WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

Автоматизація котельні (котли ДКВР) - Дипломна робота

закриває клапан безпеки. Починається відлік витримки часу 1у, необхідної для розпалювання полум'я (основного пальника), контрольованого по входу Z.
По закінченні і формується Z7 - 0 і Z7=1. По команді Z7=1 елемент А10/Д32 включає канали захисту по підвищенню і зниженню тиску палива, по загасанню полум'я, контрольованого по входу 2 (наприклад, основного смолоскипа), виключає блок запального пристрою і за допомогою елемента А10/Д31 включається регулятор розрідження "(елементи А10/ДЗЗ і А10/Д34) у топці, якщо він передбачений пd технологічну схему. Одночасно починається відлік витримки часу t8
Після закінчення t7 установлюються Z8 = 0 і Z8=1. По команді 28-1 на виході А10/Д27 виникає 0, па виході АЮ'ДЗО 1, у результаті чого елемент А10/Д18 за допомогою реле А12/ДО51 закриває клапан № 4 (запальники), а елемент А10/Д29 виключає канал захисту по загасаннюполум'я, контрольованого по входу 1 (запальника). Якщо по технологічній схемі передбачена робота з постійно включеним послу моменту виникнення Z5=1 клапаном № 4 (запальником), перемичка Х4 у блоці БФВ не встановлюється, тому по команді 28=1 клапан № 4 і канал захисту по загасанню його полум'я не відключаються. З виникненням Z8=1 починається також відлік витримки часу -t необхідної для прогріву котла.
З закінченням t8 формуються Z9=0 і Z9=1. Команда 29=1 формує на виході А10/Д36 логічний 0, що в автономному режимі роботи (коли на вході А10/Д42 має місце 0) дозволяє проходження через елементи А10/Д39 і А10/Д41 сигналів з виходу тригера А10'Д40, керованого датчиками температури води, підключеними до клем 21 і 22 роз'єму XI. При цьому сигнали з виходів елемента А10/Д39 керують клапанами № 3 і № 6 ("великого" горіння) за допомогою реле А12/КЮ.1 і А12/КИ.1, сигнали з виходів елемента А10/Д41 за допомогою реле А12/ДО7.1 і А12/ДО8.1 керують шибером димоходу (якщо немає регулятора розрідження) і повітряною заслінкою. Таким чином, включається в роботу регулятор температури води на виході казана. Одночасно за допомогою елементів А10/Д37, А10/Д35 і А10/Д38 виключається індикатор ПУСК, включається індикатор РОБОТА, виключається реле А11/К. 1 і включається реле А11/К2.1, що формують сигнали на верхній рівень керування про завершення програми пуску. У момент появи Z9=1 тригер А10/Д44 перекидається в стан 1, його вихідний сигнал за допомогою елемента А10/Д43 відключає реле А11/10.1, що своїм контактом знімає напруга харчування з блоків БПТ і БФК. Таким чином, блоки ці ставляться в режим збереження, що підвищує їхню довговічність. Тому що цей же сигнал тригера А10'Д44 надходить на входи елементів Д1, Д4, Д7, Д14, Д17, Д23, Д27, Д31, Д36 блоки БФВ, вихідні контакти всіх реле блоку БУС залишаються в станах, необхідних для роботи казана в базовому чи регулювальному режимах.
При виникненні аварійної чи ситуації при зупинці котла за допомогою кнопки СТОП блоку БУС з лівого висновку обмотки пускового реле А7/ДО1.1 знімається позитивний потенціал, а при зупинці за допомогою органів зупинка пристрою верхнього рівня керування ланцюг обмотки пускового реле розривається з боку правого висновку обмотки. Але в будь-якому випадку реле А7/ДО1.1 виключаються, його контакти ДО1-2, ДО1.3 розмикаються, виникає Z10=1, у результаті чого тригер А10/Д44 встановлюється в стан 0, на виході елемента АШД43 формується 0 (Z1=0), включається реле А11/К10.1 і на блоки БФК і БПТ подається напруга живлення. Тому що при цьому всі Z1=0 (Г=2,..,., 9), відбувається вимикання каналів захисту, гасне лампа РОБОТА, виключається реле А11/К.2.1, закриваються клапани № 1-№ б (контрольний газовий клапан, клапани "малого" і "великого" горіння, клапан-відсікач), виключається двигун форсунки .(при роботі на мазуті). Одночасно відкривається клапан безпеки, і якщо до зупинки тригер А10/Д20 знаходився в стані 1, відкривається шибер димоходу (при наявності регулятора розрідження включається механізм на відкриття шибера), відкривається шибер повітряної заслінки і залишається включеним димосос. Сигналом 21 = 0 тригер А8/Д21 підготовляється до переходу в стан 0. Включається в роботу канал попереджувальної сигналізації про не закриття клапана-відсікача (сигнал з виходу А10/Д46 надходить на вхід А7/Д6). Пари команд Z10 = Z11 = 1 запускає блок БПТ на відлік витримки часу t9, необхідної для після зупинки вентиляції.
По закінченні t9 формуються Z11 = 0, Z11 = 1. Якщо до цього моменту не було аварії димососа, а клапан-відсікач закрився, на виході А8/Д38 виникає 1, формується Z12=1, спрацьовує тригер А10<'Д48 і за допомогою елемента А10/Д43 і реле АН'КЮЛ знімається напруга харчування з блоків БФК і БПТ, у результаті чого закриваються шибери димоходу, повітряна заслінка, відключаються двигуни вентилятора і димососа. Біли ж до виникнення Z11 = 1 було аварійне відключення димососа і (чи не закрився клапан-відсікач) Z12=0, харчування на блоках БФК і БПТ залишається, шибери і повітряна заслінка залишаються відкритими, виробляється природна вентиляція багнисті. При цьому горить індикатор ДЫМОСОС НЕ ПРАЦЮЄ і (чи) індикатор КЛАПАН ПАЛИВА НЕ ЗАКРИВСЯ. При працюючому димососі включений і вентилятор, тому що живлення пускача .вентилятора повинне вироблятися від пускача димососа.
У тому випадку, якщо зупинка була почата до надходження команди Z5=1 (до відкриття клапана № 4), тригер А10/Д20 знаходиться в стані 0 і в процесі зупинки вентиляції топки не виробляється.
3. Конструктивна частина.
3.1. Індивідуальне завдання.
Моїм індивідуальним завданням було розглянути терморегулятори для економії енергетичних ресурсів, а також розрахунки при підборі циркуляційних насосів.
Радіаторні терморегулятори.
Економія, якої можна досягнути після здійснення відносно невеликих витрат, становитиме до 20% витрат на опалення. Цю економію можна мати протягом десятиріч. Вона не вимагатиме жодних зусиль. Проте це вже
перевірено в багатьох будинках.
Взявши до уваги, що в житлових будинках найбільшу частку енергії складає центральне опалення. Заощадження на витратах на опалення зовсім не
повинно означати, що в помешканні буде холодно.
У першу чергу, потрібно вкладати гроші туди, де фінансові витрати,
необхідні для досягнення економії, є відносно невеликими, а
результат досягається негайно.
Важливим є не тільки розмір витрат, але і час їх повернення.
Потрібно шукати такі рішення, за яких витрати зможуть повернутись
найшвидше.
Вкладаючи гроші, потрібно брати до уваги експлуатаційні витрати:
найкраще вибрати таке рішення, яке дозволить уникнути їх
повністю.
Можна непогано заощадити за допомогою, використання радіаторних терморегуляторів серії RTD фірми "Данфосс".
З-поміж радіаторних терморегуляторів фірми "Данфосс" завжди можна знайти той, що підходить до конкретної системи опалення, який:
" при проведенні модернізації системи опалення замінить

 
 

Цікаве

Загрузка...