WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

внутрішнього оглядів (не рідше одного разу в 4 роки) та гідравлічного випробовування (не рідше одного разу в 8 роки). Мінімальна величина пробного тиску Рп при гідравлічному випробуванні приймається:
- при робочому тиску р не більше 0,5 МПа (5 кгс/см2) Рп = 1,5р, але не меньше 0,2 МПа;
- при робочому тиску р не більше 0,5 МПа Рп = 1,25р, але не меньше р 0,3 МПа.
Час витримки під пробним тиском повинен бути не меньшим ніж 10 хв. Після цього тиск знижується до робочого, при якому і проводиться огляд всіх зварних, вальцювальних, клепальних і роз'ємних з'єднань. Результати технічного опосвідчення записується в паспорт котла із зазначенням термінів наступного технічного опосвідчення.
Основні заходи щодо запобігання аварій та вибухів спрямоване на точне дотримання норм експлуатації парових і водогрійних котлів. Для забезпечення безпечних умов і розрахункових режимів експлуатації та керування роботою всі котли повинні бути оснащені: запобіжними клапанами (не меньще двох); манометрами; термометрами; покажчиками рівня води (не меньше двох, за винятком прямоточних котлів); запірною та реглювальною апаратурою; приладамибезпеки і пристроями, для живлення котлів водою.
Парові і вводогрійні котли при камерному спалюванні палива повинні бути обладнані автоматичними пристроями для припинення подачі палива у топку в наступних випадках; погасання факела у топці; вимкнення всіх димососів; вимкнення всіх дуттєвих вентиляторів; зниження рівня води (для прямоточних котлів - витрати води через котел) нижче допустимого. На котлах необхідно встановити звукові сигналізатори верхнього і нижнього граничних рівнів води, які вмикаються автоматично.
Причинами аварій (вибухів) балонів із зрідженим, стисненими та розчиненими газами є: дефекти та неточності, допущені при їх виготовленні (дефекти зварних швів, різьби вентиля, горловини балона); перевищення тиску газу в балоні внаслідок його заповнення понад норму; нагрівання балона під дією сонячних променів, нагрівальних приладів, відкритого вогню, надзвичайно швидкого наповнення газом; падіння та удари балонів; помилкове наповнення балону іншим газом; швидкий відбір газу з балона, який може викликати іскри в струмені газу; попадання газу на вентиль кисневого балона та інші. Нещасні випадки (травмування), зазвичай, стаються при транспортуванні, завантаженні та падінні балонів.
Основними причинами аварій при експлуатації парових та водогрійних котлів можуть бути: різке зниження рівня води внаслідок порушення герметичності системи; перевищення робочого тиску при несправних запобіжних пристроях та контрольно-вимірювальних пристроях; порушення водного режиму (утворення накипу внаслідок використання води); дефекти, допущені при виготовленні та ремонті котлів; зниження механічної міцності котлів в процесі експлуатації (корозія металу); поуршення правил експлуатації та режимів роботи котлів. Нащасні випадки, в основному, пов'язані з дотрканням до нагрітих поверхонь котлів та інших частин систем теплопостачання.
До основних причин аварій та вибухів компресорних установок належать: ); дефекти, допущені при виготовленні та ремонті (тріщини, пропуски у зварних швах, розриви прокладок і т. п.); підвищення темперратури стисненого повітря або нагрівання частин компресорної установки вище допустимої внаслідок незадовільного охолодження; підвищення тиску вище допустимого внаслідок насправності засобів захисту; потраплення вологи, пилу, парів мастильних речовин, гасу, бензину, в камеру стискання; накопичення зарядів статичної електрики (пасові передачі, тертя струменю стисненого повітря об стінки); незадовільні експлуатація та нагляд за установками.
Причинами розгермитизації в системах трубопроводів для стиненого повітря, газу чи пари можуть бути: дефекти при зварюванні труб; корозія металів, і, як наслідок, зменьшиння товщини стінок труб; підвищення тиску вище допустимого; замерзання конденсату; деформації внаслідок теплового розширення; механічні пошкодження трубопроводу.
5.2. Протипожежний захист.
ПОЖЕЖА - це неконтролююче горіння, яке наносить великі матеріальні збитки. Вона виникає як стихійне лихо або як результат необережного поводження з вогнем.
ГОРІННЯ - це швидкопротікаючий процес окислення горючої речовини, супроводжується виділенням великої кількості тепла і світла. Окислювачем, як правило, являється кисень.
ЗАГОРАННЯ - це винекнення горіння під дією джерел запалювання, що супроводжується появою полум'я.
САМОЗАГОРАННЯ - виникнення горіння без джерела запалювання, що супроводжується появою полум'я.
Основні причини пожеж.
Основними причинами пожеж в котельнях є:
- недотримання вимог по улаштуванню і експлуатації основного і допоміжного обладнання;
- утворення вибухонебезпечної суміші в топці і газоходах котлоагрегатів;
- несправність електрообладнання, електропроводів (винекнення коротких замикань), освітлявальних приладів і порушення правил їх експлуатації;
- самозагорання промасленого спецодягу, сміття, загорання мастил, та інших легкогорючих матеріалів при порушенню правил їх зберігання;
- порушення правил проведення зварювальних і вогневих робіт в місцях зберігання горящих матеріалів і речовин;
- витоки газів через нещільності в роз'ємних з'єднаннях газопроводів і арматури;
- утворення іскри при роботі з слюсарним інструментом в загазованому приміщенні;
- поломка приладів автоматики;
- куріння і викидання горючих окурків і сірників;
- неправильне розміщення технічних засобів захисту від статичної електрики і атмосферних розрядів.
Загальні вимоги пожежної безпеки.
При експлуатації і ремонті обладнання котельних установок необхідно дотримуватись :
- "Типові правила пожежної безпеки для промислових підприємств";
- "Пожежна безпека. Загальні вимоги";
- "Правила влаштування електроустановок";
- "Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів";
- "Правила техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів ";
- "Правила безпеки в газовому господарстві";
- "Технічні вимоги небезпечності котельних установок, які працюють на мазуті або природному газі";
- "Типова інструкція по організації безпечного проведення вогневих робіт на вибухонебезпечних і вибухопожежонебезпечних об'єктах".
В приміщеннях котельні необхідно дотримуватись чистоти, не допускати захаращення проходів і робочих місць. Легкозаймаючі матеріали (бензин, керосин, мастила) зберігати в приміщеннях котельні не дозволяється. Невелика кількість цих матеріалів в межах не більше тижневого постійного експлуатаційного розходу дозволяється зберігати в приміщенні котельні в спеціальних коморах в міцній металічній тарі. Мастила в кількості добової потреби можуть зберігатись біля робочих місць в спеціальних металічних бачках, ящиках.
6. Економічна частина.
6.1. Розрахунок економічної

 
 

Цікаве

Загрузка...