WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

Проект автоматизації насосної станції на КП «Коломияводоканал» - Дипломна робота

блоку масштабування. Сформовані прямокутні імпульси подаються на вхід ждучого блокинг-генератора, виконаного на транзисторі VT4. Відкриваючі імпульси (серія імпульсів змінної складності) з вторинної обмотки Т2 подаються на управляючі електроди тиристорів VD4, VD5 регулюючи їх кут запалення. Через відкриті
тиристори струм поступає на контактне приспособлення У1.
Рис. 2.6.
?
приспособлення У1.
В колі струму включений амперметр для установки та контролю величини струму за допомогою плавного та ступінчатого регулювання блоком масштабування БМ. Для запобігання різних кидків стрілки амперметра в коло послідовно з амперметром включений дросель Др1.
2.3. Розрахунок автоматизуючих пристроїв.
2.3.1. Розрахунок стабілізатора напруги.
2.3.1.1. Для отримання стабілізованої напруги на навантаженні в даному випадку - при живленні реле витримки часу, при зміні споживаного струму до виходу випрямляча підключають стабілізатор, який може бути виконаний по схемі, приведеній на рис. 6. В такому пристрої працюють стабілітрони VD11 та VD12 і регулюючий транзистор VT2. Розрахунок дозволить вибрати всі елементи стабілізатора, виходячи із заданої вихідної напруги ( ) та максимального струму навантаження ( ). Навантаженням стабілізатора служить реле часу. Основними елементами для визначення вихідної напруги та струму навантаження являються реле РЭС22 та стабілітрон Д818Г.
З довідкових даних.
Визначаємо, що напруга живлення реле РЭС22 , робочий струм . Струм стабілізації стабілітрона Д818Г вибираємо на лінійному участку характеристики .
Отже, вихідна напруга стабілізатора , максимальний струм навантаження
2.3.1.2. Визначимо необхідну вхідну напругу стабілізатора ( ) при заданій вихідній ( ).
, де цифра 3 характеризує мінімальну
напругу між колектором та емітером транзистора
?
2.3.1.3. Розраховуємо максимальну розсіювану потужність транзистора
2.3.1.4. Вибираємо тип транзистора регулюючого VT2 із умови, що його допустима розсіювана потужність повинна бути більша значення , допустима напруга між емітером і колектором - більша , а максимальний струм колектора - більше .
Вибираємо транзистор - КТ817 з параметрами:
2.3.1.5. Визначимо максимальний струм бази регулюючого транзистора:
[5] , де
- мінімальний коефіцієнт передачі струму (по довіднику) вибраного транзистора.
2.3.1.6. Підбираємо підходящий стабілітрон. Його напруга стабілізації повинна бути рівною вихідній напрузі стабілізатора, зменшеній на (0,5-1,0)В перепаду емітер-база транзистора, а значення максимального струму стабілізації повинно перевищувати максимальний струм бази .
Вибираємо два послідовно підключені стабілітрони КС170 з параметрами:
Напруга стабілізації двох послідовно підключених стабілітронів складатиме .
2.3.1.7. Підраховуємо опір резистора R12.
?
[5] ,
Де - опір резистора R12, Ом;
- напруга стабілізації стабілітрона, В;
- визначене значення максимального струму бази транзистора, мА;
- мінімальний струм стабілізації для даного стабілітрона, вказаний в довіднику (3…5 мА).
Вибираємо стандартний резистор 860 Ом.
2.3.1.8. Визначаємо потужність розсіювання резистора R12:
В приведених відсутня поправка на зміну мережної напруги, що значно ускладнилоб розрахунок, але враховуючи, що елементи схеми вибрані з значним запасом по критичних параметрах гарантуємо надійність її функціонування.
Запас по потужності регулюючого транзистора по відношенні до розрахункової дає можливість використовувати його без радіатора для відводу тепла, що значно зменшує габарити конструкції та спрощує монтаж.
2.3.2. Розрахунок та вибір апаратури і проводів схеми.
2.3.2.1. Приймаючи до уваги, що граничне значення випробувального струму складає 34 А з допуском на зміну в плюсову сторону +10% згідно стандарту мережі і складатиме . Вибираємо амперметр магнітоелектричної системи з шкалою виміру 0-50А, класу точності 1,5.
2.3.2.2. Силовий тиристор вибираємо типу ТЧИ-100С, враховуючи, що запас в 2,5 рази по струму забезпечить короткочасне (3с) включення без тепловідводу.
2.3.2.3. Монтаж силової частини та з'єднання до контактного приспособлення виконуємо мідним проводо січенням 4мм2, що забезпечує згідно справочних даних
?
довготривало пропускати струм величиною 25А. В нашому випадку, тривалчсть дії струму 3с, що з впевненістю дає можливість збільшити струм в 1,5 рази.
Значення струму складатиме , що перевищує максимальний робочий 37,4А.
2.3.3. Розрахунок втрат напруги на силових проводах.
2.3.3.1. Визначимо втрату напруги на проводах до комутуючого приспособлення. Довжина проводу складає 2х0,75=1,5м, січення проводу - 4мм2, питтомий опір міді .
Визначаємо загальний опір проводу:
Втрата напруги складатиме:
Як бачимо з розрахунку втрата напруги незначна і практично не впливатиме на параметри струму, так як за допомогою плавного регулювання блоком масштабування по амперметру виставляється істине значення величини струму, компенсуючи втрату напруги на проводах.
2.4. Опис схеми керування, контролю, регулювання.
2.4.1. Підготовка пристрою до роботи.
Преведіть вимикач "Мережа" в положення "Викл". Заземліть пристрій за допомогою клеми на задній панелі пристрою. Підключіть шнур живлення пристрою до мережі змінного струму, переведіть вимикач "Мережа" в положення "Вкл". При цьому повинна засвітитися індикаторна лампа "Мережа". Переведіть вимикач SA2 "Струм" почергово в перше-восьме положення кожний раз короткочасно натискуючи кнопку "Пуск". Слідкуйте за показами амперметра. Показами амперметра повинні відповідати значенням, вказаним у таблиці 2.1. Протріть контакти контактного приспособлення спиртом ГОСТ 17299-71.
?
2.4.2. Порядок роботи.
Натисніть вниз важіль контактногоприспособлення. Встановіть плату друкованого монтажу контактною площадкою на нижній контакт контактного приспособлення, відпустіть ричаг приспособлення.
Переведіть перемикач "Струм" в положення, яке відповідає значенню струму необхідне для даної контактної площадки згідно техпроцесу перевірки плат.
Натисніть короткочасно кнопку "Пуск" . Прослідкуйте за показами амперметра. Через 3с. подача струму автоматично відключиться. Процес перевірки можна рахувати успішним, якщо металізовані отвори і контактні площадки не будуть мати підгарів, відшарувань, зміни кольору поверхні. Побіління діалектрика навкруги контактних площадок недопустимі.
В залежності від товщини текстоліту плат та забезпечення надійного контакту між контактними площадками і контактами приспособлення користуйтеся регульованим гвинтом, який змінює зусилля прижиму підпружиненого верхнього контакту приспособлення.
3. Конструктивна частина.
Конструктивно пристрій виконаний у виді конструкції настільного типу, що складається з двох конструктивів:
- пристрою автоматики;
- пристрою комутуючого.
Основні технічні дані і характеристики пристрою приведені в таблиці 4.

п/п Найменування
та одиниці вимірювань Допустиме значення,
величина,
кількість Примітки
1. Кількість значень струмового навантаження 8
2. Величина випробувального струму в залежності від положення перемикача,

 
 

Цікаве

Загрузка...