WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система автоматичного регулювання швидкості подачі стрічкового верстату з гідроприводом - Курсова робота

Система автоматичного регулювання швидкості подачі стрічкового верстату з гідроприводом - Курсова робота

електричного струму на організм людини залежить від сили струму, його напруги і частоти, тривалості дії, шляхів походження струму і індивідуальних особливостей організму людини. Небезпечним для людини є струм більший 10мА, при якому людина ще може звільнитися від струмопровідних частин; струм 50мА викликає важке ураження організму, а струм більше 100мА, який діє більше 1-2 секунд є смертельним. Змінний струм з частотою 50-1000 Гц для людини є не безпечнішим, ніж постійний струм, але при U>300 В постійний струм зростає.
Електротравми виникають в таких випадках: торкання людини одночасно до двох фаз змінного струму або до двох полюсів постійного струму; торкання людини до неізольованих струмопровідних частин, які знаходяться під напругою (до однієї фази), попадання під напругу при звільненні людини від струму, вплив електрики при грозових розрядах.
Умовно електроприлади поділяють на дві категорії в залежності від робочої напруги: до 1000 В і вище 1000 В. В електроприладах більше 1000 в роблять струмопровідні частини недоступними для людини, їх надійно огороджують, попереджують правилами доступу до приладу та ін.)
По ступені небезпечності ураження струмом в приміщеннях, в яких стоять електроприлади, розділяють на три категорії:
1. Без підвищеної небезпеки;
2. З підвищеною небезпекою (сирість, струмопровідна пилюка; струмопровідні підлоги - металічні, земляні; висока температура);
3. Особливо небезпечна категорія (особлива сирість, хімічно активне середовище, загазованість), одночасно дві або більше умов підвищеної небезпеки.
4.2. Основні положення законодавства по охороні праці.
У відповідності з основами законодавства України, нагляд і контроль за спостереженням законодавства про працю і правил по охороні праці виконують спеціально уповноважені органи і інспекції (Держтехнагляд, Держенергонагляд,Головне пожежне управління внутрішніх справ, а також технічна і правова інспекції праці, Головний департамент по охороні праці).
На підприємствах загальне управління по безпеці праці, промислової санітарії і відповідальність за виконання законодавства по охороні праці покладені на директора і головного інженера. Інженеру підпорядкований відділ безпеки праці, який веде безпосередню роботу по забезпеченню безпеки праці і промислової санітарії на підприємстві. Всі робочі і щойно прийняті на підприємство, службовці і інженерно-технічні робітники, незалежно від стажу роботи, проходять інструктаж по безпеці ведення робіт.
Інструктаж поділяється на декілька основних видів
- ввідний інструктаж проводиться робітником відділу по охороні праці для щойно прийнятих на підприємство робочих, а також для учнів і студентів, направлених для проходження виробничої практики;
- первинний інструктаж на робочому місці проводиться безпосередньо керівником робіт з особами тільки-що прийнятими, переведеними з однієї дільниці на іншу, з одного виду робіт на інший (навіть у випадку тимчасового переводу). Його ціль - ознайомлення робочих з особливостями виконання конкретних робіт з точки зору безпеки праці і виробничої санітарії;
- повторний (періодичний) інструктаж проводиться з усіма робітниками не рідше раз у півріччя. Він служить для перевірки знання робітниками правил інструктажу по безпеці праці і виробничої санітарії;
- незапланований інструктаж на робочому місці проводиться при зміні технологічного процесу, обладнання, інструмента, в результаті чого змінюються умови праці.
Всі види інструктажу, крім ввідного, реєструються в спеціальному журналі, де вказується вид і дата проведення інструктажу, перечислюються інструкції по безпеці праці, по яким проводився інструктаж, і дається розписка інструктора і інструктованого.
4.3. Вимоги безпеки при монтажі технологічного устаткування.
Монтаж технологічного устаткування варто виконувати відповідно до проекту виробництва монтажних робіт, що містять технічні рішення і вказівки по техніці безпеки. Без ППР ведення монтажних робі забороняється.
Заходи щодо техніки безпеки розробляються в відповідності правилам пристрою і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів, а також іншими нормативними документами по організації безпечного провадження робіт, організації робочих місць, вибору пристосувань для безпечної роботи монтажників, розташуванню і зонам дії монтажних механізмів і визначенню границь небезпечних зон.
При монтажі нескладного технологічного устаткування в окремих випадках допускається заміна ППР технологічною запискою чи технологічною карткою. У цих документах питання техніки безпеки повинні бути розроблені в повному обсязі.
Керівництво монтажем технологічного устаткування повинні здійснювати досвідчені інженерно-технічні працівники, які добре знають специфіку виконання даних робіт. Перед початком монтажу керівник робіт інженерно-технічних працівників, зайнятих монтажем, повинні вивчити ППР, детально розробити необхідні заходи щодо техніки безпеки і створенню необхідних умов провадження робіт.
Робітника, що беруть учать у монтажі, необхідно роз'яснити характер майбутньої роботи, умови застосування вантажопідйомного устаткування і такелажних засобів.
Монтажники повинні працювати у спецодязі, захисних касках і рукавицях. При роботі на висоті - із запобіжним поясом.
До початку робіт на монтажній площадці варто визначити місця для роботи. Усі ділянки, небезпечні для руху і переходу, необхідно відгородити або поставити на їхніх границях попереджувальні написи і сигнали.
Перед початком монтажу устаткування необхідно зробити приймання фундаментів чи конструкцій, на яких воно встановлюється.
Прилади повинні бути забезпечені необхідними інструментами для роботи.
Розміщення устаткування монтую чого апарату не повинне створювати незручності для перебігу робіт. Громіздкі вузли і деталі варто розташовувати по черговості подачі у монтаж. Монтажні прорізи, траншеї ,канали, пройми і колодязі у фундаментах під устаткування повинні бути перекриті.
Прорізи, залишені в стінах для транспортування устаткування вище першого поверху на рівні покриття, повинні бути огороджені поруччям вистою не менше 1 м з бортовою дошкою висотою не менше 15 см.
Література
1. Ползик "Автоматика и автоматизация производственных процессов деревообрабатывающих предприятий", 1987 г.
2. Н. Маковський "Основы автоматизации деревообрабатывающего производства", 1972 г.
3. Н. Маковський "Основы автоматики и автоматизация", 1970 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...