WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

У приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою поразки електричним струмом працювати можна електроінструментом при напрузі не вище'42 В. Корпуса електроінструментів, що працюють при напрузі більш 42 В, повинні бути заземлені.
Експлуатація лісів. Лісу, підмости, застосовувані для виконання будівельно-монтажних робіт на висоті, повинні бути інвентарними. Неінвентарні ліси допускаються лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажного керування.
Стійки, рами, опорні сходи й інші елементи випливають установлювати по схилі і кріпити зв'язками відповідно до проекту.
Поверхня ґрунту, на яку встановлюють лісу, потрібно спланувати, утрамбувати і відвести поверхневі води. Ліси повинні бути прикріплені до стіни споруджуваного будинку.
Під кінцями кожної пари стійок лісів у поперечному напрямку кладуть підкладку з дошки товщиною 50 мм. Установлювати лісу на полої не можна. Кріплять лісу до стін споруджуваного будинку по усій висоті. Висота проходів на лісах на світлі повинне бути не менш 1800 мм, для того щоб робітник міг вільно проходити. Настили на лісах і риштованні повинні бутирівними, із зазорами між дошками не більш 10 мм.
Підйом людей на ліси і спуск із них допускаються тільки по сход з ухилом до 60°, що своїм верхнім кінцем повинні бути прикріплені до поперечок лісів. Проріз у настилі лісів для виходу зі сходи обгороджують із трьох сторін. Переносні сходи, драбини, трапи, містки виготовляють з деревини хвойних порід 1-го чи 2-го чи сортів з металу. Відстань між ступінями переносних сход не повинне бути більш 250 і менш 150 мм.
Вхід у будинок, біля якого встановлені ліси, зверху обгороджують навісом, а з бічних сторін - суцільним обшиванням з дощок.
Лісу і підмости висотою до 4 м можна експлуатувати після приймання їхнім виконавцем робіт (виконробом), а вище 4м - після приймання технічною комісією, призначеної за наказом БМУ. За технічним станом лісів і риштовання необхідно систематично стежити.
Під час грози і вітру 6 балів і більш робота на лісах припиняється. Ліси повинні бути обладнані блискавкозахисні засобами.
При прийманні лісів і риштовання повинні бути перевірена: наявність зв'язків і кріплень, що забезпечують стійкість, вузли кріплення окремих елементів, робочі настили й огородження, вертикальність стійок, заземлення. Лісу в процесі експлуатації перевіряє чи виконроб майстер не менш чим через щодекади. Переміщати лісу при вітрі швидкістю більш 10 м/с не можна.
Робочі й інженерно-технічні працівники, зайняті експлуатацією і ремонтом електричних установок, повинні вміти звільняти постраждалих облич від струму і надавати їм першу допомогу. При поразці людини треба негайно усунути вплив на нього струму шляхом відключення рубильника, запобіжників і ін. Людина, що рятує потерпілого, повинний убезпечити себе, надягши галоши, гумові чи сухі вовняні ' чи рукавички нашвидку обмотавши руки сухою ганчіркою. Коли під рукою немає таких предметів, струмоведучі проводи відтягають від потерпілого сухим ціпком, гумовим джгутом, сухим одягом і т.п. Після зняття напруги потрібно терміново викликати лікаря для надання медичної допомоги.
Пожежі наносять народному господарству великий збиток. Основними причинами пожеж є недотепне звертання з вогнем на відкритих площадках, паління в пожежонебезпечні місцях, несправності в електромережі, неправильне збереження легкозаймистих матеріалів, захаращення цехів і території і т.п.
Укладати спаленні предмети (пиломатеріали) на будівельному майданчику можна на відстані не менш 15 м від будуючих будівель чи тимчасових споруджень. Склади пальних і мастильних матеріалів варто розташовувати з боку, протилежної пануючим вітрам, і на великій відстані від будинків.
Треба систематично перевіряти електромережа і вчасно усувати її несправність. Тимчасові металеві й електричні печі можна влаштовувати тільки за узгодженням з органами пожежного нагляду. У місцях, відведених для паління, варто поставити бочки з водою і шухляди з піском для недокурків.
На будівельному майданчику повинні бути обладнані протипожежні посади з вогнегасниками, цебрами, лопатами, ломами, баграми, гідропультом і сокирами. У гідропульта звичайно встановлюють бочки з водою.
Місця, де водопровід відсутній, обладнають закритими водоймами з мотопомпами на відстані 150...200 м від будинків.
Пожежна профілактика передбачає заходи, спрямовані на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, що перешкоджають поширенню вогню, заходу для евакуації людей, матеріалів, устаткування при виникненні пожежі, а також план роботи людей по найшвидшій ліквідації пожежі.
Склади пиломатеріалів повинні міститися в чистоті і мати необхідні дороги і проїзди. Територію складу треба систематично очищати від відходів - кори, тріски. Паління на складах, а також розведення багать категорично забороняється.
У літні дні територію складу, а також територію підприємства треба поливати водою. Розриви між штабелями і групами штабелів повинні відповідати передбаченим нормами.
Склад повинний бути обладнаний протипожежним водопроводом, водоймами. Невеликі склади повинні мати чани з водою, вогнегасники.
У деревообробних цехах потрібно стежити за станом електроустаткування, пускової апаратури, силової й освітлювальної мережі. Обтиральні матеріали варто зберігати в спеціальних закритих металевих шухлядах і періодично їх очищати. Необхідно систематично змазувати підшипники, не допускаючи їхнього перегріву.
Зберігати наднормативні запаси пиломатеріалів, заготівель і деталей у цехах не допускається.
Усі проходи і підходи до пожежних кранів повинні бути завжди вільними і доступними.
У малярських цехах не можна працювати без надійно діючої вентиляції, для того щоб не утворилася вибухонебезпечна концентрація пар лакофарбових матеріалів.
Цехи крім пожежного водопроводу повинні бути забезпечені засобами пожежегасіння.- вогнегасниками, розташованими в зручних місцях.
Для подачі сигналів про пожежу в цеху, майстерні повинна бути встановлена пожежна сигналізація. У випадку її відсутності необхідно установити сирени, дзвону і т.п.
Кожен працюючий, помітивши пожежу, зобов'язаний негайно (по телефоні) викликати пожежну команду, а якщо немає телефону, дати інший який-небудь сигнал і вжити заходів по гасінню пожежі місцевими засобами.
Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожнім будівництві і підприємстві зі складу працюючих створюються добровільні пожежні дружини, активно, що беруть участь у гасінні пожеж. У кожній зміні повинне бути мінімально необхідна кількість працівників пожежної дружини.

 
 

Цікаве

Загрузка...