WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Проект монтажу засобів автоматизації на верстаті моделі СвСА
Зміст
Вступ
1. Загальна частина
1.1. Опис обладнання до автоматизації
1.1.1. Будова та складові частини верстату
1.1.2. Характеристика та аналіз існуючої електричної схеми
1.2. Обґрунтування теми проекту
2. Проектна частина
2.1. Вибір та обґрунтування засобів автоматизації
2.2. Вимоги до монтажу вибраних засобів автоматизації
3. Розрахункова частина
3.1. Розрахунок параметрів графіку виконання монтажних робіт
3.2. Побудова графіку виконання монтажних робіт
4. Оцінка ефективності проекту та висновки
Додаток
Список використаної літератури
Вступ
Автоматизація ? це застосування комплексу засобів, що дозволяють здійснювати виробничі процеси без безпосередньої участі людини, але під її контролем. Автоматизація виробничих процесів приводить до збільшення випуску, зниженню собівартості і поліпшенню якості продукції, зменшує чисельність обслуговуючого персоналу, підвищує надійність і довговічність машин, дає економію матеріалів, поліпшує умови праці і техніки безпеки.
Автоматизація звільняє людину від необхідності безпосереднього керування механізмами.
У автоматизованому процесі виробництва роль людини зводиться до налагодження, регулювання, обслуговуванні засобів автоматизації і спостереженню за їхньою дією. Якщо механізація полегшує фізичну працю людини, то автоматизація має на меті полегшити так само і розумову працю. Експлуатація засобів автоматизації вимагає від обслуговуючого персоналу високої техніки кваліфікації.
Автоматизація параметрів дає значні переваги:
1) забезпечує зменшення чисельності робочого персоналу, тобто підвищення продуктивності його праці;
2) приводить до зміни характеру праці обслуговуючого персоналу;
3) підвищує безпеку праці і надійність роботи устаткування;
Автоматизація технологічних установок містить у собі автоматичне регулювання, дистанційне керування, технологічний захист, технологічні блокування і сигналізацію.
Автоматичне регулювання забезпечує хід безупинного протікання процесів в установках.
Дистанційне керування дозволяє черговому персоналові запускати і зупиняти установки, а також переключати і регулювати її механізми на відстані, з пульта, де зосереджені пристрої керування.
Технологічні блокування виконують у заданій послідовності при запусках і зупинках механізмів автоматики, а так само у випадках спрацьовування технологічного захисту. Блокування виключає неправильні операції при обслуговуванні автоматичних установок, забезпечує відключення в необхідній послідовності устаткування при виникненні аварії.
Пристрої технологічної сигналізації інформують черговий персонал про стан устаткування, попереджають про наближення параметра до небезпечного значення, повідомляють про виникнення аварійного стану автоматичних установок і її устаткування. Застосовуються звукова і світлова сигналізація.
Найважливішими і найбільш продуктивними напрямками скорочення термінів будівництва і швидкої здачі промислових підприємств в експлуатацію, зниження вартості, трудомісткості і матеріаломісткості об'єктів, що будуються
являються:
" подальша індустріалізація монтажних робіт;
" залучення повноскладального блоково-комплектного методу, що передбачає застосування блоків агрегатного комплектного обладнання з комунікаціями, конструкціями заводського виготовлення.
Інтенсивний розвиток і залучення систем автоматизації у всі галузі промислового будівництва потребують підготовки висококваліфікованих спеціалістів по монтажу систем контролю і автоматики.
Спеціалістам, які пройшли навчання в монтажних технікумах по курсу "Монтаж і налагодження систем контролю та автоматики", в майбутньому належить монтувати складні системи автоматики з установкою об'ємних приміщень автоматики і електронно-обчислювальних машин.
Для скорочення термінів проведення робіт важливе значення має суміщення на основі мережевого планування робіт, виконуваних різними організаціями. Інколи перспективним є суміщення монтажних і пусконалагоджувальних робіт.
?
1. Загальна частина
Напівавтомат СвСА для висвердлювання і закладення сучків (рис. 1-4) має притискний пристрій, шпиндель для висвердлювання сучка, клеєвприскуючий пристрій, шпиндель для виготовлення пробки з планки і забивання її в отвір, привідний і кулачковий вали.
Рис.1
Напівавтомат СвСА для висвердлювання сучків і закладення отворів пробками:
1 - стіл;
2 - супорт;
3 - свердлильний шпиндель;
4 - шпиндель для висвердлювання з планки пробок і забивання їх в отвір;
5 - кулачковий вал;
6 - привідний вал;
7 - сопло для здування стружки;
8 - притиск
Опис обладнання до автоматизації
Напівавтомат СвСА для висвердлювання сучків і закладення отворів діаметром до 25 мм і глибиною від 4 до 20 мм показаний на рис. 2. Він має стіл 4, встановлюваний маховичком 3 на потрібній висоті залежно від товщини заготовки, і супорт 6 з двома робочими шпинделями, що роблять 2650 об/хв., з яких один 9 служить для висвердлювання сучка, а інший 13 - для висвердлювання і пресування пробки. Механізм шпинделів приводиться в рух від двох валів - приводного 7 і розподільного кулачкового 10, з'єднаних через ремінну і зубчату передачі з електродвигуном 16 потужністю 3 кВт. Верстат має також пристрій для уприскування клею в отвір і механізм, що закладається, 12 для подачі дерев'яної планки, з якої висвердлюється пробка.
Робота напівавтомата здійснюється таким чином. Виріб укладають на стіл 4 так, щоб сучок, що підлягає видаленню, виявився безпосередньо під першим (свердлувальним) шпинделем 9; потім педаллю 2 включають механізм приводу автомата; під дією кулачків розподільного валу 10 на виріб опускаються притиски 5 і свердлувальний шпиндель 9, який висвердлює сучок. Після закінчення цієї операції супорт 6 з шпинделями автоматично циліндровим кулач-ком пересувається вперед до фронту верстата на величину, рівну відстані між осями шпинделів (виріб в цей час утримується на столі притисками 5); в цей же момент з склеювання за допомогою плунжера засмоктується клей і вприскується в просвердлений отвір. Коли проти отвору зупиняється другий шпиндель 13, він опускається. При цьому свердлом-пробочником проводиться висвердлювання пробки з дере-в'яної планки, подача її в державку і пресування чергової пробки у висвердлений отвір.
Планка, з якої висвердлюється пробка, подається роликом від механізму

 
 

Цікаве

Загрузка...