WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

регулятор розрідження схемою автоматизації не передбачений, замість шибера з електричним виконавчим механізмом установлюється шибер з електромагнітним приводом, що у період, позначений на діаграмі заштрихованою ділянкою, відкривається і закривається одночасно з повітряною заслінкою і паливним клапаном "великого горіння" (№ 3 чи № 6). При роботі від загально котлового пристроюкерування конкретні положення перерахованих виконавчих органів у цей період визначаються командами загально котлового пристрою, а при роботі регулятора температури води за котлом - - сигналами датчиків нижнього і верхнього значенні температури.
Якщо в процесі зупинки (протягом t9) надійде сигнал про не закриття паливного клапана, у БУС формується заборона на відключення електроприводів вентилятора, димососа і на закриття повітряної заслінки і шибера димоходу, що залишається доти, поки не надійде сигнал про закриття клапана поки не буде виключене живлення БУС.
При надходженні сигналу про аварійне відключення димососа після розпалювання котла (після моменту В) у БУС формується заборона на закриття повітряної заслінки і шибера димоходу до надходження сигналу про включення димососа чи до вимикання живлення БУС.
Передбачено можливість наступних змін в алгоритмі роботи;
1) введення з моменту появи команди 18 заборони на
відключення каналу захисту по загасанню полум'я запальника, що дає можливість після відключення запальника резервувати контроль основного полум'я пристроєм захисту по загасанню полум'я запальника;
2) введення з моменту появи команди 18 заборони на
відключення паливного клапана № 4 і відключення каналу захисту по загасанню полум'я запальника (наприклад, для
роботи з постійно включеним запальником);
3) введення заборони на включення паливного клапана
№ 3 у період часу *3 (наприклад, для виключення продмувши
ділянки паливо проводу за цим клапаном).
2.2. Вибір і обгрунтування вибору контрольно вимірювальних приладів, регуляторів і апаратури управління.
Рис . 2.1. блок-кран
Блок-кран (Рис . 2.1) складається простих пробкових кранів 1 і 4, які з'єднанні металічною пластиною і кондуктором 6 так, що кран 4 неможливо відкрити швидше ніж кран 1, а при відключенні газу неможливо закрити кран 1 раніше крану 4. таке блокування виключає можливість вибуху газів в топці котла, через появу в ній палива при відсутності в топці вогня ві запальника конструктивно крани з'єднані наступним шляхом: на кондукторі 6 посередині між важелями 2 і 3 кранів 1 і 4 на кронштейні 5 встановлений гойдаючийся кулачок 7, який входить своїм виступом в заглиблення важеля 2 який притискується до важеля 3.щоб вкючити газ, повертають важіль 3 і відкривають кран 1 пальника. Виступкулачка 7 вийде з заглиблення крана 4, що дозволить повернути важіль 2 відкрити кран 4 для газу, який поступає в основний газовий пальник. При відключенні газу спочатку важіль 2 і закривають кран 4, так як кулачок 7, відкинутий в сторону важеля 5, заважає його повороту, а значить, і закритю крану 1. В момент закривання крану 4 кулачок 7 своїм виступом ввійде в заглиблення важеля 2 і можливість поворотом важеля 3 закрити кран 1.
Клапан-відсікач КО (рис. 2.2.) використовуються в системах автоматики безпеки котлів ипу ДКВР для аврійного відімкнення подачі газу.
Рис. 2.2. клапан-відсікач КО
Він скскладається з корпуса 1 і мембраної коробки 3, розділений мембраною 5 на дві частини. Нижня частина з'єднана з газопроводом через калібровані отвори в втуках, запресованих в стойку 2. Верхня частина через штуцер 4 з'єднана з атмосферним повітрям, а при спрацюванні датчиків автоматики безпеки - з газопроводом до клапана-відсікача. Мембрана штоком 6 з'єднюється з запірним клапаном 7, який має шарнірний пристрій, яке забезпечує щільну посадкуклапана на сідло.
Під час роботи котла клапан-відсікач знаходиться в відкритому положенні під дією тиску газу, який поступає в нижню частину мембранної коробки. Тиск в верхній частині при цьому рівний атмосферному. В аварійних випадках, коли спрацьовують командні прилади, газ по імпульсному газопроводу поступає в верхню частину мембранної коробки. Тиск в обох коробках зрівноважується, і клапан під дією сил власного тяжіння закривається. Якщо причини, які викликали спрацювання автоматики безпеки, усуваються, газ з верхньої частини виходить в атмосферу і клапан під дією тиску газу в нижній частині відкривається.
Термозапобіжний клапан (Рис. 2.3.). Для закінчення подачі газу в основний пальник при несподіваному закінченні подачі газу в пальник, порушення тяги і інших випадках, які ведуть до згасання основного і запального газового пальника, в отоплюючи котлах для водогрійних установок з дифузійними пальниками застосовують Термозапобіжний клапан.
Рис. 2.3. Термозапобіжний клапан
Клапан складається з регулюючого газового клапана, який знаходиться на штоці 5, і біметалічної пружини 2. пружина представляє собою дві прилягаючі один до одного пластин, які виготовлені з різних матеріалів або їх сплавів з різними коефіцієнтами лінійного розширення при нагріванні.
При згасанні запального запальника 1 біметалічна пружина 2 охолоне і її верхній вільний кінець, виготовлений з матеріалу з великим коефіцієнтом лінійного розширення, розгинається до верху і при піднімає шток 4 разом з клапаном який знаходиться на ньому 5, притискуючи його до сідла, - доступ газу до основного пальника 3 зупиняється. В випадку пуску і нормальної роботи запального пальника 1 верхній вільний кінець біметалічної пружини прогинається всередину і опускає шток 4 і клапан 5, відкриваючи доступ газу до основного газового пальника.
Термоелектричний запобіжник (електромагнітний клапан), являється приладом безпеки, зупиняє подачу газу при згасанні полум'я і запобігає загорянню пальника і запальника запалювання запальника запобіжника він складається з термопари і електромагнітного клапана (рис 2.4.).
Рис. 2.4. термоелектричний запобіжник
Якщо термоелектричний запобіжник знаходиться в неробочому стані, клапан прижимається нижньою тарілкою 10 знизу вверх до сідла пружиною 11, не допускаючи газ до пальникового запальника 3 і пальника термопари 2.
При ввімкненні його в роботу натискають кнопку 5 і, проходячи через опір пружини 11, опускають шток 8 з верхньою 9 і нижньою 10 тарілками вниз. Верхня тарілка 9 сідає на верхнє сідло, а нижня, опустившись, відкриє нижнє сідло і забезпечить поступлення газу в пальник термопари. Якщо запалити пальник і кнопку клапана натискати півхвилини, то спай термопари нагріється, електрорушійна сила яка появиться збудить обмотку електромагніта клапана і електромагніт притягне до себе якір. Натискаючи на заплачки штока, якір буде вдержувати клапан в потрібному для роботи положенні газ буде подаватись в запальник пальника і термопари.
Якщо полум'я пальників термопари по якій не

 
 

Цікаве

Загрузка...