WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

котелені, зводяться до наступного: автоматизація процесів регулювання живлення котла водою; забезпечення безпеки; теплотехнічний контроль; дистанційне керування електроприводами.
Виконання зазначених функційпристроями автоматики розглянемо на прикладі котельні, обладнаної каотлами типу ДКВР-4-13, на газовому паливі.
Автоматичне регулювання процесу горіння в котлі містить у собі регулювання подачі палива (газу) по тиску пари в барабані котла, регулювання подачі повітря за схемою
Продуктивність котла 4т. пари в годину, тиск - 13 атм (13-105 Па).
Автоматика безпеки повинна спрацьовувати при порушенні нормальної роботи котлоагрегату, тобто при зниженні тиску газу в газопроводі до котла; зниженні (підвищенні) рівня води в барабані котла; підвищенні тиску пари в барабані котла; зменшенні розрідження в топці; загасанні пальника зниженні тиску повітря перед пальниками.
З появою кожної зі згаданих несправностей спрацьовує відповідний сигналізатор:
" сигналізатор падіння тиску - при зниженні тиску газу в живильному газопроводі;
" дифманометр рівнемір - газ понижений чи підвищенні рівня в барабані котла;
" електроконтактний манометр - при підвищенні тиску пари;
" сигналізатор падіння розрідження - при зменшенні розрідження в топці.
Регулювання співвідношення обсягу газу і повітря, що надходять у топку "газ-повітря", регулювання розрідження в топці котла. Для цієї мети служить спеціальний електронно-гідравлічний регулятор.
У залежності від тиску пари в барабані котла манометр подає імпульс на транзисторний підсилювач з виходу якого посилений імпульс надходить на гідравлічний виконавчий механізм , що повертає заслінку.
Зміна витрати газу контролюється витратоміром з електричним індукційним датчиком, імпульси якого надходять на транзисторний підсилювач регулятора повітря, на який, крім того, надходять імпульси з диференціального тягоміра, що контролює перепад тиску за дуттьовим вентилятором.
Гідравлічний виконавчий механізм, з'єднаний направляючим апаратом цього вентилятора, одержує імпульс регулятор і змінює кількість подаваного повітря.
Продуктивність димососа, що створює необхідне розрідження повітря в топці котла, регулюється регулятором, що складаються
з диференціального тягоміра, транзисторного підсилювача і гідравлічного виконавчого механізму; який задіює на направляючий апарат димососа.
Заданий рівень води в барабані котла підтримується регулятором рівня, що складає з мембранного дифманометра з електричним індукційним датчиком, транзисторного підсилювача і гідравлічного виконавчого механізму, що діє на живильний клапан на лінії живильної води .
Автоматика безпеки повинна спрацьовувати при порушенні нормальної роботи котлоагрегату, тобто при зниженні тиску газу в газопроводі до котла; зниженні (підвищенні) рівня води в барабані котла; підвищенні тиску пари в барабані котла; зменшенні розрідження в топці; загасанні пальника; зниженні тиску повітря перед пальниками.
З появою кожної зі згаданих несправностей спрацьовує відповідний сигналізатор:
" сигналізатор падіння тиску - при зниженні тиску газу в живильному газопроводі;
" манометричний рівнемір - газу пониженні чи підвищенні рівня в барабані котла;
" електроконтактний манометр - при підвищенні тиску пари;
" сигналізатор падіння розрідження - при зменшенні розрідження в топці;
1.4. Обґрунтування теми проекту.
Усі комплектні системи в обов'язковому порядку містять у собі автоматику регулювання, безпеки і світлозвукову сигналізацію.
Автоматика безпеки незалежна від автоматики регулювання, має автономні датчики і спрацьовує при виході за припустимі межі включених у схеми параметрів.
Світлова сигналізація дозволяє обслуговуючому персоналу визначити причину відсічення газу.
Електрична схема автоматики безпеки дійсних комплектних систем дозволяє виконувати дистанційний розпалювання пальників, що дозволяється тільки у випадку, якщо всі параметри автоматики безпеки знаходяться в нормі.
Автоматичне регулювання котлів після їх розпалювання можна включати, коли продуктивність котла досягне не менш 40% для котлів із двопозиційним регулюванням і нижньою границею стійкої роботи - для котлів з іншим регулюванням.
Найбільш перспективними з розроблених у даний час комплектних систем автоматики є комплекти способів керування (КСУ). Розробкою цих способів з 1977 р. займається Чебоксарске спеціальне конструкторське бюро систем промислової автоматики (СКБ СПА). Принципові відмінності КСУ від раніше розроблених систем:
- засоби КСУ наділені функціональною повнотою, що забезпечує реалізацію не тільки традиційних для автоматики котельних функцій (регулювання, захисту, сигналізації і контролю), але і нетрадиційних (програмне керування пуско-зупиночними операціями, зв'язок із пристроями верхнього рівня ієрархії керування);
блочно-модульний пристрій комплектів і легко знімні зі ставних частин дозволяє обслуговуючому персоналу оперативно заміняти несправні блоки.
2. Розрахунково-технологічна частина.
2.1. Вибір і обґрунтування структурної схеми автоматизації.
Вхідні сигнали центральної частини комплекту блоку керування і сигналізації БУС6 (надалі БУС):
" логічні стан зовнішніх контактів, здатних комутувати постійний струм від 3 до 20 мА при напрузі від 20 до 30 В;
" контроль полум'я - - сигнали про наявність пульсацій полум'я від фото датчиків.
Вхідний сигнал блоку запального пристрою БЗУ1 (надалі БЗУ) мережа змінного струму 220 В, часто 50 чи 60 Гц. Вхідні логічні сигнали блоку комутаційних елементів БКЕ (надалі БКЕ) стан вихідних контактів блоку БУС.
Вихідні сигнали блоку БУС - стан контактів внутрішніх реле. Комутаційна здатність контактів - 0,5 кВА при напрузі 220 В постійного чи змінного струму.
Навантаження блоку БЗУ - котушка запалювання Б115 чи їй подібна Комутаційна здатність контактів магнітного пускача блоку БКЕ -
2 кВА при напрузі двох фазного перемінного струму 220 В.
Комплект забезпечує два режими керування котлом:
автономне керування від блоку БУС; керування через блок БУС з верхнього рівня ієрархії керування.
Режим керування з верхнього рівня ієрархії являє два способи керування:
" з диспетчерського пункту;
" за допомогою загально котлового керуючого пристрою.
У всіх режимах роботи комплект забезпечує виконання наступних функцій:
1) аварійна зупинка котла при виникненні ситуацій,
2) автоматичні пуск і зупинка котла;
3) автоматичне регулювання розрідження в топці котла (для казанів із примусовою тягою); закон регулювання позиційний;
4) світлозвукова сигналізація в обсязі
В автономному режимі роботи комплект додатково забезпечує автоматичне регулювання температури на виході котла; закон регулювання -- позиційний.
При

 
 

Цікаве

Загрузка...