WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизаціїна верстаті моделі ВФК-1 - Курсова робота

Проект монтажу засобів автоматизаціїна верстаті моделі ВФК-1 - Курсова робота


Курсова робота
Проект монтажу засобів автоматизації
на верстаті моделі ВФК-1
ЗМІСТ
Ст.
Вступ . . . . . . . . . . . 4
1. Загальна частина . . . . . . . . 6
Опис обладнання до автоматизації . . . . 6
1.1.1. Будова та складові частини верстату . . . . 6
1.1.2. Характеристика і аналіз існуючої схеми управління . 10
1.2.Обґрунтування теми проекту. . . . . 11
2. Проектна частина . . . . . . . . 12
Вибір та обґрунтування засобів автоматизації . . . 12
Вимоги до монтажу засобів автоматизації . . . 18
3. Розрахункова частина . . . . . . . 22
Розрахунок параметрів графіку монтажних робіт . . 22
Побудова графіку монтажних робіт . . . . 25
4. Оцінка ефективності проекту та висновки . . . . 27
Список використаних джерел . . . . . . 28
?
Вступ
Автоматизація промислових процесів є одним з основних і найбільш прогресивних напрямків технологічного розвитку. Тільки при встановленні автоматизації можна досягнути високого рівня продуктивності праці і якості продукції. За останні роки рівень автоматизації на деревообробних підприємствах зростає.
На підприємствах вводять багато автоматичних ліній по обробці деталей, автоматизованих потоків і ділянок по виробництву виробів із деревини.
В даний час деревообробна промисловість має велику кількість автоматизованого і автоматичного обладнання, а також контрольно-вимірювальної і регулюючої апаратури.
Нормальна, безаварійна робота приладів і систем автоматики залежить, як від технічного рівня проектів, так і від якості монтажу і кваліфікаційної експлуатації цих приладів і систем.
?
1. Загальна частина
Фрезерні верстати є універсальним обладнанням. Вони призначені для фрезерування заготовок з криволінійними внутрішніми і зовнішніми поверхнями, використовуються також для профілювання кальовок, фальців і обробки щитових заготовок по контуру. При наявності спеціальної каретки на верстатах здійснюють шипорізні, пильні та інші роботи.
При обробці заготовки з криволінійними поверхнями використовують спеціальні шаблони, а при обробці прямолінійних поверхонь встановлюється напрямна лінійка.
Фрезерний верстат моделі ВФК-1 з копіювальним пальцем в столі, розміщений згідно з вертикальним верхнім шпинделем. Призначений для виконання різних фрезерно-копіювальних робіт: вироблення гнізд, пазів, шпунтів, четвертей канавок, свердління отворів і т.д.
Технічна характеристика верстату ВФК-1 наведена в таблиці 1.
?
Таблиця 1. Технічна характеристика верстату ВФК-1

п/п Показники Параметри
1 Розмір стола в мм 700 760
2 Висота стола від підлоги в мм 800-1060
3 Кількість шпинделів 1
4 Число обертів шпинделя в хв. 18000
5 Діаметр фрези в мм 2-36
6 Переміщення шпинделя (вертикально) в мм 130
7 Розміри в мм
Довжина 1170
Ширина 1050
Висота 1650
8 Вага в кг. 350
9 Потужність електродвигуна в кВт:
Шпиндель
1
?
1.1. Опис обладнання до автоматизації
Фрезерно-копіювальний верстат ВФК-1 з копіювальним пальцем в столі, розміщений згідно з вертикальним верхнім шпинделем.
Перед початком роботи на верстаті ВФК-1 потрібно встановити стіл на висоті і упор на револьверній головці. Для цього на стіл встановлюють приспособлення з шаблоном і опускають педаллю шпиндель із закріпленою фрезою. Точне встановлення стола виконується маховичком в таке положення по висоті, при якому відстань між столом і торцевими різальними кромками фрези булоб рівне висоті приспосіблення з заготовкою відняти товщину шару, знімаю чого по першому шаблону. Базовим упором револьверної головки рахують той упор який обмежує опускання шпинделя при настроєному столі.
Далі положення стола залишають незмінним до кінця обробки партії заготовок, а регулюють тільки висунуті упори револьверної головки, тим самим обмежують опускання шпинделя, забезпечують йому потрібні положення. Упори револьверної головки встановлюють на величину глибини фрезерування.
В процесі фрезерування стіл і шпиндель залишаються нерухомими, а пересувається лише заготовка, закріплена в шаблоні в шаблоні з допомогою приспосіблення.
Якщо розмір вибраного профільного поглиблення не точний по довжині, необхідно виправити положення упорів на револьверній головці. Якщо, в результаті, виходить неправильний контур, потрібно виправити або замінити шаблон, якщо недолік невеликий, потрібно змінити діаметр пальця. Необхідно домогтись, щоб діаметр копіювального пальця був рівний діаметру фрези і тільки при змотуванні шаблона використовують пальці трохи більшого діаметру.
?
При обробці по контурі плоских поверхонь меблів, фрезерні верстати повинні настроюватись так, щоб діаметр опорного пальця точно відповідав діаметру різання фрези.
Верстат може бути допущений в експлуатацію тільки після приведення відповідних діаметрів різання і упорного кольца.
Для високоякісної обробки деталей з точними розмірами і правильної геометричної форми необхідно вивірити вузли і деталі у верстатах.
Згідно до технічних вимог і ДСТУ, з'єднання вузлів у фрезерних верстатах повинно бути відхилення у відповідних допусках.
Радіальне биття конічного отвору шпинделя вивіряється індикатором. Допуск биття в основі оправки 0,03 мм, а на відстані 200 мм від основи 0,05 мм.
Осьове биття шпинделя допускається тільки 0,03 мм (повіряється також індикатором).
Відхилення від перпендикулярності направляючої лінійки по відношенню до стола допускається 0,1мм на 100 мм висоти.?
1.1.1. Будова та складові частини верстату
Копіювально-фрезерний верстат ВФК-1 має шпиндель з електродвигуном 6, який працює на струмі частотоюс300 Гц (N=1кВт, n 18000 об/хв.), що одержується від індивідуального перетворювача частоти. Електродвигун закріплюють на супорті 7, який переміщується вниз - на заготовку з допомогою передачі 1, системи важелів і важельного пристрою 12. Супорт з регулюючим упором 8 подається до гвинтових допустимостей 9 револьверної (поворотної) головки 10. Згідно з шпинделем в отворів стола 3 розміщений рухомий копіювальний палець. При обробці деталі, закріпленої в тримачі, у якій внизу розміщений копір (один або декілька по висоті), цулага переміщується своїм копіром (шаблоном) по копіювальному пальці, в цей час, як шпиндель опускається і фреза обробляє заготовку згідно копіру на задану глибину.?
1.1.2 Характеристика і аналіз існуючої схеми управління
На верстаті встановлено спеціальний електрошпиндель N=15 кВт; n 18000 об/хв. Номінальна підведена напруга до двигуна 220 В з частотою 300 Гц.
Напруга 220 В з частотою 300 Гц знімається з спеціального перетворювача, який входить в комплект з верстатом.
Перетворювач складається із приводного двигуна типу Т-42-2; N=4-5 кВт; n=3000 об/хв.
Напруга 220 В з частотою 300 Гц знімається з обмоткистатора, генератора 12 ГИС2.
Генератор працює з незалежним збудженням. Номінальна потужність збудження 75 Вт напругою 85 В. Збуджував складається із селенового випрямляча (2СВ принципова схема) і регулюючого опору. Підведена напруга до випрямляча збуджена 127 Вт (знімається з понижуючого трансформатора ТУ принципової схеми).
Включення електродвигуна в джерело 127/220/380 В з частотою 50 Гц недопустимо так, як в цих випадках двигун електрошпинделя дуже швидко виходить із ладу.
У випадках необхідності використання, для живлення електрошпинделя пониженої частоти підведеної напруги повинна зніматися пропорційно частоті.
де - частота 300 Гц
- напруга 220 В.?
Електродвигун має динамічне гальмування постійним струмом.

 
 

Цікаве

Загрузка...