WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система вприскування полива. Режим і техніка різання металів. Горіння та пожежонебезпечні властивості речовин і матеріалів - Дипломна робота

Система вприскування полива. Режим і техніка різання металів. Горіння та пожежонебезпечні властивості речовин і матеріалів - Дипломна робота

холостому ходу подача становить 25 - 30 см 3/хв. а в режимі повного навантаження - 80 см 3/хв..
Важливий показник роботи форсунки впорскування - тиск, що відповідає закритому стану. Наприклад, на автомобілі з діапазоном тисків початку відкривання форсунок 0,45 - 0,52 МПа, тиск, що відповідає закритому стану (тиск зливання), дорівнює 0,25 МПа й підрахувати кількість крапель палива, які виходять із розпилювача за 1 хв. (допускається тільки одна крапля). Якщо бензин недостатнь чистий, тиск зливання різко спадає, а це в свою чергу, може ускладнити пуск двигуна (особливо гарячого).
Іноді до клапанних форсунок впорскування може додатково підводитися повітря. Воно забирається перед дросельною заслінкою (тиск тут вищий, ніж біля форсунки) й спеціальним каналом подається у тримач кожної форсунки. Ця система сприяє поліпшенню сумішоутворення на холостому ходу оскільки змішування бензину з повітрям починається вже у тримачі форсунки.
Краще сумішоутворення забезпечує краще згорання й відповідно меншу втрату палива, а також зниження токсичної відпрацьованості газів.
Форсунки у впускний колектор угвинчують або запресовують. В останньому випадку під час демонтажу їх потрібно додатково прикладати значне зусилля. Краще впресовувати форсунки, нагрівши колектор до температури 80 0 С.
Клапан додаткового повітря
Як відомо, під час пуску холодного двигуна та його прогрівання до стійкої роботи потрібна підвищена кількість робочої суміші. Забезпечується ця кількість пристроями. Один з них - клапан додаткового повітря. Коли двигун холодний, діафрагма 1 клапана втримується біметалевою пластиною у верхньому положенні, клапан відкритий, і повітря надходить, минаючи дросельну заслінку. В міру прогрівання біметалева пластина вигинається вниз, унаслідок чого канал подачі додаткового повітря перекривається. Біметалева пластина обігрівається спеціальною електричною спіраллю, а також завдяки температурі двигуна.
За допомогою цього клапана під час прогрівання збільшується лише кількість повітря.
Для збагачення робочої суміші є два способи:
1). Додаткове повітря фіксується витратоміром, його напірний диск перемішується й через важіль діє на плунжер розподільника піднімаючи його в гору. (суміш збагачується).
2). На холодному двигуні вмикається регулятор керуючого тиску. Біметалева пластина регулятора стискає пружину діафрагмового клапана, відкриваючи канал зливання палива, що зменшує протидію на плунжері розподільника. Зменшення керуючого тиску за незмінної витрати повітря спричиняє збільшення ходу напірного диска. Внаслідок цього розподільний плунжер додатково трохи піднімається, збільшуючи кількість палива, що подається до форсунок.
Витратомір повітря.
Повітряний потік діє на вимірювальну заслінку 2 прямокутної форми, закріплену на осі в спеціальному каналі. Поворот заслінки перетворюється потенціометром на напругу, пропорційну витраті повітря. Потенціометр має вигляд ланцюжка резисторів, увімкнених паралельно контактній доріжці.
Для повітряного потоку на вимірювальну заслінку 2 урівноважується пружиною. Для гасіння коливань, спричинених пульсаціями повітряного потоку та динамічними впливами, характерними для автомобіля, особливо на поганих дорогах, у витратомірі є демпфер з пластиною 4.
Останню виконано як одне ціле з вимірювальною заслінкою 2. Різким переміщенням вимірювальної заслінки перешкоджає повітря, що стискається в демпферній камері й тисне на пластину 4.
На вході у витратомір вбудовано датчик 5 температури повітря, що надходить. У верхній частині витратоміра розташовано обвідний канал 1 із гвинтом 6 якості (складу) суміші. Витратоміри бувають із шести - й семиштекірним підмиканням.
Система впорскування палива " Opel-Multic"
"Opel-Multic" - система одно точкового (центрального) переривчастого впорскування. Як і в системі "Mono-Jetronic", тиск палива й переріз отвору форсунки постійні, тому доза впорскування палива визначається тільки тривалістю відкриття форсунки.
Система "Opel-Multic" не має витратоміра, як і система "Mono-Jetronic", але відповідність між масою всмоктування палива також установлюється за трьома параметрами:
Кутом повороту дросельної заслінки, частотою обертання колінчатого вала двигуна й тиском у впускному трубопроводі. Електричний блок керування, дістаючи сигнали від датчика тиску у впускному трубопроводі, коректує склади робочої суміші залежно від режиму роботи двигуна. Система має регулятор холодного ходу з кроковим електродвигуном і пристрій контролю за розпиленням палива, в якій підводяться пари палива з бака. Центральний вузол впорскування має в своєму складі електромагнітну форсунку 10, регулятор тиску 9, регулятор холостого ходу з кроковим електродвигуном, дросельну заслінку з потенціометром.
Заключення
Завдяки відсутності додаткового опору потоків повітря на впуску у вигляді карбюратору з дифузором, а також, більш високому коефіцієнту наповнення циліндрів, можна дістати вищу літрову потужність двигуна.
Впорскування дає змогу використовувати більше перекриття клапанів для кращого продування камери згорання чистим повітрям, а не сумішшю. Внаслідок кращого продування й більшої рівномірності складу суміші в циліндрах знижується температура стінок циліндрів, днищ поршнів і випускних клапанів, що в свою чергу, дає змогу зменшити потрібне октанове число на 2 - 3 од., тобто підвищити ступень стискання без загрози детонації. Крім того, знижується утворення оксидів азоту під час згорання палива, поліпшуються умови мащення дзеркала циліндра.
?
2. Режим і техніка різання металів
Сутність технології виготовлення деталей машин заключається в послідовному використанні різних технологічних способів впливу на оброблювану заготовку з метою надати їй задану форму і розміри вказаної точності. Одним з таких способів являється механічна обробка заготовок різанням. Вона здійснюється метало ріжучим інструментом і ведеться на метало ріжучих станках. Обробка різанням заключається в зрізанні з оброблювальної заготовки деякої маси металу, спеціально залишеної на обробку і так званого припуску. Припуск може видалятися одночасно з декількох поверхонь заготовки або послідовно один за одним з кожної оброблювальної поверхні. В ряді випадківприпуск може бути настільки великим, що його зрізають не зразу, а за декілька підходів. Після зрізання з заготовки всього припуску, залишеного на оброблювання, заготовка припиняє своє існування і перетворюється в готову деталь.
Метал, видалений в процесі різання з заготовки, підчиняється пластичному деформуванню і руйнуванню. В результаті цього матеріал припуску, відділений від оброблювальної заготовки, набуває характерну форму і в такому виді його прийнято називати стружкою. Зрізана з заготовки стружка являється побічним продуктом - відходом оброблювання металів різанням.
Всі способи і види оброблювання металів, основані на зрізанні припуску і перетворення його в стружку, складають різновидності, визначені терміном "різання металів". Всі різновидності різання підчиняються загальним закономірностям. Способи розділення металів на частини, при яких стружка не утворюється, наприклад розрізання ножицями, до оброблювання різанням не відноситься. Умови деформування оброблюваного метала і виникнення нових поверхонь при розрізці ножицями не підчиняються закономірності різання металів.
Призначення режимів різання.
Ефективність і якість виготовлення деталей залежать від раціонального проведення процесів оброблювання металів різанням, які досягаються в тому випадку, якщо:
а) ріжуча частина інструмента має оптимальні геометричні параметри і якісне загострення лез;
б) обробка заготовок ведеться з технічно і економічно

 
 

Цікаве

Загрузка...