WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення вбудованих меблів - Реферат

Технологія виготовлення вбудованих меблів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Технологія виготовлення вбудованих меблів
?
ЗМІСТ
1. Вступ
2. Технологічна частина
Опис виробу конструкція і матеріали.
Загальний вигляд.
Виготовлення вбудованих меблів.
3. Заходи з охорони праці.
1.ВСТУП
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу .кислот, солей, олій - деревину широко використовують для виготовлення несучих і елементів будинків, споруд, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, дверей і ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва, а у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, тесляра, паркетника й ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на дерев-обробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішаними стулками, фрамугами і полотнами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи з заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному виді чи у виді окремих елементів (напівферми й ін.).
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Опис виробу конструкція і матеріали.
До вбудованих меблів відносяться вбудовані й антресольні шафи. Їх встановлюють у житлових і громадських будинках у спеціально відведених місцях: нішах і коридорах, використовуючи як задню стінку, бічних стінок і верхню стінку внутрішні стіни будинку.
У житлових будинках застосовують збірні вбудовані меблі з уніфікованими елементами щитової і каркасної конструкції.
На будівництво вбудовані меблі надходять у виді окремих елементів, готових до монтажу. Для надання меблям красивого зовнішнього вигляду їх личкують різними матеріалами: шпоном з деревини цінних порід, покриваючи потім світлим лаком; твердими деревоволокнистими плитами або фанерою, попередньо облицьованими текстурним папером з імітацією під деревину цінних порід; емалями, що гармоніюють по кольорі , з обробкою приміщення.
Дверні блоки шаф і антресолей бувають одно- і двополотенними. Над дверними прохідними прорізами встановлюють двополотенні антресолі. Ширина антресольних блоків повинна відповідати ширині дверних блоків, над якими вони розташовуються.
Блок шафових дверей складаються з коробки і полотан. Коробку роблять з деревини шпилькових порід. Полотна дверних шаф і антресолей, бічні стінки виготовляють із щитів із суцільним чи дрібнопустих заповненням, чи з деревиностружкових плит товщиною 16 чи 19 мм, чи з ламінованної деревиностружкової плити. Для виготовлення щитів застосовують деревиноволокнисті плити марок Т чи ТС чи фанеру марки СК не нижче сорту . Як заповнювач полотен дверок використовують дерев'яні бруски (рейки), смужки фанери твердої чи ДВП (деревиноволокнистої плити плити), спіральні стружки чи паперові стільники (рис. 1). Видимі крайки полотен дверок, бічних стінок чи інших деталей личкують струганим шпоном, крайковим пластиком, поливінілхлоридним профілем або обкладками з деревини листяних порід, тонізованими під колір поверхні виробу.
2.2. Загальний вигляд
Рис. 1. Елементи вбудованих меблів:
а - однополотенні шафові двері, б - двополотенні шафові двері, в - антресольні двері (розріз), м - шафові двері (розріз), д - обкладка, е - дерев'яна обкладка дверей, ж - обкладка дверей хлорвініловим профілем; 1 - антресольний однополотенний блок, 2 - антресольний двополотенний блок, 3 - однопполотенний шафовий блок, 4 - двополотеннийний шафовий блок, 5 - металева скріпка, 6 - заповнення з ламаних смужок, 7 - заповнення серединки спіралями, 8 - заповнення серединки з решітки твердих деревинноволокнистих плит, 9 - брусок під замок, ручку-завертку, 10 - заповнення серединки брусками, 11 - личкування з твердих деревиноволокнистих плит, 12 - планка, 13 - дерев'яна обкладка, 14 - хлорвініловий профіль.
Полки для шаф роблять з фанери товщиною 10...12 мм чи з деревиноволокнистої плити товщиною 16...19 мм, видиму крайку личкують дерев'яною рейкою; штанги для навішення одягу - з деревини твердих порід.
Антресольні блоки по конструкції аналогічні дверним (шафовим). У будинках 1-го класу шафи обробляють шпоною з деревини цінних порід або текстурним папером.
Елементи і деталі вбудованих шаф і антресолей для житлових будинків повинні відповідати вимогам ГОСТ 26138-84.
2.3. Виготовлення вбудованих меблів.
Вбудовані шафи, антресолі складаються з дверних і антресольних блоків, бічних і проміжних стінок, плінтуса, лиштви, монтажного бруса.
Полотна дверей шафи, антресолі обкладають у паз і гребінь дерев'яними обкладками, полівінілхлоридним чи профілем або личкують крайковим пластиком. Кріплять обкладки на клеї.
При виготовленні дверей шаф із деревиностружкових плити останню розкроюють на круглопильних верстатах, після чого на крайках на фрезерному верстаті вибирають паз для кріплення обкладок. Обкладки кріплять у складальних верстатах або хомутах. Після витримки, необхідної для схоплювання клею, площини щитів дверей шліфують на трициліндровому шліфувальному верстаті. Двері можуть бути покриті шпоною з деревини цінних порід або обклеєні полівінілхлоридної плівкою, бічну щит-стінку роблять із деревиностружкової плити й личкують шпоном з деревини цінних порід або покривають полівінілхлоридною плівкою.
Проміжну стінку виготовляють із двох твердих деревиноволокнистих плит, склеєних між собою сітчастими сторонами усередину. Після склеювання необхідно витримати плити протягом доби покладеними в стопи в цеху при температурі 18...20 °С і відносній вологості повітря 60 %, після чого їх обпилюють по периметру, а потім крайки щоб уникнути зволоження, покривають (до фарбування) оліфою. Переставніполки довжиною до 800 мм роблять з фанери, а довжиною більш 800 мм - із деревиностружкової плити, зовнішню крайку якої личкують дерев'яною обкладкою.
Розкроюють плити, фанеру для полиць на круглопильному верстаті, кути випилюють по чи розмітці

 
 

Цікаве

Загрузка...