WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота


Дипломний проект
Тема:
Проект автоматизації насосної станції на КП "Коломияводоканал"
?
контактора відкривання засувки КО і відкриє розмикаючий контакт в ланцюзі котушки i контактора закривача засувки КЗ. Контактор КО спрацює і включить двигун Д2 на відкриття засувки. Відкриття контролюється кінцевим вимикачем ВК2 і червоною сигнальною лампою ЛК, що яскраво горить | Вимикач ВК2 розімкне свій контакт, коли засувка повністю відкриється. При цьому контактор КО виключиться, двигун Д2 зупиниться, згасне горівша на половину потужності, зелена лампочка ЛЗ, а червона лампа ЛК горітиме тьмяно.
Процес відкриття засувки, крім того, контролюється аварійним кінцевим вимикачем ВКА. При несправності відкриваючих і закриваючих пристроїв цей вимикач відключає всю схему управління двигуном задвижки, про що сигналізує згасання обох ламп. Замикань контакту вимикача ВКА проводиться оператором при ручному закритті засувки. Імпульси на закриття, засувки подаються від поплавця, реле рівня РУ до реле тиску РД. Розмикання контактів цих реле веде до обезточування проміжного реле РП і замиканню його контакту в ланцюзі котушки контактора КЗ, який спрацьовує і включає двигун Д2 на закривання, засувки. При цьому замикається контакт вимикача ВК2 і процес закривання відбувається при зеленій яскраво горящій JI3 і тьмяно горящій червоній ЛК лампах. Коли засувка закриється кінцевий
Рис.2.3. Електрична схема автоматичного управління задвижкою насосного агрегату.
вимикач ВК1 відключить контакт КЗ і двигун зупиниться.Червона лампа ЛК згасне, а зелена ЛЗ. горітиме на половину.
Окрім автоматичного управління двигуном засувки схема передбачає дистанційне керування оператором за допомогою кнопок КнЗ і КнО, встановлених в ланцюги котушок контакторів КЗ і КО. Для виключення можливості дистанційного керування засувкою при ручному її відкритті або закривані введене механічне блокування, яке здійснюється розмиканням контакту вимикача ВКР.
Розглянута схема може застосовуватися для окремого електроприводу або ж входити до складу складнішої схеми керування насосними агрегатами. Наприклад, в центрових насосах, що вимагають автоматичної заливки корпусу при допомозі вакууму-насос, командний імпульс для запуску насосного агрегату дає реле рівня, яке через проміжне реле включає двигун вакууму-насос і подає живлення на двигуни або електромагніти, що відкривають заливальний вентиль і вентиль вакууму-насос.
Останнім часом з'явилися системи замкнутого регулювання (із зворотними звязками), в яких для підтримки постійності тиску в напірному трубопроводі і регулювання продуктивності проводиться зміна кутовий швиткості двигуна насоса. Для цього обмотку статора асинхронного двигуна підключають до мережі через дроселі насичення або тиристорнй регулятор напруги, управління якими здійснюється від датчика тиску через регулятори на напівпровідникових елементах.
У тих насосних агрегатах, де управління двигунами насосів і засувок проводиться з диспетчерського пункту, важливо мати в схемах надійну апаратуру управління з мінімальною кількістю рухомих частин і контактів. Тому в схемах управління насосами стали широко застосовуватися безконтактні логічні і напівпровідникові елементи в поєднанні з герметизованими магнітнокеровані контактами (герконами) - наприклад типу МКА-52202 з числом включень до 2,5*106, на основі яких створюються реле, датчики, перемикачі і інші пристрої, замінюючі контактні негерметизовані апарати управління.
2.3. Підбір стандартного обладнання
Для контролю тиску в системах водопостачання застосовують гідравлічні регулятори тиску.
На мал. 2.4. схематично зображений регулятор тиску прямої дії типу РД (конструкції ОРГРЭС), що складає з корпуса 6, односідельного клапана 5, зв'язаного штоком 4 із сильфоном 3. Сильфон і клапан підбирають таким чином, щоб тиск води р2 після регулятора (по ходу води) на клапан і сильфон було приблизно однаковим і протилежної за знаком, завдяки чому клапан, виявляється майже розвантаженим. Тиск води р1 до регулятора врівноважується натягом пружини 2, яке можна змінювати за допомогою гвинта 1.
Звичайно регулятор тиску встановлюють на зворотному трубопроводі системи опалення для підтримки необхідного тиску, що забезпечує захист системи від зміни тиску. У випадку зниження тиску води р1 перед регулятором під дією пружини клапан трохи прикриється, витрата води через регулятор зменшиться, тиск перед регулятором і в системі підвищиться. Регулятор витрати служить для підтримки постійної витрати води в системі опалення, незважаючи на перемінний гідравлічний режим (витрата і тиск) у міській тепловій мережі.
Рис.2.4. Регулятор тиску прямої дії типу РД.
Регулятор типу РР відрізняється від регулятора тиску положенням клапана. На рис. 2.5. приведена схема установки такого регулятора на елеваторному вузлі. У цьому випадку клапан реагує на різницю тисків р2 - р3. Тиск р3 за допомогою трубки 2 підводиться в надсильфонную камеру 1. Якщо різниця тисків зменшується, то створюється зусилля, що відкриває клапан, що приведе до вирівнювання витрати.
Рис. 2.5. Схема установки регулятора на елеваторному вузлі.
Розглянуті регулятори відносять до пропорційного (статичним) регуляторам.
Сигналізатори падіння тиску СПДМ і СПДС застосовують для подачі світлового або звукового сигнала при зниженні тису в системі до недопустимої величини і як датчики виконавчих механізмів, які зупиняють подачу газу до пальників.
Рис. 2.6. Сигналізатори падіння тиску СПДС.
Чутливим елементом сигналізатора СПДМ (рис. 2.7.) являється плоска мембрана 7. Тиск під мембрану підводиться через штуцер 8. Сигналізатор настроюється на заданий тиск регулюючою гайкою5, яка змінює силу стискання пружини 6,яка впирається в диск мембрани.
Якщо тиск стає менше встановленої величини, мембрана з голкою 4 опускається під дією пружини. Ртутний вимикач 2, голкою важелями, перевертається. Ртуть замикає контакти для подачі сигналу і спрацювання відсікаючого пристрою. При підвищенні тиску мембрана з голкою підіймається вверх і ртутний вимикач, повертається в попереднє положення, розмикає коло.
Рис. 2.7 сигналізатор падіння тиску СПДМ.
Ручне ввімкнення сигнала здійснюється механізмом 3. Провода від ртутного вимикача і зовнішньої мережі лідвдяться до клемної коробки 1.
В сильфонному сигналізаторі СПДС замість мембрани використовується сильфон.
Насоси відносяться до числа механізмів з тривалим режимом роботи і постійним навантаженням. За відсутності електричного регулювання швидкості в насосних агрегатах невеликої потужності звичайно застосовують асинхронні двигуни з короткозамкнутим ротором, живлені від мережі 380 В. Для приводу насосів потужністю понад 100 кВт встановлюють асинхронні і синхронні двигуни на 6 і 10 кВ з прямим пуском, тобто з включенням на повну напругу мережі.
Двигуни поршневих насосів з'єднуються з валом насоса через уповільнюючу передачу

 
 

Цікаве

Загрузка...