WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизаціїна верстаті моделі ВФК-1 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизаціїна верстаті моделі ВФК-1 - Курсова робота

Напруга для гальмування електродвигуна знімається з випрямляча.
Випрямляч складається із селенового стовпчика 100 ГМ 16 А2 і понижуючого трансформатора ТБЦ-2-01 ( 1СВ 47Г - принципова схема).
Час гальмування електрошпинделя до 10 с і регулюється пневматичним реле часу РВ.
На верстаті є освітлення 36 В. Ціль у управління працює при пониженій напрузі 127 В. від понижуючого трансформатора типу ТБС2-0,25.
При включенні пакетного вимикача ВВ напруга джерела через запобіжник 1 подається на н.о. силові контакти магнітного пускача 1к і через запобіжник 3 на первинну обмотку трансформатора ТТ, а ТУ.
При натисканні кнопки 1КУ (шпиндель "пуск") котушка магнітного пускача 1К і пневматичного реле часу КТ дістають живлення контакти 15-17, магнітний пускач 1К і пневматичне реле часу КТ включається, NN контакти 15-17 блокуються додатковими н.о. контактами магнітного пускача 1К. через силові 3 н.о. контактна напруга джерела подається на статор двигуна приводу перетворювача ГД, четвертий н.о. контакт магнітного пускача 1К підключають третю фазу до електрошпинделя, контакти - .
Контакти 12-18 магнітного пускача 2К нормально закриті, подається змінна напруга 127 В на селеновий випрямляч 2СВ і випрямлена напруга 85 В подається в обмотку збудження генератора П4. Контакти 19-21 магнітного пускача 1К розмикаються.
Контакти 13-19 пневматичного реле часу РВ замикаються.
Відключається шпиндель натисканням на кнопку 2КУ "шпиндель стоп".
?
Магнітний пускач 1К відключається знімаючою напругою живлення з приводного двигуна ГД, контакти ; ; , з обмотки збудження генератора, контакти 12-1в; відключається одна фаза електродвигуна від генератора П4, контакти зами каються контакти 19-21 і магнітний пускач 2К включається.
Реле часу КТ відключилось одночасно з магнітним пускачем 1К, але контакти 13-19, реле часу залишилось замкнуте так, як вони мають витримку на розмикання.
Магнітний пускач 2К підключив статорну обмотку електрошпинделя до селенового випрямляча 1СВ.
Електрошпиндель починає гальмувати по закінченні витримки часу КТ контакти 13-19 розмикаються і магнітний пускач 2К відключається.?
1.2 Обгрунтування теми проекту
В попередніх розділах даного курсового проекту розглянуто будову і принцип роботи верстату ВФК-1.
Аналізуючи принцип роботи верстату, можна сказати, що недоліками верстату з точки зору автоматизації є: ручна подача заготовки, а також механічне опускання шпинделя для свердління отворів.
Одне із завдань проекту усунення недоліків, шляхом автоматизації роботи верстату, запропонувавши розробку виду автоматизації для полегшення праці робітника і вивільнення його від деяких видів робіт, які може виконувати автоматизований процес без участі робітника, що буде сприяти вдосконаленню верстату ФВК-1.
Основним завданням даного проекту є розроблення сучасної технології виконання монтажних робіт, продумавши при цьому забезпечення виконання усіх робіт, виконавців, обладнання та інструмент, необхідний для цього; розробку графіку виконання монтажних робіт.
Промисловій метод монтажа дає великий економічний ефект, забезпечує безпеку праці і високу якість монтажних робіт.
Сукупність організаційно-технічних заходів, напрямлених на підвищення продуктивності праці, скорочення термінів виконання робіт, покращення якості і зниження вартості робіт, шляхом існування можливо великої частини заготівельних робіт.
Головним завданням є удосконалення технології монтажу і перехід до більш високого рівня промислових робіт - ціле зібраного монтажу. ?
2. Проектна частина
2.1. Вибір та обґрунтування засобів автоматизації
Розглянувши принцип роботи верстату, я пропоную автоматизувати завантаження та розвантаження заготовок.
Завантаження заготовок пропонується виконувати за допомогою магазинних живильників.
Магазинні живильники в деревообробці дістали найбільш широке розповсюдження. Їх будова залежить від схеми видачі заготовок з магазину.
В автоматизованих пристроях найбільше розповсюдження дістали наступні схеми:
З видачею верхньої заготовки шляхом зміщення її в горизонтальному положенні;
З видачею нижньої заготовки з магазину;
З видачею верхньої заготовки шляхом зміщення її в вертикальному положенні.
Магазинні живильники з штовхачами використовуються для видачі брусків з пневматичним приводом.
На рис.2 показана схема магазинного живильника пристрою з пневматичним багато позиційним (штанговим) механізмом видачі заготовок 1 з магазину 2.
Штанговий механізм складається з штанг 4 з штовхачем 3 і пружними шарнірними упорами 6. Штанги виконують зворотно-поступальні рухи від пневмоциліндра 5. Замість шарнірних упорів використовують також жорстко зв'язані з штангою, або поворотні упори.
Штанговий механізм магазину є одночасно механізмом переносу заготовок з однієї позиції в наступну.
Розвантажування заготовок можуть виконувати за допомогою автоматичних укладальників із укладанням деталей.
?
За останній час велика увага приділялась призначенню механізованих завантажувальних пристроїв з укладанням деталей в штабель. Такі механізми дозволяють звільнити робітника від роботи.
Автоматичні укладальники з укладкою деталей на один і той самий рівень вимагають підйомних столів і по принципу дії аналогічні завантаження.
Автоматичний укладальник з приводом від верстату з наступним щитом 7, який укладається на штабель 5 підйомного стола 4 транспортером 1 самого стола. Вимірювання кроком щита виконується штовхачем 3 пневмоциліндрів 2, до упорів 6 стола.
Для нормальної роботи, підйомний стіл повинен бути встановлений достатньо близько до верстату.
Укладальники з укладкою деталей на різний рівень більш універсальні, так як не потребують високих фундаментів.?
2.2. Вимоги до монтажу засобів автоматизації
Дані елементи монтуються перед і за верстатом. Їх монтаж я рекомендую виконувати по індустріальному повнозбірному методі.
Індустріальний повнозбірний метод монтажу дає великий економічний ефект, забезпечує безпеку праці і високу якість монтажних робіт.
На місце експлуатації магазинний живильник поступає в зібраному виді. Мені потрібно змонтувати його перед верстатом. Дляцього магазинний живильник встановлюють на бетонній основі. Магазинний живильник на фундаменті кріплять за допомогою анкерних болтів. Магазинний живильник на фундаменті вирівнюють по горизонталі відносно верстату за допомогою сталевих прокладок. Після того, як вирівняли по горизонталі анкерні болти заливають розчином.
Зазвичай проводку прокладають низом. В цьому випадку її прокладають в кабельних каналах. Вводи можуть бути в середині труби.
На кінцях труб встановлюють пластмасові розрізні втулки або відрізки пластмасових трубок.
Після монтажу магазинного живильника переходять до монтажу пневматичної схеми, яка належить до живильника, бо за її допомогою подаються заготовки на верстат.
Монтаж укладальника заготовок з укладкою деталей проводять аналогічно до магазинного живильника.
Суть цього методу полягає в тому, що монтажники по наперед складеному проекту проводять тільки монтаж засобів автоматизації.
Після закінчення монтажних робіт проводять пуско-налагоджувальні роботи і випробовування ситеми, тобто:
Слідкують за роботою змонтованих засобів автоматизації;?
Якщо є затримки подачі заготовки потрібно відрегулювати механізмом подачі;
Після пуско-налагоджувальних робіт проводять випробування системи.
?
3. Розрахункова частина
3.1 Розрахунок параметрів графіку
виконання монтажних робіт
Для монтажу засобів автоматизації необхідно виконати такі операції:
Монтаж пристрою завантаження

 
 

Цікаве

Загрузка...