WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

основні принципи, що використовуються при автоматичному управлінні роботою вказаних механізмів.
На рис 2.1,а приведена схема автоматизації простого насосного агрегату, що передбачає два режими управління: ручне і автоматичне. Вибір режиму проводиться за допомогою ключа КУ.
Рис. 2.1. Автоматизація роботи насоса.
а) схемауправління двигуном;
б) технологічна схема установки.
Якщо ручка КУ поставлена в положення Р (ручне), то управління двигуном Д насоса здійснюється по звичній схемі-з допомогою кнопок КнП (Пуск), КнС (Стоп) і магнітного пускача ПМ. Включення або відключення насоса в цьому випадку проводиться оператором, який стежить за рівнем, рідини в резервуарі (рис.2.1,б ). Для заливки насоса використовується акумуляторний бак 1.
При установці ключа КУ в положення А автоматичне управління двигуном насоса проводиться від датчика рівня (реле поплавця) РУ. При малому рівні рідини в резервуарі контакт РУ розімкнений, і насос не включений. Якщо рідина досягає верхнього рівня, контакт РУ замкнутий, одержує живлення котушка пускача ПМ ш включається двигун Д. Насос починає працювати і перекачувати рідину з місткості до споживача. Контакт РУ реле поплавця залишається замкнутим до того часу поки рівень рідини в резервуарі не знизиться до нижньої відмітки. Тоді контакт РУ розімкнеться, що викличе відключення пускача ПМ і зупинку двигуна насоса.
Захист двигуна і апаратів управління від Кз. і перевантаження здійснюється автоматичним вимикачем ВА, що має комбінований роздільник. Нульовий захист забезпечується котушкою магнітного пускача. Датчик рівня РУ в цій схемі працює без знижувального трансформатора, а імпульс управління з РУ передається в схему безпосередньо - без проміжного реле. Таку схему можна застосовувати при невеликій відстані між насосом і резервуаром коли падіння напруги в дротах, що сполучають котушку ПМ з контактами реле РУ, невелике.
Розглянемо схему автоматичного управління двома насосними агрегатами HI і Н2 (рис.2.2), експлуатованими без чергового персоналу. Робота схеми заснована на принципі пуску і зупинки насосів залежно від рівня рідини в контрольованому резервуарі, з якого проводиться відкачування. Для контролю заповнення бака рідиною застосовується електродний датчик рівня ДУ. Схема розроблена для умов пуску і зупинки насосних агрегатів при постійному відкритих засувках на вихідному трубопроводі. З двох агрегатів один є робочим, а другий- резервним. Режим роботи агрегатів задається переключателем відкачки ПО: в положенні ? перемикача насос H1 з двигуном Д1 буде робочим, а насос Н2 з двигуном Д2 - резервним, який включається, якщо продуктивність насоса H1 виявиться недостатньою. У положенні ІІ робочим є насос. Н2, а резервним- H1.
Розглянемо роботу схеми, коли ПО встановлений в положення , а перемикачі ПУ1 і ПУ2- в положення А, тобто на автоматичне управління насосами. Контакти 1 і 3 перемикача ЛО 'замикають ланцюги но: тушок реле РУ1 і РУ2, але реле не включаться, оскільки при нормальному рівні рідини залишаються розімкненими електроди Е2 і ЕЗ датчика рівня ДУ. При підвищенні рівня рідини в місткості до електрода Е2 замикається ланцюг котушки реле РУ1, воно спрацьовує, і через замикаючий контакт РУ1 подається живлення в котушку пускача ПМ1, Включається двигун Д'1У і. насос HI починає відкачування. Рівень рідини в місткості знижується, але при розриві контакту Е2 двигун Д1 не зупиниться, -так як котушка реле РУ1 продовжує одержувати живлення через свій контакт РУ1 і замкнутий контакт електроду Е1. Таке блокування реле РУ1 застосована щоб уникнути частих пусків і зупинок насосного агрегату при невеликих змінах рівня рідини і забезпечує відключення насоса лише тоді, коли рівень рідини спаде нижче нормального і розімкнеться контакт Е1.
Якщо відбудеться аварійне відключення робочого насоса або продуктивність його виявиться недостатньою, то рівень рідини в резервуарі буде продовжуватиме підвищуватися. Коли він досягне електроду ЕЗ дачик ДУ, одержить живлення котушка реле РУ2. Реле спрацює і включить магнітний пускач ПМ2 включится двигун Д2 резервного насоса. Відключення резервного агрегату відбудеться при спаді рівня рідини нижче за електрод Е1.
Якщо з яких-небудь причин буде велика притока рідини в резервуар, то продуктивність обох насосних агрегатів може виявитися недостатньою, і рідина піднімется до гранично допустимого рівня, на якому встановлений електрод Е4 .При цьому замкнеться котушка реле РА, яке спрацює і своїм замикаючим контактом включить ланцюг аварійної сигналізації, оповіщаючи персонал про ненормальну роботу насосних агрегатів. Для подачі попереджувального сигналу при зникненні напруги в колах управління служить реле контролю напруги РКН.
Рис.2.2. Схема автоматичного управління двома відкачуючими насосами.
Ланцюги аварійної сигналізації, живляться від самостійного джерела. Біла сигнальна лампа ЛБ служить для сповіщення про наявність напруги в ланцюгах управління при контрольних оглядах апаратури
Перехід на ручне (місцеве) управління насосними агрегатами проводиться поворотом перемикачів ПУ1 і ПУ2 в положенні Р. Включення г і відключення двигунів Д1 або Д2 проводиться натиснення кнопок КнП1 і КнС1 або КнП2 і КнС2 розташованих безпосередньо у насосних агрегатах.
Схема може бути застосована для управління двигунами потужністю до 10 кВт, так ланцюги котушок магнітних пускачів захищаються тими ж автоматичними вимикачами BA1 і ВА2, що і двигуни. При двигунах більшої потужності для ланцюгів-котушок, ПМ1 і ПМ2 слідує застосовувати самостійний захист. Схемана рис.2.4 з незначними змінами використовується і для управління работою насосів перекачування охолоджуючої емульсії для металоріжучих верстатів.
У розглянутих схемах командна i виконавча частина, розташовані звичайно в одному і тому ж приміщенні, а за-межі установки винесені лише оперативна і аварійно-попереджуюча сигналізація. В складніших схемах автоматизації насосних агрегатів командна і виконавча частина знаходяться в різних, іноді дуже віддалених один від одного місцях.
На рис.2.3 приведена електрична схема правління насосною засувкою (замочним вентилем на трубопроводі), яка відкривається і закривається невеликим асинхронним двигуном Д2 через редуктор. Хай насос відключений, і задвижка закрита (це фіксується розмиканням кінцевого вимикача ВК1). При по дачі напруги на схему спалахує на половину потужності зелена лампа ЛЗ. Включення насосного агрегату проводиться оплавковым реле рівня РУ, яке замикає один контакт в колі управління двигуном Д1 насоса Н, а інший - в ланцюзі котушки проміжногоного реле РП1 двигуна засувки Д2.
Після того, як насос буде запущений і тиск не підвищиться до нормального значення, замкне свій контакт реле тиску РД в ланцюзі котушки реле РП1. Це реле включиться, закриє свій замикаючий контакт в ланцюзі котушки

 
 

Цікаве

Загрузка...