WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

насосній станції знаходяться три відцентрові насоси Н1...НЗ типу ЦН-150-16.5. Приводними двигунами насосів єдвигуни М1 ... МЗ серії 4А28084УЗ. Із сторони всмоктуючого і нагнітаючого патрубків насосів, а також на байпасній трубі розташовані засувки В1...В4, що приводяться в рух від двигунів М4...М7 серії 4А180М8УЗ.
Засувки В5...В7 є ручними. В напірній частині водопроводу знаходяться невозвратно-запорные клапани XI...ХЗ.
Система управління насосної станції працює в автоматичному і ручному режимах. Перемикання режимів здійснюється з пульта управління.
У автоматичному режимі регулювання тиску здійснюється контроллером РLС. Поточне значення тиску в напірній частині водопроводу поступає віддавця тиску Р1. Відповідно до значення тиску, що поступило, контроллер дає завдання на перетворювач частоти U2 і підключає його до одного з трьох насосів. Одночасно можуть працювати два насоси, один з насосів знаходиться в резерві (він вибирається на пульті управління). Контроллер управляє всією електроавтоматикою, відкриває
Рис.2.11. Функціональна схема насосної станції.
і закриває необхідні засувки. В режимі пуску системи контроллер перевіряє наявність тиску у всмоктуючій частині водопроводу за допомогою датчика тиску Р2.
В ручному режимі станція управляється з поста оператора РО, куди поступає інформація про режим роботи станції, про аварію в системі, про працюючі насоси і стан засувок (відкрите або закрите).
У СУ як програмований контроллер застосовують контролер Omron СQМ1 з наступними модулями: джерело живлення СQМ1-РА206; процесорний модуль СQМ1-СРU41-Е (у процесорний модуль вбудовано 16 релейних входів, на які поступають сигнали про автоматичний режим роботи агрегатів); модуль аналогового введення СQМ1-АD041 (чотири входи; на модуль аналогового введення поступають сигнали від датчиків тиску); модуль аналогового висновку СQМ1-DА021 (два висновки, використовується один висновок - від модуля йде сигнал на вхід завдання частоти перетворювача частоти); модуль живлення аналогових пристроїв СQМ1-IР502; два модулі дискретного введення CQM1-ID211; два модулі дискретного висновку СОМ 1-0S222.
У даній системі управління використовуються приводи АV-ЗОО фірми "General Electric" з перетворювачем частоти АV-ЗОО 6КАV3110ХВ1 з режимом змінного моменту. Потужність перетворювача 110 кВт, вихідний струм 210 А, напруга живлення 380 В.
Принципова електрична схема силової частини системи управління насосами зображена на рис.2.12.
Живлення шафи з електроустаткуваннею здійснюється з зовнішньої сторони підведенням до клем А, В, З клемника ХТ1 трьох фаз напруги 380 В частотою 50 Гц, нульового дроту до клеми РЕ і дроту заземлення до клеми G. Клеми А, В і C підключаються до силового автоматичного вимикача QS1.
Індикація наявності напруги усередині електрошафи здійснюється за допомогою лампи НL1, підключеної до однієї з фаз живлячої напруги за силовим автоматичним вимикачем QS1. Вона сигналізує обслуговуючому персоналу про те, що внутрішні ланцюги електрошафи знаходяться під напругою.
Перетворювач частоти (ПЧ) UZ підключений до електричної мережі через автоматичний вимикач Q1. Вхідний реактор L1 захищає перетворювач від комутаційних надструмів. Вихідний реактор L2 обмежує вихідні струми місткостей перетворювача і списа напруги на двигуні, обумовлені розподіленою потужністю кабелю.
Перетворювач частоти може підключатися до одного з трьох
електродвигунів за допомогою вихідних клем (X1Y121, Х2Y2Z2,
ХЗY3Z3) клемника ХТ2 і контакторів К4...К6 відповідно. Можливе підключення електродвигунів безпосередньо до мережі через автоматичні вимикачі Q2...Q4 і за допомогою контакторів K1...КЗ.
Вибір режиму роботи (ручного або автоматичного) здійснюється оператором насосної станції з поста оператора. Для пуску або зупинки системи в автоматичному режимі або висновку СУ з аварійного режиму використовуються кнопки "Пуск" або "Стоп". Постійно в роботі можуть знаходитися один або два насоси, третій насос є резервним (профілактичний огляд, плановий ремонт). Резервний насос вибирають положенням перемикача на посту оператора. Після вибору резервного насоса в автоматичному режимі закривається засувка, що знаходиться в напірній частині
Рис.2.12. Принципова електрична схема силової системи управління насосами.
водопроводу цього насоса, дві інші засувки відкрито. В автоматичному режимі закрита засувка байпасної труби, вона відкрита тільки при ручному регулюванні.
Автоматичний режим показаний в структурній схемі алгоритму (рис.2.13).
Тиск на виході з насосної станції знаходиться в заданих межах р-х?ртек ?р+х , де х - допустимий діапазон зміни тиску.
Рис.2.13. Структурна схема алгоритму автоматичного режиму роботи насосної станції.
?
У цьому випадку СУ перевіряє чи виробив насос добовий моторесурс, і якщо так, то проводить перемикання між насосами.
Якщо тиск менше норми, СУ перевіряє число працюючих насосів. Якщо працює один насос, то робиться перевірка роботи ПЧ на максимальній частоті. Якщо ні, то дається команда на збільшення його частоти, інакше відбувається перемикання насоса, що працює від ПЧ, до мережі, а до ПЧ підключається інший насос (до цього не працюючий).
Якщо тиск більше норми p+x? pтек? pmах, СУ перевіряє число працюючих насосів. Якщо працюють два насоси, то робиться перевірка роботи ПЧ на мінімальній частоті. Якщо ні, то дається команда на зменшення його частоти, інакше відбувається відключення насоса, що працює від ПЧ, а до ПЧ підключається насос, що працює від мережі.
Якщо тиск менше мінімальний допустимого pтек? pmin СУ перевіряє чи знаходиться який-небудь насос в роботі. Якщо ні, то СУ здійснює пуск того насоса (від перетворювача частоти), який напрацював найменший моторесурс. Якщо так, то СУ дає завдання на ПЧ на підвищення частоти обертання насоса. Якщо протягом заданого часу тиск на виході насосної станції не перевищує мінімально допустимого, то встановлюється прапор "Аварія" і СУ зупиняє роботу насосної станції.
Якщо тиск на виході насосної станції більше максимально можливого значення pтек>pmin , то СУ встановлює прапор "Аварія" і припиняє роботу.
Ручний режим є аварійним і необхідний тільки для роботи коли неможливий автоматичний режим роботи СУ.
3. Конструктивна частина
3.1. Блок ручного упкрвління БРУ-7
Блок БРУ-7 в ручному режимі РУЧ, за допомогою ручки управління на передній панелі, управляє виконавчим механізмом ИМ клапана К. Тим самим, змінюючи значення рівня в ємності. Значення рівня перетворюється датчиком Д і вимірюється аналоговим входом АН блоку БРУ-7, а також регулятором (чи
Програмованим контроллером).
Перехід в автоматичний режим АВТ здійснюється короткочасним натисненням клавіші АВТ на передній панелі БРУ-7 або зовнішньою командою АВТ (импульс=34В). В автоматичному режимі регулятор (контроллер) через
контакти блоку БРУ-7 управляє виконавчим механізмом ИМ клапана К.
Через

 
 

Цікаве

Загрузка...