WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота

хропіння, кінематично зв'язаного з механізмом переміщення супорта. Робочі шпинделі можна регулювати на різну глибину висвердлювання сучка і закладення пробки.
Розподільний вал включається педаллю 2; вимикається він автоматично після закладення отвору, після чого супорт би повертається в початкове положення. Стружка здувається з виробу через сопло 8 вентилятором 14, а відсисається приймачем приєднуваним доексгаустерної мережі.
Рис. 2. Напівавтомат СвСА для висвердлювання сучків і закладення отворів:
а - загальний вигляд; б - конструктивна схема; 1 - станина; 2 - педаль включення механізму; 3 - маховичок механізму настройки столу по висоті; 4 - стіл; 5 - притискний механізм; 6 - робочий супорт з двома шпинделями; 7 - привідний вал; 8 - сопло; 9 - свердлувальний шпиндель; 10 - розподільний кулачковий вал; 11- кулачок подачі супорта; 12 - механізм подачі планки; 13 - шпиндель для висвердлювання і пресування пробки; 14 - вентилятор; 15 - трос приводу управління педаллю; 16-електродвигун.
1.1.1. Будова та складові частини верстату
Механізм притиску складається з притискного черевика, пружини і стрижня, приводиться від кулачка, насадженого на вал (рис. 3).
Механізм першого шпинделя. Шпиндель приводиться в обертання від приводного валу, сполученого з електродвигуном ремінною передачею. Подача шпинделя здійснюється від кулачкового валу. Механізм клеєвприскуючий має резервуар для клею і плунжер з приводом від кулачкового валу і відведенням в початкове положення пружиною.
Механізм другого шпинделя висвердлює порожнистим свердлом пробку з дерев'яної планки, штовхач подає пробку в пробкотримач і потім забиває попередню пробку в отвір, змазаний клеєм. Шпиндель приводиться від приводного валу верстата, а подається кулачковим механізмом. Штовхач подається кулачковим валом разом із стаканом, з яким він при забиванні пробки з'єднується замикачем, що спрацьовує від кулачка торця 12 (рис. 3). Дерев'яна планка 33 подається роликовим механізмом 17.
Супорт служить для розміщення першого шпинделя, клеєвприскувача, другого шпиндель і механізму подачі планки. Супорт подається циліндровим кулачком по горизонтальних направляючих хобота станини. В початкове положення супорт повертається під впливом пружини.
Привідний вал обертається весь час поки включений електродвигун.
Кулачковий вал робить один оберт за цикл висвердлювання сучка і запресування пробки після включення педаллю кулачкової муфти, від якої обертання передається через конічну пару кулачковому валу. Муфта вимикається після одного оберту вала, коли кулачок 12 звільнить ролик і пружина 28 розімкне муфту.
Видування тирси з висвердленого отвору проводиться повітрям, що поступає з сопла від вентилятора, зв'язаного пасовою передачею з привідним валом.
Робота напівавтомата протікає в наступному порядку (див. рис. 4). На стіл кладуть заготовку так, щоб сучок, який висвердлюють, був розміщений під порожнистим свердлом з пробковиштовхувачем першого шпинделя, натисканням на педаль вмикають кулачкову муфту приводу кулачкового вала, і станок переходить на автоматичний цикл роботи. Послідовність роботи напівавтомата (див. рис. 4): а) спрацьовує притискний пристрій; б) перший шпиндель під дією свого кулачка опускається на заготовку і висвердлює сучок; в) повітрям видувається стружка; г) весь супорт починає рухатись вліво; д) коли клеєвприскувач порівнюється з висвердленим отвором, в нього вприскується клей; е) супорт зупиняється в крайньому лівому положенні; є) подається планка на розмір однієї пробки, і на неї опускається другий шпиндель; ж) з планки висвердлюється пробка, яка штовхачем попередньо подається в пробкотримач, звідки в отвір виштовхується попередня пробка; з) відбувається стикання штовхача с стаканом, який рухається вниз, штовхач забиває попередню пробку в змазане клеєм отвір і повертається у верхнє початкове положення; до) супорт і притиск під дією пружин відходять в свої початкові положення, а муфта відключає кулачковий вал від приводного валу, який продовжує обертатися, якщо електродвигун не буде вимкнений. Цикл роботи напівавтомата на цьому закінчується.
Рис. 3. Кінематичні схеми напівавтомата СвСА
а - загальна; б - основного шпинделя з притискним пристроєм; в - клейового механізму; г - другого шпинделя і механізму подачі дерев'яної планки; д - другого шпинделя в момент висвердлювання пробки; е - у момент пресування пробки; ж і з - механізм подачі в роботі; 1-шпиндель для висвердлювання отвору; 2-пристосування для уприскування клею; 3-шпиндель для висвердлювання пробки і її забивання; 4-привідний вал; 5-електродвигун (N = 2,8 квт, n = 1430 об/хв.); 6 - вентилятор для здування стружки; 7 - кулачковий вал; 8 - черв'ячна пара; 9 - муфта включення; 10 - педаль, зв'язана тросом з муфтою включення; 11 - кулачок для пересування супорта; 12-кулачок для вимкнення автомата і подачі другого шпинделя; 13 - притискний пристрій, що приводиться в дію від свого кулачка 25; 14 - резервуари з клейовим розчином; 15 - плунжер; 16 - отвір; 17 - механізм подачі планки;
18 - пробка, висвердлена за попередній хід шпинделя і підлягаюча пресуванню; 19 - висвердлювана пробка; 20 - пробкотримач; 21 -подаючий ролик;22 - пристрій хропіння; 23 - повідець; 24 - трубка;25 - кулачок подачі притиску; 26 - кулачок подачі першого шпинделя; 27 - пружина повернення супорта в початкове положення; 28 - пружина виключення кулачкової муфти; 29 - замикач; 30 - штовхач; 31 - стакан; 32 - планка; 33 - виріб.
Рис. 4. Схема роботи напівавтомата СвСА
кадр 1-й - механізми напівавтомата в початковому положенні; кадр 2-й - початок висвердлювання сучка; кадр 3-й - зачистка висвердленого отвору; кадр 4-й- початок руху супорта; кадр 5-й - вприскування клею у висвердлений отвір; кадр 6-й - вирізані пробки з планки; кадр 7-й - заштовхування пробки в отвір; кадр 8-й - замикання штовхача із стаканом; кадр 9-й - удар штовхача по пробці; кадр 10-й - переміщення супорта в початкове положення і подача рейки під фрезу.
Рис.4. Циклова діаграма напівавтомата:
I- механізм подачі шпинделів; II механізм подачі притискного черевика; III - механізм притиску; IV - механізм подачі супорта; V - механізм подачі клею; VI - механізм подачі рейки; VII - механізм замикання штовхача.
1.1.2. Характеристика та аналіз існуючої електричної схеми
Загальні відомості.
Електродвигун АД приводить в рух привідний і розподільний вали, від яких приводяться в рух всі

 
 

Цікаве

Загрузка...