WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі Ф-4 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі Ф-4 - Курсова робота

подається на котушку магнітного пускача КM1.
Магнітний пускач вмикає силові контакти двигуна М1. Як тільки котушка КM1 одержить живлення - вона блокує котушку SB2 своїми контактами, тому кнопка SB2 зразу відпускається.
Трифазний двигун М1 живиться струмом, який подається через теплове реле РТ, яке в свою чергу запобігає перегрівання двигуна. Швидкість двигуна регулюється за допомогою реле контролю швидкості РКС.
Зупинка двигуна відбувається натискуванням кнопки SB1.
1.2. Обгрунтувати тему проекту.
Технічний процес виробництва продукції, що виготовляється з дерева вкючає в себе підготовку основних матеріалів, їх фрезерування, обгонка. Провівши детальне вивчеення будови складових частин верстату, а також їхнє призначення і проаналізувавши електричну схему роботи верстату потрібно відмітити наступні недоліки: велеки затрати електричної енергії, а найголовніший недолік - це застосування праці, багато операцій виконується вручну, наприклад піднімання і опускання фрези, розвантаження заготовок і ряд інших ознак, що зменшує обсяг виробництва.
З метою усуненняданих недоліків, а саме вивільнення робочої сили, що вигідно економічна у фінансовому плані, необхідно вдосконалити даний верстат провівши його автоматизацію. Отже, вивчивши існуючі засоби автоматизації та провівши їх аналіз можна запропонувати вставити автоматичний стіл подані заготовок і здійснити опускання фрези-автоматично.
Запровадивши дані засоби автоматизації ми досягнемо скорочення робочої сили і досягнемо економії робочого часу, що позитивно вплине на обсяг виготовленої продукції.
Основна мета курсового проекту - вибір та розробка технологій монтажу для вибраних засобів автоматизації. Робота над цим питанням дозволить впровадити у виробництво сучасної технології виконання монтажних робіт, а самі роботи продумати до найменших дрібниць та виконувати їх планову відповідно до розробленого графіку.
Крім того планування монтажних робіт використовуватиметься згідно з вимогам ППР, максимальновикористовуватиметься індуструалізація та спеціалізація робіт, тому, що застосування індустріальних методів монтажних робіт, а також їх спеціалізація дозволяє знижити трудомістськість та скоротити тривалість монтажу систем автоматики.
Розроблені та відпроваджені нами для існуючого обладнання технології монтажу засобів автоматизації дадуть змогу розрахувати на здачу об'єкту в експлуатацію в найкоротші терміни та тривалу і безперебійну роботу обладнання автоматизованого нами, тобто даний проект автоматизації є дійсно економічно вигідним.
2. Проектна частина.
2.1. Вибір і обслуговування засобів автоматизації.
Автоматизація виробничого процесу верстати Ф-4 має велике значення вона дозволяє досягти високої продуктивності праці зі зменшенням кількості обслуговуючого персоналу. Для цього ми автоматизовуємо піднімання і опускання шпинделя фрези даного верстату, а також автоматизовуємо процес повертання напрямної лінійки; завантажувальний та розвантажувальний механізм.
На заданому верстаті ми встановлюємо спеціальний завантажувальний пристрій, розвантажувальний, а також можна встановити накопичувальний. Принцип дії, схема, компоновка і конструкція цих пристроїв можуть бути різноманітними, так як на них впливає конфігурація і розміри оброблювальних деталей, вид привода і інші.
В нашому випатку ми встановлюємо завантажувальний і розвантажувальний механізм без накопичувачів, який призначений лише для загрузки чи укладання деталей і працює разом з іншим транспортним чи завантажувально-розвантажувальним пристроєм, що мають накопичувані.
Для автоматичного переміщення напрямної лінійки можна застосувати систему сельсинів, які працюють в індекаторному режимі і складаються з двох однакових електричних зв'язаних сельсинів: сельсин-давача і сельсина-приймача. Одні однойменні обмотки (ротора чи статора) сильсинів електрично з'єднані між собою, а інші підключені до однієї мережі змінного струму.
Якщо ротор сельсина-давача повернеться на певний кут d, по з'єднаним проводам ротора піде струм і на ротор сельсина-приймача почне діяти крутний момент, який називається синхрозуючим, що заставить ротор сесельсина-приймача повернути напрямну лінійку на тойже кут.
Для автоматичного піднімання і упускання шпинделя фрези, фрезерного верстату ми встановлюємо електро двигун та рейковий механізм. Із включенням двигуна приводимо в рух зубчасте колесо яке крутиться і піднімає рейковий механізм, який служить для автоматичного піднімання і опускання шпинделя фрези. Опускання шпинделя фрези виконується наступним чином: переміщуємо каретку до лівого кінця ножа за допомогою кнопки штовхача <>.
Завдяки рейковому механізму автоматично опускається шпиндель фрези.
Встановивши всі ці засоби автоматизації ми автоматизуємо наш верстат, що дасть змогу випускати більше продукції з прикладанням мінімума зусиль.
2.2 Вимоги до монтажу.
Щоб забезпечити точну і безперебійну роботу обладнання, потрібно вибрані нами засоби автоматизації змонтувати згідно правильно вибраної технології монтажних робіт.
Метод монтажу електрообладнання великими облоками виготовлених на заводах або монтажнозаготівельних відділеннях, забезпечує високу степінь індуетріалізації робіт.
Провендення робіт по монтажу електрообладнання великими блоками повинно передувати виконанню ряду підготовчих мікроприємств, за вдяки яким електромонтажні роботи зводяться до зберання вузлів в самі найкоротші терміни. При розробці питань організації виробництва електромонтажних робіт необхідно передбачити необхідно передбачити можливість використання основної частини робіт незалежно від готовності будівництва і монтажу засобів автоматизації на технологічному обладнанні.
Основною підготовчою мірою до проведення електромонтажних робіт індустріальних методів являється план проведення робіт.
Монтаж

 
 

Цікаве

Загрузка...