудованих меблів - Реферат

Технологія виготовлення вбудованих меблів - Реферат

або шаблону на стрічковопильному верстаті. Поверхню полиць шліфують на шліфувальному верстаті.
Елементи шаф, оброблені деревиною цінних порід, покривають лаком, а необроблені офарблюють чи нітроемаллю олійною фарбою.
Для запобігання при транспортуванні від псування елементи шафи упаковують попарно лицьовими поверхнями один до одного, прокладаючи між ними папір. Зберігають елементи шаф у горизонтальному положенні в сухих складах, а перевозять у контейнерах або критих вагонах.
На будівництво шафи поставляють комплектно з приладами, покладеними в окрему тару.
3.ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Кожен знову поступаючий робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним знову поступаючим робітником шляхом бесіди і показу наочних приладь. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить, безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працівників, а позаплановий - при зміні правил з охороні праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при завантажувально-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктованого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будовимеханізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадці приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через це велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнується верстаком і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ними легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготівлі розміщають поблизу від верстака, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особливу увагу варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкою, без вибоїн і сколі.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місці на відстань не більш 50 м, а переносити їх по сходах чи драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропують елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати відтягнення з волокняного чи каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропують інвентарними стропами.
При підйомі або опусканні стояти під виробами або під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, ожеледі конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі переміщення або монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більш 15 м/с, ожеледі, чи грозі, тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу крана чи мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися однією особою - бригадиром монтажної бригади, чи ланковим такелажником-стропильщиком. Сигнал "Стоп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, майстер або виконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу не треба було гаяти час на розшуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця монтажу повинен бути заздалегідь запланований відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дорогі. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення границь монтажних робіт, для того щоб сторонні люди не попадали в цюзону.
Робітники повинні бути забезпечені набором інструментів, необхідних для установки виробів у проектне положення, вивірки правильності їхньої установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користатися технологічними картами.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ними. Інструмент необхідно систематично і вчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна

 
 

Цікаве

Загрузка...