WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

він збільшує міцність стулки, але зменшує її світлову площу.
У верхній частині віконної коробки над стулками встановлюють горизонтальну раму-фрамугу. Фрамуги можуть бути глухими і що відкриваються. У глухих фрамугах верхні притвори стулок примикають до чверті в нижньому брускуфрамуги. Для кріплення фрамуги, що відкривається, у віконну коробку вставляють горизонтальний брусок, називаний горизонтальним імпостом. У широких коробках ставлять нерухомий брусок - вертикальний імпост, до якого примикають крайки вертикальних брусків стулки.
Кватирку улаштовують угорі стулки, але не вище 1,8 м від підлоги, інакше її важко буде відкривати.
2.1. Загальний вигляд
Рис. 73. Перетину по притворах дерев'яних вікон зі спареними плетіннями, з подвійним заскленням для житлових будинків (ДСТ 11214-86):
1 - брусок нижньої коробки, 2 - нижній брусок зовнішньої стулки, 3 - розкладка по склу, 4 - стекло, 5 - верхній і бічний бруски віконної коробки, 6 - верхній і бічний бруски внутрішньої стулки, 7 - нижній брусок внутрішньої стулки, 8 - проріз для відводу води
2.3. Виготовлення віконних блоків
Виготовлення віконних блоків. Віконні блоки, як правило виготовляють на деревообробних підприємствах. На будівництво вони надходять з навішеними стулками, заскленими і пофарбованими. Однак іноді приходиться виготовляти віконні блоки невеликих серій у чи майстернях цехах будівельних організацій.
Вивчивши креслення, складають специфікацію деталей, указуючи проектні розміри і розміри заготівель (ДСТ 24454-80, 8486-86). Потім по розмірах, приведеним у кресленнях, випилюють заготівлі для деталей стулок і коробка з урахуванням припусків на обробку (ДСТ 7307-75). Після розпилювання бруски стругають рубанком, чи фуганком фрезерують електрорубанком, на фуговальних, рейсмусових чи комбінованих верстатах. Потім перевіряють прямокутність і якість обробки брусків і приступають до їхньої розмітки.
Розмітка. Розмічають бруски за допомогою метра, рейсмуса, ерунка, малки, косинця на розмічальному столі, що має кришку розміром 2200X1600 мм (на 100...150 мм більше найбільшої довжини бруска коробки).
Порядок розмітки вертикального і горизонтального брусків внутрішньої коробки віконного блоку ОР15-15 показаний на мал. 80. Відповідно до креслення вертикальний брусок повинний мати довжину 1460, горизонтальний - 1470 мм.
На торцювання деталей із двох сторін при ширині і довжині до 1500 мм дається припуск 15 мм при одержанні деталей із заготівель і 35 мм - з пиломатеріалів. Бруски, випиляні з пиломатеріалів, розмічають так: два вертикальних чи горизонтальних бруски кладуть на стіл лицьовими сторонами назовні, після чого від торця бруска відкладають 18 мм, тобто припуск на торцівку, а від нього розмір бруска по довжині (у чистоті), що складе для вертикальних брусків 1460, а для горизонтальних- 1470 мм. За допомогою косинця наносять на брусок чи ризики олівцеві лінії. Від останньої олівцевої лінії наносять наступний припуск на торцівку 17 мм (сумарний припуск на обидва кінці 35 мм). Потім від лінії торцівки відкладають розмір, дорівнює товщині шипів (у даному випадку 50 мм), і проводять ризики.
Для вибірки чверті розміром 9...12X28 мм розмітку роблять у такий спосіб: від ребра 8 бруска по пласти 7 кожного бруска наносять ризику, що відстоїть на 28 мм, а по крайці 5 - ризику, що відстоїть від ребра на 9 і 12 мм. Спочатку вибирають чверть розміром 9X28 мм, а потім додатково знімають скіс і доводять розмір чверті до необхідного.
Вибирають чверть ручними чи інструментами на фрезерному верстаті. Після вибірки чверті бруски торцюють на потрібний розмір, заріжуть шипи і вушка.
2.4. Складання віконних блоків.
Зборка віконних блоків. Стулки, фрамуги, кватирки збирають "на робочому чи столі в складальних верстатах (ваймах). Спочатку бруски підбирають, ретельно приганяючи кути і перевіряючи щільність сполучень. Шипи і вушка намазують клеєм, після чого бруски з'єднують у раму (стулку). У кутах з'єднань чи коловоротом електросвердлильки зі спіральним свердлом вибирають отвір, у яке вставляють дерев'яний нагель діаметром 8...10 мм, попередньо намазаний клеєм. Довжина нагеля повинна відповідати товщині плетіння.
Віконні коробки збирають на робочому місці. Шипи брусків змазують клеєм, бруски збирають і обжимають у складальному верстаті конструкції Я. Ерохина.
Складальний верстат являє собою металеві козли 2 висотою 600 і довжиною 1600 мм. Зверху розташований металевий швелер, на якому маються переставний упор і гвинтовий пристрій. Наявність у швелері отворів, розташованих із кроком. 100 мм, дозволяє встановлювати упор на потрібній відстані від гвинтового пристрою 3. Після зборки перевіряють прямокітність коробки і стулки, заміряючи їх по діагоналі, свердлять у кутах отвору і ставлять у них дерев'яні нагелі на клеї, чи металеві хрестоподібні нагелі з цинкоалюмінієвих сплавів.
Зібрані віконні стулки, фрамуги і коробки повинні мати по периметрі припуск на подальшу обробку до 3...4 мм і по товщині 1 мм для зняття прогинів.
По периметрі стулки і фрамуги обробляють після повного схоплювання клеячи в шипових з'єднаннях. Якщо обробляти їх відразу після зборки без витримки, то клейове з'єднання порушиться.
По периметрі стулки обробляють чи фуганком електрорубанком, для чого попередньо закріплюють їх у верстаті у вертикальному положенні. Стулки, фрамуги, кватирки можна обробляти також на фрезерному верстаті в шаблонах. Значні прогини в площині стулок фрамуг, кватирок знімають ручним інструментом (рубанком, фуганком), а невеликі - на шліфувальних верстатах. Після обробки по периметрі стулки навішують на петлі в коробки, а потім ставлять розкладки, відливи, прилади. Для виконання цих операцій використовують верстат, обладнаний пристосуванням Я. Ерохина для дискової пилки.
Пристосування служить для поперечного розкрою розкладок і інших деталей під будь-яким кутом і являє собою дискову електропилку з рамою 9, виготовленої з куточків перетином 30X30X4 мм. Рама довжиною 700 мм одним кінцем прикріплена до шарнірного стопора 10, що разом із завзятим бруском 7 нерухомо закріплений на верстаті. Завдяки стопору рама 9 може повертатися під потрібним кутом до завзятого бруска і стопоритися.
Щоб розпиляти деталь, раму встановлюють під необхідним кутом до завзятого бруска, упритул посувають до нього деталь і включають дискову електропилку.
Трудомістка операція - урізання петель. На деревообробних підприємствах ця операція механізована, а на будівництвах її звичайно виконують вручну. Для розмітки гнізд під петлі застосовують шаблон Павлихина, що представляє собою дерев'яну рейку 1 з упором 3 і двома скобами 2 із заточеними фасками. Розміри скоб

 
 

Цікаве

Загрузка...