WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Виготовлення віконних блоків
ПЛАН
1. Вступ
2. Технологічна частина
Опис виробу конструкція і матеріали.
Загальний вигляд рис. 1.
Виготовлення віконних блоків.
Складання іконних блоків.
3. Заходи з охорони праці.
1. ВСТУП
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу .кислот, солей, олій - деревину широко використовують для виготовлення несучих і елементів будинків, що обгороджують, і споруджень, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, дверей і ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва й у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
Перебудова керування народним господарством передбачає надання підприємствам і організаціям більш повне і самостійне рішення питань виробництва, перехід на самофінансування і госпрозрахунок, випуск більш якісної і рентабельної продукції. Уведений з 1 січня 1987 р. у дію "Закон про державне підприємство (об'єднанні)" узаконив права й обов'язки виробничих колективів, розширив можливості участі трудових колективів у керуванні підприємствами й об'єднаннями, у рішенні державних і суспільних справ.
У нашій країні у величезних масштабах ведеться житлове будівництво з метою забезпечення кожної родини до 2000 р. окремою чи квартирою житловим будинком. Для виконання цієї задачі в комплексі із соціально-культурним будівництвом намічене повне забезпечення виробництва будівельними матами-ріалами і виробами.
Підготовка столярів, тесль і паркетників здійснюється в професійно-технічних училищах, а також безпосередньо на підприємствах.
У постанові лютневого (1988 р.) відзначається, що найважливішою умовою прискорення соціально-економічного розвитку є забезпечення високої якості професійної і загальноосвітньої підготовки робочих кадрів, ріст політичної і цивільної свідомості молодого покоління робітничого клас.
Постановою намічений подальший розвиток професійно-технічних училищ при базових підприємствах, а також міжгалузевих спеціалізованих училищ для підготовки робітників у них по складних і інтегрованих професіях, посилення державного контролю за якістю підготовки робочих кадрів у всіх формах професійного навчання.
Рішеннями передбачений подальший розвиток механізації будівництва, зниження рівня ручної праці, поліпшення використання будівельної техніки, застосування високопродуктивного інструмента і машин, поліпшення організації будівельного процесу, що дозволить підвищити продуктивність праці. Вирішальне умова подальшого розвитку будівельного комплексу - підвищення продуктивності праці, заснована на прискоренні науково-технічного прогресу.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, теслі, паркетника й ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на дерев-обробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішаними стулками, фрамугами і полотнинами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи з заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному чи виді у виді окремих елементів (напівферми й ін.).
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Опис виробу, конструкція і матеріали
Класифікація віконних блоків. "Віконний блок складається з віконної коробки і віконних плетінь, що включають стулки, фрамугу, кватирку.
По призначенню вікна і балконні двері підрозділяють для житлових, суспільних і виробничих будинків. По конструкції вони бувають одинарні з одним чи двома рядами скління, спарені з двома чи трьома рядами скління, роздільні з двома рядами скління і роздільно-спарених з трьома і чотирма рядами скління.
По кількості стулок в одному ряді вікна і балконні двері бувають одно-, двох- і багатостворні, а в залежності від відкривання - відкриття усередину приміщення, назовні, у різні сторони і що не відкриваються чи глухі.
По способах відкривання стулок вікна бувають розстібні -. с поворотом навколо вертикальної крайньої осі, підвісні - з поворотом навколо верхньої крайньої осі, відкидні - з поворотом навколо нижньої крайньої осі, поворотно-відкидні - з поворотом навколо вертикальної і нижньої крайньої осі, що обертаються - з поворотом навколо горизонтальної чи вертикальної середньої осі, розсувні - з переміщенням стулки в горизонтальній площині, піднімальні - з переміщенням стулки у вертикальній площині.
Для провітрювання приміщення у вікнах улаштовують кватирки, кватирки-стулки, клапани, жалюзі, фрамуги, що відкриваються стулки.
Для висвітлення приміщень стулки, фрамуги, кватирки заповнюють стеклами, склопакетами або склопакетами і склом, (змішаного типу).
У залежності від притвору стулок вікна розрізняють безімпостні - із середнім притвором у чверть і з імпостами - із притвором до імпоста.
По вологостійкості вікна і балконних дверей підрозділяються на підвищеній вологостійкості, встановлювані в зовнішніх стінах будинків і усередині приміщень з відносною вологістю повітря більш 60 %; нормальної вологостійкості, встановлювані в приміщеннях з відносною вологістю повітря не більш 60%.
Віконна стулка складається з двох вертикальних і двох чи трьох горизонтальних брусків, зв'язаних між собою в раму за допомогою шипових з'єднань, клеячи і нагелів. У стулках, що мають великі розміри, ставлять горизонтальні бруски - горбильки, що з'єднують вертикальні бруски. Горбильок має профіль, аналогічний профілю бруска стулки;

 
 

Цікаве

Загрузка...