WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

відповідають розмірам петель.
При розмітці шаблон кладуть на крайку стулки по упорі, як показано на малюнку. Потім наносять легкі удари киянкою по скобі 2, при цьому вона друкується на стулці. По відбитку надалі вибирають гніздо під петлю. Аналогічно роблять розмітку на коробках. По розмітці стамескою вибирають гнізда під петлі. Упор у стамески дозволяє заглиблять лезо на заданий розмір. Глибина гнізда під петлю повинна відповідати її товщині, для того щоб після - установки поверхні петлі була заподлицо з деревиною.
Встановлюють і навішують стулки в коробкуна спеціальних столах. Процес навішення віконних стулок у коробку складається з припасування стулок, зачищення прогинів, навішення на петлі, усунення можливих дефектів (заколовши, нерівностей), кріплення стулок, кватирок, фрамуг, блоку від розкриття і передачі його під фарбування.
При навішенні стулок у коробку спочатку навішують зовнішні стулки. При виготовленні вікон із фрамугою (для суспільних будинків) підганяють насамперед фрамугу, а потім стулки. Зазор між стулками і коробкою повинний бути не більш 2...4 мм, що необхідно для наступного покриття стулок шаром фарби.
При припасуванні стулок ретельно перевіряють правильність притвору, щільність їх прилягання до чвертей коробки. Необхідно стежити за тим, щоб навішення стулки відкривалися свободи" і плавно і не пружинили. Внутрішні стулки підганяють до коробки так само, як і зовнішні.
При припасуванні стежать за тим, щоб всі елементи віконного блоку були гладко оброблені й у місці з'єднання (фальцювання) ретельно пригнані. Клей з поверхні елементів блоку діл дружин бути зчищений.
Петлі в брусках стулки, кватирки, фрамуги і коробки повинні бути врізані заподлицо, інакше стулки щільно не закриються
і будуть пружинити. Число шурупів для кріплення петель до стулок, фрамугам, кватиркам, коробкам повинне відповідати числу отворів. Петлі у вікнах врізають на відстані 200 мм від чверті коробки.
Петлі типів ПН1, ПН2, ПНЗ (мал. 83) застосовують для навішення стулок вікон і полотнин дверей без наплаву, а петлі ПН5 - для навішення кватирок без напливу.
Для з'єднання спарених стулок вікон і полотнин балконних дверей використовують петлі ПН6, спарених стулок вікон, полотнин балконних дверей з наплавом і фрамуг - ПН7. Для з'єднання спарених стулок вікон, полотнин, балконних дверей з напливом і фрамуг використовують петлі ПВЗ.
Петлі ПНЮ застосовують для навішення середньопідвісних стулок вікон. Стулки вікон і полотнини балконних дверей з наплавом навішують на петлі ПВ1 і ПВ2. Крім того, стулки вікон і фрамуг з наплавом можна навішувати на петлі ПВ4.
Віконні блоки з роздільними плетіннями надходять на будівництво в основному з навішвними стулками, але без приладів-ручок, фіксаторів, запірних приладів, що встановлюють до монтажу безпосередньо на будівництві.
Віконні блоки зі спареними стулками поставляють на будівництво з всіма основними приладами. Для закріплення спарених стулок у них врізають завертки 3,Р2 (ДСТ 5090-86) чи вручну за допомогою електродовбанка чи електросверлилки.
Навішання на петлі стулки з'єднують гвинтовими стяжками.
Отвору під стяжки свердлять свердлом, вибирають долотом, стамескою по розмітці, виробленої по чи шаблоні по їх контурі.
3.ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Кожен знову надходить робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі підрозділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер по техніці безпеки з кожним знову надходить робітником шляхом бесіди і показу наочних приладдя. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працюючих, а позаплановий - при зміні правил по охороні праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при погрузочно-розгрузочних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктивного і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить чи майстер виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпечність, порядок змісту робочого місця, пристрої механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадки приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через цього велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб їм легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготівлі розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особлива увага варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкої, без вибоїв і сколовши.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцеві на відстань не більш 50 м, а переносити їх по чи сход драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропують елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до

 
 

Цікаве

Загрузка...