WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

теплового балансу. Орієнтовно його можна вирахувати по площі приміщення, що обігрівається.
Відповідно до європейських стандартів на опалення 1 кв.м у будинку з 1-2 квартирами необхідно 100 Вт, а для багатоквартирних будинків 70 Вт. Якщо стан будинку не відповідає нормативам, проектувальник бере до уваги більш високе питоме споживання тепла. Для житлових будинків з поліпшеною теплоізоляцією і виробничими приміщеннями потрібно 30-50 Вт/кв.м.
Визначивши споживання тепла (Q, Вт), варто перейти до розрахунку необхідної продуктивності насоса (подачі) по формулі:
G=Q/1,16*DT (кг/г), де (3.1.)
DT - різниця температур у що подає і зворотному трубопроводі схеми опалення (у стандартних двотрубних системах вона складає 20°С; у низькотемпературних - 10°С; для теплих підлог 5°С);
1,16 - питома теплоємність води (Вт.г/кг °С). Якщо використовується інший теплоносій, у формулу необхідно внести відповідні корективи.
Таку методику розрахунку пропонують закордонні проектувальники. В обов'язковому додатку до СНіП 2.04.05-91приведена наступна формула:
G=3,6*Q/(c*DT) (кг/г) де (3.2.)
с - питома теплоємність води, рівна 4,2 кдж/кг°С. Для перерахування отриманої величини в м3/год (як правило, саме ця одиниця виміру продуктивності насосів використовується в технічній документації) необхідно розділити її на щільність води при розрахунковій температурі, що при 80°С складає 971,8 кг/м3.
Крім необхідної подачі, насос повинний забезпечувати тиск (напір), достатнє для подолання опору трубопровідної мережі. Для правильного вибору потрібно визначити втрати в найбільш протяжній лінії схеми (до самого далекого радіатора).
При проектуванні нової системи можливі точні розрахунки з урахуванням опору всіх елементів нитки (труб, арматури і приладів); звичайно необхідні зведення приводяться в паспортах на устаткування. Тут можна використовувати формулу:
Н = (R*1 + Z)/?*g (м), де: (3.3.)
R - опір у прямій трубі (Па/м); 1 - довжина трубопроводу (м); Z - опір і т.д. (Па); ? - щільність середовища, що перекачується, (кг/м3); g - прискорення вільного падіння (м/с2).
У випадках з діючими теплопроводами подібні обчислення, як правило, неможливі. У таких ситуаціях найчастіше користаються приблизними оцінками.
Отримані досвідченим шляхом дані свідчать, що опір прямих ділянок труби (R) складає порядку 100-150 Па/м. відповідає необхідному напору насоса в 0,01-0,015 м на 1 м трубопроводу. У розрахунках потрібно враховувати довжину і що подає, і зворотної лінії.
Також на досвіді було визначено, що у фітінгах і арматурі губиться близько 30% від втрат у прямій трубі. Якщо в системі є терморегулювальний вентиль, додається ще близько 70%. На триходовий змішувач у вузлі керування всією системою чи опалення пристрій, що запобігає природну циркуляцію, приходиться 20%.
Фахівці з фірми "Wilo" рекомендують наступну формулу зразкового розрахунку напору (у метрах):
Н = R*1*ZF, де (3.4.)
ZF - коефіцієнт запасу.
Якщо установка не оснащена ні теплорегулюючим вентилем, ні змішувачем, ZF = 1,3; для контуру з терморегулювальним вентилем ZF = 1,3*1,7 = 2,2; коли система включає обидва прилади ZF = 1,3*1,7*1,2 = 2,6.
Визначивши так називану робочу крапку "циркуляційника" (напір і подачу), залишається підібрати в каталогах насос із близькою характеристикою. По продуктивності (Q).
Не можна забувати, що розраховані параметри необхідні для дії системи при максимальному навантаженні. Такі умови зустрічаються вкрай рідко, найбільшу частину опалювального сезону потреба в теплі не так велика. Тому, якщо є сумніву, завжди потрібно вибирати менший насос. Це дозволяє не тільки заощадити при його покупці, але і знизити надалі витрати на електроенергію.
На додаток
Спираючи на дану методику, деякі виробники насосів розробляють і більш зручні і точні способи підбора устаткування.
4. Енергетична частина
4.1. Розрахунок витрат енергоносіїв на засоби автоматизації.
В даному розділі відображено всі розрахунки на витрату енергоносіїв на засоби автоматизації
Споживання електроенергії засобами автоматизації Таблиця4.1
Назва приладу Кількість Потужність яку споживає
Блок контролю полум'я БКП 1 8 Вт.
Блок вводу сигналів БВС-1 2 7 Вт.
Блок затримки сигналу БЗС 1 10 Вт.
Блок аварійного захисту БАЗ 1 7 Вт.
Блок живлення БП2 1 11 Вт.
Блок допоміжних елементів БВЕ-4 1 4 Вт.
Блок формування сигналів БПТ-2 1 3 Вт.
РАЗОМ 50 Вт.
Щоб знайти витрату електроенергії на даний засіб автоматизації, необхідно дізнатися, скільки часу працює комплект КСУМ на протязі доби, враховуючи, що 1 година на добу відводиться на простій.
Отже, витрата електроенергії за добу становить:
Wдобова=Wд*t/1000 (кВт./год) (4.1.) де
Wд - загальна потужність яку споживає комплект;
t - час роботи в добу;
50 Вт o*23 год. =1150Вт/год. Або 1,15 кВт./год.
Щоб знайти витрату електроенергії за рік, нам потрібно помножити спожиту електроенергію за добу на 212 днів тому, що це сезон коли працює обладнання і помножимо на коефіцієнт, який враховує втрати в електромережі становить 0,9.
Отже, одержимо:
Wдобова=Wд*T* (кВт./год) (4.2.)
T - кількість днів які обладнання працює в рік
- коефіцієнт втрат велектромережі
212 *1,15*0,9 =219,42 кВт o год/рік
5. Охорона праці.
5.1. Заходи по техніці безпеки.
Безпека експлуатації котельних установок.
Наявність високого тиску і температури води та пари у водогрійних і парових установках створюють підвищену небезпеку при їх експлуатації. ДНАОП 0.00-1.08.94 "Правила будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних колів" встановлює вимогои до проектування, будови, виготовлення, монтажу, ремонту і експлуатації парових котлів, автономних перегрівачів і економайзерів з робочим тиском більше 0,07 МПА (0,07 кгс/см2), водогрійних колів і автономних економайзерів з температурою води вище 1150 С. Дані Правила не поширюються на котли з електричним підігрівом, коли з об'ємом парового і водяного простору 0,01 м3 (л) не перевищує 0,02 (200), пароперегрівачі трубних печех підприємств хімічної, нафтопереробної та нафтохімічної промисловості та деякі інші.
Котли до пуску роботи повинні бути зареєстровані в органах Держнаглядохоронпраці. Такої реєстрації не підлягають котли, у яких
(ts - 100) * V 5,
де ts - температура насиченої пари при робочому тиску, 0 С;
V - водяний об'єм котла, м3.
Кожен котел піддається технічному опосвідченню інспектором (експертом) органів Держнаглядохоронпраці до пуску в роботу, періодично в процесі експлуатації, а в необхідних випадках - позачерговому опосвідченню. Технічне опосвідчення котлів складається із зовнішнього і

 
 

Цікаве

Загрузка...