WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Система автоматичного регулювання швидкості подачі стрічкового верстату з гідроприводом - Курсова робота

Система автоматичного регулювання швидкості подачі стрічкового верстату з гідроприводом - Курсова робота


Курсовий проект
з предмету "Основи автоматики і АВП"
на тему:
Система автоматичного регулювання швидкості подачі стрічкового верстату з гідроприводом
Зміст
Вступ
1. Загальна частина.
1.1. Характеристика і структура виробничого процесу.
1.2. Характеристика і структура технологічного процесу.
1.3. Обґрунтування теми проекту.
2. Розрахунково-технологічна частина.
2.1. Вибір і обґрунтування структурної схеми автоматизації.
2.2. Розробка технологічної схеми.
2.3. Підбір стандартного обладнання.
2.4. Розрахунок параметрів стандартного обладнання.
3. Ефективність автоматизації виробничих процесів.
3.1.Переваги автоматизованих виробництв.
3.2. Вплив надійності на ефективність автоматизації деревообробних підприємств.
4. Охорона праці.
4.1. Заходи по електробезпеці.
4.2. Основні положення законодавства по охороні праці.
4.3. Вимоги безпеки при монтажі технологічного устаткування.
Література.
Вступ
Любий сучасний виробничий процес не представляється без автоматизації. Автоматизації вважається головним, найбільш перспективним напрямком в розвитку промислового виробництва. Вона покращує умови праці і економічні показники виробництва. Однак рівень автоматизації в промислових виробництвах різний. Автоматизація дає найбільший ефект в великих виробництвах з масовим випуском стабільної продукції і порівняно трудоємкими технологічними процесами.
Автоматизація виробничих процесів пов'язана з введенням ряду автоматичних пристроїв. В масовому виробництві ці пристрої стабілізовані, порівняно прості в конструкції і недорогі. В масовому виробництві нестабільної продукції і в серійному виробництві приходиться застосовувати більш складні пристрої, які можна перенастроювати. Це дорогі обладнання, які потребують затрат невиробничого часу. Тому останніми роками вводяться різні шляхи розширення області економічно ефективної автоматизації процесів.
Дуже перспективними для успішного розвитку автоматизації є впровадження нових матеріалів, нових конструкцій виробів і нових прогресивних технологічних процесів.
Велику увагу приділяють гнучкості конструкції автоматичного обладнання, яка досягається шляхом агрегатного або програмного управління.
За послідні роки гнучкість конструкції розповсюджується на складні багатоопераційні автомати і являються спеціалізованими по призначенню, вони завдяки широкій можливості пере настроювання універсальні по конструкції.
В деяких випадках розширення автоматизації процесів з впровадженням сучасних пристроїв обчислювальної техніки. Однак в теперішній час більша частина процесу деревообробки для цього ще не підготовлена.
Ускладнене устаткування, особливо в умовах високої концентрації операцій, висуває проблему надійності, яка в деревообробці ще не вирішена. Для її вирішення потрібні широко поставлені теоретичні, експериментальні і виробничі дослідження. В багатьох випадках ефективне використання автоматизації пов'язане з переорганізацією виробництва.
Успішний розвиток автоматизації забезпечується співпрацею технологів, проекторів і організаторів виробництва.
Автоматизація деревообробного виробництва з кожним роком розширюється. Успішно автоматизовано виробництво віконних і дверних блоків, паркету, меблів і іншої продукції. Планами розвитку народного господарства передбачається збільшення випуску виробів деревної промисловості. Значно збільшується випуск пиломатеріалів, фанери, будівельних деталей, меблів, тари та ін.
Збільшення об'ємів деревообробного виробництва будується на широкому впровадженні комплексної механізації і автоматизації. Це потребує особливих вимог у підготовці провідних спеціалістів.
?
1. Загальна частина
1.1. Характеристика і структура виробничого процесу.
Виробництво розбите на основне і допоміжне. До основної частини процесів виробництва входять процеси безпосередньо пов'язані з випуском виробів, доставкою і відправкою, розвантаженням і завантаженням матеріалів, а також з різноманітними операціями основного технологічного процесу над предметом праці.
В процесах допоміжного виробництва предмет праці не бере участі. До таких процесів відносяться, наприклад, приготування клеїв і обробних матеріалів, підготовка ріжучого інструмента і т.п. крім того важливе значення в виробництві займають процеси звіту і планування, управління і звітності.
Типова структура виробничого процесу деревообробного виробництва.
1.2. Характеристика і структура технологічного процесу.
Великою різноманітністю відрізняються операції технологічного процесу.
Технологічним процесом називають комплекс технологічних операцій, виконаних у визначеній послідовності для зміни форми, розмірів і фізичних властивостей випускаємих виробів.
Типова структура технологічного процесу мебельного виробництва
На схемі процес розбитий на окремі частини, кожна з яких позволяє виконати певну технологічну задачу.
Технологічний процес зазвичай відбувається із ряду операцій.
Операцією називають частину технологічного процесу, яка виконується на певному робочому місці до обробки наступної деталі.
Технологічний процес розбивається на основні операції. Виконання кожної із них вирішує технологічну задачу.
Технологічні задачі поділяють на основні і допоміжні.
До основних відносять операції, що дають технологічні результати, а до допоміжних - всі інші операції, що необхідні для виконання даного процесу.
Розкроєчні операції, а також операції обробки різанням чорнових заготовок і вузлів здійснюються на остаточному дерево ріжучому обладнанні. Тому автоматизація цих операцій пов'язана з автоматизацією станочної обробки деревини.
Сушка деревини характеризується наявністю загрузочно-розгрузочних процесів і необхідністю регулювати режими сушильних камер.
Первинні клеїльно-збірні операції механізовані і часто виконуються на відповідному обладнанні.
Операції звіту, планування, управління і звітності для автоматизації потребують спеціальних затрат. В деревообробці ці операції поки що слабо механізовані.
Машинний і технологічний процеси складаються із операцій енергетичного і інформаційного потоку.
До операцій енергетичного потоку відносяться дії, направлені безпосередньо на виконання даної технологічної задачі. До операцій потоку інформації відносяться дії, які забезпечують правильне протікання технологічного процесу.
Процеси енергетичного потоку (робочі

 
 

Цікаве

Загрузка...