WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати відтягнення з прядив'яного чи каната тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їхній тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропят інвентарними стропами.
При чи підйомі опусканні стояти під чи виробами під стрілкою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, полою конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінюваність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх надперекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі чи переміщення монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більш 15 м/с, ожеледі, чи грозі тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу чи крана мотористу лебідки, а також робітником на відтягненні повинні подаватися одним обличчям - бригадиром монтажної бригади, чи ланковим такелажником-стропальником. Сигнал "Стіп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, чи майстер виконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу не треба було гаяти час на розшуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця монтажу повинний бути заздалегідь запланований відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дорогі. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення границь монтажних робіт, для того щоб сторонні люди не попадали в цю зону.
Робітники повинні бути постачені набором інструментів, необхідних для установки виробів у проектне положення, вивірки правильності їхньої установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користатися технологічними картами.
Техніка безпеки при монтажі (зборці) будинків. Будівельний майданчик у населених місцях щоб уникнути доступу сторонніх облич обгороджують. По периметрі споруджуваного будинку встановлюють небезпечну для перебування людей зону. Для будинків висотою до 20 м вона повинна бути не менш 7 м.
Працюючі на стройплощадці в місцях, де можливе падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті прорізи в стінах обгороджують. Для перенесення і збереження інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті, повинні мати сумки.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть обличчя, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ім. Інструмент необхідно систематично і вчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.
Ремонтують інструмент, заміняють частини, що ріжуть, після його вимикання і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом із приставних сход заборонено.
При перервах у роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент із працюючим двигуном заборонено.
Електробезпечність
При зіткненні людини зі струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека поразки струмом. Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази велика, тобто 0,1 А,-смертельна. Неізольовані струмоведучі частини обгороджують так, щоб до них не було вільного доступу.
Електроінструмент варто систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, варто перевіряти перед роботою справність кабелю, що підводить. Електроінструмент повинний бути заземлений; при відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.
До роботи з механізованим інструментом допускаються обличчя, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.
Ремонтувати, регулювати, і набудовувати механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом варто користатися захисними окулярами. У процесі роботи забороняється натягати і перегинати кабелі інструментів.
У непогожу погоду (сніг, дощ) працювати на відкритій площадці електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. У приміщеннях особливо небезпечних, а також поза приміщеннями працювати електроінструментом можна при напрузі не більш 36 В.
Пускову апаратуру розміщають таким чином, щоб сторонні обличчя не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.
Металеві будівельні ліси, рейкові шляхи електричних вантажопідйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і устаткування з електроприводом, корпуса електродвигунів, кожухи рубильників повинні бути заземлені.
Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим проводом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менш 2,5 м над робітниками місцями, 3,5 м - над проходами, 6м - над проїздами.
Ручні переносні світильники повинні мати захисну металеву сітку, причому напруга для них повинно бути не більш 36 В, а в особливо небезпечних місцях (траншеї, колодязі) - 12В.
Штепсельні з'єднання на 12 і 36 В повинні мати колір, що різко відрізняється від штепсельних з'єднань з напругою більш 36 В.
Гумові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищають від бруду, витирають. Захисні засоби, що мають проколи, тріщини, застосовувати не можна.
При пилянні, фрезуванні, шліфуванні треба користатися захисними окулярами.

 
 

Цікаве

Загрузка...