WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Світовий ринок нафти і Україна - Реферат

Світовий ринок нафти і Україна - Реферат

до того, щоб домовитися про створення ВІКу на базі нашої нафтової компанії. Лише тоді ми зможемо вийти на ринок нафтопродуктів і досить успішно розвиватися. Окрім того, ми не виключаємо можливість наступного продажу такого типу ВІКу, стратегічному інвестору", - каже Олег Салмін, голова правління ВАТ "Укртатнафта".
Інвестори зі Сходу
"Еще раз, еще много-много раз" російські аналітики підкреслювали в розмовах з автором цієї статті, що, окрім російських компаній, українські НПЗ нікому не потрібні. Власне, до них про це не раз устиг сказати Президент України, так само вважають і в Кабінеті міністрів. Олег Дубина, віце-прем'єр-міністр України, відповідаючи на запитання "ДТ", як він ставиться до іноземних інвестицій в українську нафтопереробку відповів: "Ставлення до існуючих інвестицій у мене винятково позитивне. Інша річ, що нові інвестиції не повинні стосуватися тих підприємств, які вже працюють стабільно, де держава як співвласник сама може впоратися".
Тому до зацікавленості американської компанії Cargill "Укртатнафтою" в Росії й Україні поставилися скептично.
У "НІКойлі" вважають, що етап пошуку інвестора "в стране далекой" у російських чиновників минув уже років п'ять тому - те ж вони прогнозують і в Україні. Альтернативи російським нафтовим компаніям України немає, бо не урегульовано права інвесторів, геть не надійне законодавство", - вважає Г.Красовський.
Отже, інвестиційна привабливість українських НПЗ полягає не стільки в ємності ринку нафтопродуктів України (котрий хоч і не дуже великий, але набирає сили), скільки в ідеальному стратегічному положенні держави, що дозволяє експортувати паливо в Росію та Західну Європу. "Темпи зростання споживання нафтопродуктів у Росії й Україні спостерігаються, але збільшення поставок на свої НПЗ із боку російських НК може виявитися неадекватним. Втім, споживчий попит напродукцію від цього тільки виграє", - наголосив Андрій Гальперін, управляючий директор російської інвесткомпанії "Проспекта".
Попри те, що українські НПЗ забезпечують цього року лише 74-78% вітчизняного споживання, частину вироблених нафтопродуктів доводиться експортувати. По-перше, в Україні ще немає досить платоспроможного ринку споживання пального, а, по-друге, високу частку на ринку становлять контрабандні або "сірі" поставки пального, що, за оцінками експертів, займають не менше третини імпорту.
Тому Олександр Городецький, президент ПІІ "ТНК-Україна", зазначив "ми сьогодні експортуємо нафтопродукти і вважаємо це доцільним надалі. Щомісяця ВАТ "ЛиНОС" переробляє 500-520 тис. тонн нафти, а попит на продукцію падає, особливо на дизпаливо й А-80, через закінчення сезонних збиральних робіт. Крім того, експорт незатребуваного на внутрішньому ринку дизельного палива ми збільшили, як і мазуту, у зв'язку з його надвиробництвом українськими НПЗ. Водночас попит у роздрібній мережі на бензин марок АІ-95 та АІ-98 залишається старим, що дозволяє нам утримувати зайняту частку ринку".
Сьогодні чітко позначили і наростили свою акціонерну присутність на українських НПЗ "Лукойл", "Тюменская нефтяная компания", "Татнефть" і "Казахойл". Проявили інтерес "Славнефть" і "ЮКОС".
"Нашу компанію цікавить ринок нафтопродуктів України тому, що на цьому ринку є непродані пакети акцій НПЗ, і є стабільний збут ПММ. Конкуренції з боку російських компаній ми не боїмося, а з боку іноземних не бачимо", - стверджують у ЮКОСі. Очевидно, що цю компанію з її обсягами видобутку цікавитиме або "Укртатнафта", або близькі до нафтопроводів західноукраїнські заводи. Всі вони перебувають в передприватизаційній готовності, тому очевидно, що боротьба росіян за українські НПЗ наступного року загостриться. Тим більше, вважають аналітики інвесткомпанії "Проспекта", "усе може кардинально змінитися, якщо Росія вирішить відшкодовувати ПДВ експортерам сировини в Україну. Тоді всі компанії, котрі збільшать видобуток наступного року, насамперед це "Лукойл", ТНК, "ЮКОС", "Татнефть", "Славнефть", а, можливо, й "Сибнефть", і направлять свої ресурси в цю країну".
Зупинити "інвестиційно-нафтовий бум" може лише "непередбачуваність законодавчої бази і закритість кроків українського істеблішменту стосовно російських НК", вважають у російській інвесткомпанії.
"Безумовно, Україна зацікавлена в прямих інвестиціях із Росії, як грошових, так і сировинних. Нинішня стабільність на ринку ПММ пояснюється винятково приходом російських інвесторів. Інша річ, що невдоволених цими інвестиціями може бути багато. Але що супротивники російського бізнесу реально можуть запропонувати натомість? Нічого, окрім 4,2 млн. тонн вітчизняного видобутку, що не забезпечить потреб ринку нафтопродуктів навіть на третину", - вважають у Кабінеті міністрів України.
Прямих доказів тиску українських олігархів на російських інвесторів немає, але опосередкованих досить багато - від лобіювання поправок до Закону "Про акцизний збір", що зобов'яже переробників і давальців сплачувати акцизний збір, до розробок PR-акцій, спрямованих проти російських і казахських компаній. Ці дії йдуть урозріз з інтересами національної безпеки України, про що неодноразово казав Президент України Л.Кучма.
"Не буває бізнесу, який комусь не вигідний. Якщо російські компанії придбали українські НПЗ, значить це вигідно і НК, і українській економіці, і самим НПЗ. Заводи одержують сировину і будуть модернізовані новими власниками, українська економіка - додаткові обсяги податків (яких уже, за нашими розрахунками, зібрано в 2,5 разу більше, аніж при простої заводів до їхнього продажу), а російські НК - прибуток. У всьому світі взаємні інвестиції - це цілком закономірний і природний процес, а інтеграція економік - шлях усіх розвинених держав", - повідомив "ДТ" Володимир Андріанов, помічник голови уряду РФ.
Восени "Лукойл" і "Тюменская нефтяная компания" звернулися до президента Росії з проханням скасувати експортні мита на нафту, що буде постачатися на "Лукойл-Одеський НПЗ" і "ЛиНОС". Як повідомив 4 жовтня російський прем'єр М.Касьянов, "це питання вимагає ретельного розгляду", і, можливо, уряд піде назустріч компаніям. Як стало відомо "ДТ", рішення може бути прийняте до кінця листопада. Цей приклад, за визнанням прем'єр-міністра України А.Кінаха, свідчить про збіг енергетичних інтересів України й економічних - нафтових компаній Росії.
"Інвестиції російських компаній в українську нафтопереробку цілком

 
 

Цікаве

Загрузка...