WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота

механізми.
Живлення електродвигуна АД здійснюється від електромережі трьохфазного змінного струму напругою 220-380 В через пакетний вмикач "ВП", запобіжник "П" контакти магнітного пускача "К".
Коло освітлення живиться від трансформатора освітлення з вторинною напругою 36 В.
Робота електричної схеми
Електросистема під'єднується до мережі за допомогою пакетного вмикача. При натисканні на кнопку "КП" отримує живлення котушка магнітного пускача "К", яка замикає головні контакти "К" силового кола і блок контакти "К" кола управління.
Двигун АД вмикається в коло і починає працювати. При натисканні на кнопку "КС" котушка магнітного пускача "К". Відкриває контакти в ланцюга управління і головні контакти ланцюга управління і головні контакти силового кола.
Електродвигун відключається від мережі і зупиняється.
Зупинка двигунавиконується натисканням кнопки "Кс".
Електричний захист двигуна
Двигну верстата захищається від перенавантаження тепловими реле і нагрівними елементами.
Максимальний захист здійснюється запобіжниками з плавкими вставками.
Вказівки по обслуговуванню електрообладнання
Після встановлення на фундамент верстат повинне бути заземлений.
Заземлення верстату передбачено приєднанням станини до системи заземлення з допомогою гвинта, встановленого на станині, над яким розміщена табличка "заземлення".
При експлуатації проводяться регулярні огляди стану електроапаратів, розміщених в ніші станини, а також їхня очистка від пороху і бруду.
Огляд електроапаратури проводиться тільки у відключеному стані.
Дверка ніші відкривається спеціальним ключем, який повинен зберігатися відповідальної особи за електрообладнанням верстата.
Один раз в три місяці необхідно замінювати змазку підшипників електродвигуна. Застосовується універсальна змазка "УС-2" або УВТ.
Реле часу використовують для витримування часу зупинки робочого органу при обробленні або встановленні допоміжних операцій. Більш за всіх розповсюджені дросельні і об'ємні реле часу.
Дросельні реле часу виштовхують через дросель за допомогою поршня і пружини визначений об'єм рідини. Швидкість відштовхування регулюється в межах 0,5-10 сек. Шляхом зміни величини відкриття дроселя. Об'ємне реле часу
має поршень, пружину і регульований гвинт. Час видержки цього реле визначений ходом поршня, так як величина отвору через який витікає масло залишається після спрацювання реле часу звичайно електрична.
Рис. 5. Принципова електросхема верстату моделі СвСА.
1.2. Обґрунтування теми проекту
Детальне вивчення роботи верстату для висвердлювання сучків СвСА та аналіз існуючих схем керування показали, що вони є недосконалими і вимагають додаткових затрат сил і часу робітника на обробку одиниці заготовки. Також повністю ручним являвся процес транспортування та завантаження деталей на верстат.
Основними труднощами з якими стикається верстатник при обробці заготовок, це здійснення контролю лінійних розмірів під час обробки заготовки. А також великих труднощів під час проведення технологічного процесу здійснює ручне завантаження заготовок робітником. Вирішенням даної ситуації стало впровадження до цього верстату завантажувального пристрою без магазину, а також пристрій для контролю лінійних розмірів деталі.
Введені засоби автоматизації покликані покращити якість процесу та збільшити об'єм оброблених деталей. Але висока продуктивність та довговічність роботи верстату базується також на правильному монтажу впроваджених засобів автоматизації та налагоджені вже існуючих елементів верстатів. Для цього в даному курсовому проекті розроблено технологію монтажу засобів автоматизації на верстаті для висвердлювання сучків СвСА Технологія монтажу розроблена з дотриманням технічних вимог встановлення та монтажу вибраних засобів автоматизації.
2. Проектна частина
Робота верстата проходить наступним чином. Заготовки закріплюють на столі так, щоб сучок, який підлягає видаленню був безпосередньо під першим шпинделем, після чого включають механізм приводу автоматики; під дією кулачка розподільного на заготовку опускається свердлильний шпиндель, який висвердлює сучок. Після закінчення цієї операції весь супорт шпинделями автоматично пересувається на величину, рівну відстані між осями шпинделів: в цей же час в просвердлений отвір вприскується клей.
Коли на виробці отвору займе свою робочу позицію другий супорт виконуються операції подачі ви свердлення пробки з дерев'яної планки і її закладають в отвір.
Подача планки. З якої вирізується пробка виконується роликом, кінематично зв'язаний з механізмом переміщення супорта. Робочі шпинделі можна регулювати на різну глибину висвердлювання сучка із дошки. Для утримання оброблюваної заготовки є в наявності автоматично працюючий пружний механізм.
Технічна характеристика напівавтомата СвСА
" найбільша товщина заготовки - 130 мм.;
" діаметр отвору - 35 мм.;
" число обертів шпинделів за хвилину - 2650;
" розміри стола - 1100 х 1100;
" вихід шпинделя за станину - 850 мм.;
" габаритні розміри - 1940 х 1200;
" маса - 1200 кг.;
2.1. Вибір та обґрунтування засобів автоматизації
Напівавтоматичний верстат СвСА призначений для висвердлювання сучків і закладення отворів пробками застосовується в масштабному виробництві. Має суцільну станину з вирізом; стіл, який встановлюється на різну висоту; робочий супорт з двома робочими шпинделями, один з яких служить для висвердлювання сучка, а інший - для вирізання і закладання пробок. Механізм шпинделя приводиться в рух за допомогою привідного і розподільного валів, з'єднаних через зубчасту передачу з електродвигуном. Верстат має також пристрій для вприскування клею в отвір, що закладається пробкою, а також для подачі дерев'яної планки, з якої висвердлюється пробка.
Вибір автоматичного регулятора
На верстаті СвСА можна висвердлювати сучки діаметром до 35 мм і після їх видалення заробляти отвори глибиною від 4 до 20 мм. Число обертів робочих шпинделів 2650 об/хв, найбільша відстань між ріжучим інструментом і столом 150 мм, вихід ріжучого інструменту від станини 850 мм, розмір стола 1100х1100 мм, потужність електродвигуна 3 кВт. Вага верстата 1200 кг.
Як ми бачимо з вищесказаного автоматичний верстат СвСА може висвердлювати сучки тільки на певну глибину, а отже із заготовок певної товщини. Отож, якщо заготовка товщину меншу ніж 20 мм то закладання отворів буде не якісне. Для запобігання цього я пропоную поставити кінцевий вимикач на кінці з коліщатком, який

 
 

Цікаве

Загрузка...