WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

підвищення рівномірності ходу застосовують в одному насосі декілька робочих циліндрів, а на валу встановлюють маховик.
Поршневі насоси пускаються при відкритій засувці на напірномутрубопроводі, - інакше може відбутися аварія. Якщо насос працює на магістраль, де підтримується постійний тиск Н ; то поршню при кожному ходу доводиться долати постійне середнє зусилля незалежно від швидкості переміщення. Середнє значення потужності на валу насоса, РСр =cHQ, але оскільки H=const, то РСр=CiQ = c2co. Отже, середнє значення-моменту на валу насоса при постійному протіводавленії не залежить від кутової швидкості валу:
Таким чином, поршневий насос пускається в хід під навантаженням, і від приводного двигуна потрібен підвищений пусковий момент.
Установки з відцентровими насосами. (рис. 1.1) набули найбільше поширення. В спіральному корпусі 1 насоса поміщається робоче колесо 2 з лопатками. При обертанні колеса двигуном Д рідина, що поступає до -центру колеса з огорожного резервуару 6 через всмоктуючий трубопровід: 7 і відкриту засувку 5, відцентровою силою викидається по лопатках на периферію корпусу. В результаті в центрі робочого колеса створюється розрідження, рідина засмоктується в насос, знову викидається лопатками колеса на периферію корпусу і далі подається в напірний трубопровід 5. Таким чином, в системі при відкритій засувці 5 створюється безперервне, перебіг рідини і відцентровий насос має рівномірний ХІД. Залежність потужності на Валу двигуна від швидкості v у цих насосів подібна аналогічним характеристикам відцентрових компресорів і вентиляторів.
Перед пуском відцентровий насос потрібно заповнити рідиною. Насос може знаходитися як нижче, так і вище за рівень рідини, що підлягає "підйому або перекачуванню. Якщо він розташований нижче за рівень рідини (рис.1.1), то для його заливки достатньо відкрити вентиль 5. Якщо ж насос знаходиться вище рівня перекачуваної, рідини, то для заливки вимагається створити розрідження усередині корпусу насоса за допомогою спеціального вакууму-насос," як які звичайно застосовують поршневі насоси. Останнім часом для заливки таких насосів стали застосовувати акумуляторні баки. Такий бак встановлюється вище за рівень насоса, через нього проходить всмоктуючий трубопровід, і після зупинки насос виявляється. залитим рідиною, неначебто він, знаходився нижче за огорожний резервуар.
Рис.1.1. Загальний вид установки.
Після заливки корпусу насоса може бути включений приводний двигун.
Застосовують три способи пуску відцентрових насосів:
- пуск при закритій напірній засувці 5 (рис.1.1), при якому плавно підвищується тиск в напірному трубопроводі і виключається гідравлічний удар в системі. Від двигуна не потрібен підвищений пусковий момент, оскільки пуск відбувається практично вхолосту (момент Мс,п на валу двигуна складає 10-20% Мном на початку пуску і 30-40% в кінці), але додатково витрачається час на подальше відкриття засувки.
-пуск при відкритій напірній засувці зручний, якщо насос розташований нижче за рівень рідини в огорожному резервуарі і є зворотний клапан 4 (рис.1.1), В цьому випадку не витрачається час на відкриття засувки, і загальний час пуску агрегату менше, хоча пуск самого двигуна більш тривалий через збільшення Мс,п. Пуск з одночасним включенням приводу відкриття напірної засувки насоса можна розглядати як окремі випадки першого і другого способів залежно від співвідношення часу відкриття засувки і пуску насоса.
При зупинці насоса треба спочатку поволі для уникнення гідравлічного удару - закрити напірну засувку, а потім відключити двигун насоса. Попереднє закриття засувки до зупинки насоса необхідно за відсутності зворотного клапана для запобігання роботі насоса як гідротурбіна під натиском рідини, що знаходиться в системі. Такий режим може привести до аварії насосного агрегату.
1.3. Характеристика і аналіз існуючих схем автоматичного контролю і регулювання
Всі регулюючі пристрої залежно від їх впливу на характеристику мережі або нагнітача можна розділити на три групи. До першої групи входять пристрої, що дроселюють мережу, тобто міняючі характеристику мережі, але не змінюючі характеристику нагнітача. До таких пристроїв відносяться клапани, шибери, засувки, діафрагми і т.п. При тому, що дроселює параметри робочої крапки (подача, тиск, потужність і ККД) визначають на характеристиці нагнітача при незмінній частоті обертання робочого колеса. Другу групу утворюють пристрої, що змінюють частоту обертання робочого колеса (характеристику нагнітача) - При цьому характеристика мережі не міняється. Відомо багато пристроїв, що дозволяють змінювати частоту обертання робочого колеса: електродвигуни постійного і змінного струму, фрикційні передачі, гідромуфти, індукторні муфти ковзання і ін. Третя група включає пристрої, що одночасно змінюють характеристику нагнітача і мережі. Прикладом такого пристрою є вхідний спрямовуючий апарат, встановлюваний у вентиляційному агрегаті. Опір самого спрямовуючого апарату необхідно враховувати при знятті характеристики вентиляційного агрегату.
Рис.1.2 Зміна подачі або тиск нагнітача при регулюванні
а) Дроселювання мережі шубером;
б) Характеристика мережі при дроселюванні.
Зміна подачі або тиск нагнітача при регулюванні, віднесена до подачі або тиску при початковому режимі характеризує глибину регулювання.
Дроселювання. Дроселює при ? = соnst - найекономічніший, але вельми поширений спосіб регулювання. Він полягає в штучному введенні в мережу додаткового опору, наприклад у вигляді шибера 1 (рис.1.3, а).
Оскільки опір мережі при цьому збільшується, то характеристика мережі стає крутішою і робоча крапка пересувається з положення А (рис.1.3, б) по характеристиці вентилятора вліво вгору, займаючи послідовно положення Б, В і т.д. і визначаючи нові значення параметрів роботи. Оскільки найбільша подача досягається при повністю відкритому шибері, то такий спосіб
Рис.1.3. Графік зміни результатуючого напору магістралі.
регулювання застосовується тільки з метою зменшення подачі.
Аналогічно виконується зміна результуючого напору магістралі і для насосів.
При незмінній швидкості робоча точка механізму переміщається по характеристиці Q =?(Н) убік зниження подачі до точки перетину новою характеристикою магістралі (рис.1.3). При цьому частина тиску ?Нр втрачається на регулюючому пристрої. Для оцінки ККД ?дс способу регулювання, що дроселює, приймемо, що ККД механізму і двигуна залишаються незмінними при зміні подачі.
Рис.1.4. Графік залежності ККД від витрати.
Зниження ККД має приблизно квадратичну залежність від діапазону регулювання подачі D=Qном/Qр. При малому статичному натиску і великих необхідних діапазонах зміни подачі даний спосіб регулювання вельми неекономічний.
Це обмежує область його вживання головним чином малопотужними установками з тим, що відносно

 
 

Цікаве

Загрузка...