WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

піщану фракцію 0-3(5) мм, з її виділяють відходи крупністю до 0,14 мм, класифікують і подають на склад. У зимовий чи час при відсутності споживача піщаний продукт у виді пульпи перекачують у відвали.
Типова технологічна схема заводу по випуску фракціонованої суміші гравію з щебенем крупністю до 70, 40 чи 20 мм приведена на мал. 26. Цією схемою після первинного дроблення передбачається спільна переробка гравійного потоку (підрешіточного продукту попереднього грохочення вихідної гірської породи) і дробленого матеріалу після первинного дроблення. Наступне дроблення матеріалу здійснюють у залежності від крупності продуктів, що переробляються, максимальної крупності готової продукції і використовуваного дробильного устаткування з попереднім просіванням перед кожною стадією дроблення.
Конструктивно-компоновочні рішення гравійно-піщаних заводів виконують так само як і дробильно-сортувальних заводів; додатково вони оснащуються цехом по збагаченню піску.
3. Заводи по збагаченню піску
Основною задачею переробки піщаної суміші є забезпечення належного зернового складу піску. Для цього спочатку піщану суміш розділяють на вузькі фракції крупності, що потім змішують у визначеному співвідношенні, видаляючи надлишкові чи додаючи відсутні фракції. Найбільше широко застосовують перший прийом коректування піску з видаленням надлишкових фракцій і рідше другий - з додаванням відсутніх фракцій, одержуванихздрібнюванням гравію.
Технологія збагачення піску з видаленням надлишкових фракцій полягає в доборі негабаритних шматків, попередньому промиванню вихідної суміші, виділенні рядового гравію і класифікації піску (мал. 27).
Добір негабаритних включень крупніше 70-100 мм проводять на ґратах прийомного бункера. Піщану суміш попередньо промивають у глухому чи скрубері іншому апараті для руйнування глини і видалення її в злив. Промиту суміш сортують мокрим способом для виділення гравію з ополіскуванням відсортованого продукту. Потім, якщо мається необхідність, гравій розділяють на товарні фракції. При забрудненні піщаної суміші легкопромиваемими включеннями і при відсутності комової глини операції попереднього промивання і сортування сполучають, використовуючи вібраційні чи барабанні грохоти.
Класифікацію піску проводять у піскомийних чи агрегатах у гідравлічних класифікаторах з одночасним виділенням відходів крупністю 0-0,14 мм. При класифікації піску в гідравлічних багатокамерних класифікаторах піщану пульпу попередньо згущають у гідроциклонах. Останнє вимагає пристрою насосної станції, що ускладнює виробництво.
Щоб одержати пісок заданого зернового складу, виділені фракції змішують у визначеній пропорції з пристрою, що шихтує, установлюваного після класифікатора, або на чи бункерах складах. При використанні гідравлічних багатокамерних класифікаторів шихтовку здійснюють безпосередньо в технологічному процесі за допомогою спеціального пристрою. Класифікований пісок перед видачею на склад збезводнюють у класифікаторах, а в зимовий час іноді додатково сушать у сушильних чи барабанах на складах.
Заводи по збагаченню піску в основному проектуються як сезонні підприємства з розміщенням устаткування на відкритих площадках і в напіввідчинених будинках у виді одного цеху.
4. Установки для одержання дробленого піску
Дроблений (штучний) пісок одержують дробленням чи відходів здрібнюванням дрібних фракцій чи гравію щебеню. Одержання штучного піску полягає в здрібнюванні матеріалу крупністю 5-10(20) мм мокрим способом у стрижневих млинах, що працюють у замкнутому циклі з гуркотом. Малоабразивні породи переробляють також і в роторних дробарках (частіше в молоткових) по замкнутому циклі з гуркотом.
Потім здрібнений продукт, як і при збагаченні природних пісків, класифікують у багатокамерних чи інших класифікаторах, при необхідності підшихтовуються і після зневоднювання складуються.
Установки по одержанню штучного піску звичайно проектують у складі дробильно- чи гравійно-сортувальних заводів і рідше як окремі підприємства.
5. Автоматизація підприємств нерудних будівельних матеріалів
Виробничий процес одержання нерудних будівельних матеріалів, починаючи від видобутку і кінчаючи видачею готової продукції, являє собою єдину поточно-транспортну систему і при відповідній механізації всіх технологічних і транспортних операцій порівняно легко піддається автоматизації.
На мал. 28 як приклад приведена схема застосування засобів автоматизації на дробильно-сортувальному заводі і розглянуті деякі прийоми автоматизації окремих технологічних вузлів і механізмів.
Вузол первинного дроблення на дробильно- і гравійно-сортувальних заводах звичайно складається з прийомного бункера, пластинчастого живильника і щековой дробарки. Головна задача автоматичного регулювання цього вузла - забезпечити рівномірне завантаження дробарки при наявності коливань крупності і твердості матеріалу, що надходить з кар'єру.
Запропоновано кілька систем автоматичного регулювання завантаження дробарки первинного дроблення з використанням як регульовану величину рівня матеріалу в зіві дробарки, сили струму електродвигуна і потужності, споживаної двигуном дробарки. На мал. 29 приведена схема регулювання роботи дробарки. Системою І контролюється рівень матеріалу в дробильному просторі за допомогою реле ДУ, сигнал від який надходить у регулятор ЕР і через виконавчий механізм ЇМ впливає на пластинчастий живильник: при рівні матеріалу вище контрольованого швидкість стрічки переключається з вищої на нижчу многоскоростном чи двигуні відключається при одношвидкісному.
У системі ІІ, що здійснює регулювання дробарки по потужності двигуна Д, як чуттєвий елемент використовують датчик грузки Р1 . При зростанні споживаної потужності спрацьовує виконавчий механізм і відключає чи живильник переключає швидкість його стрічки з вищої на нижчу.
При дробленні матеріалу зниженої чи твердості при великому змісті в ньому дрібних фракцій коли двигун дробарки працює в режимі, близькому до неодруженого ходу, для запобігання завалу транспортера 2 передбачена система ІІІ, що коректує роботу живильника дробарки в залежності від завантаження цього транспортера (по датчику потужності двигуна Р2 чи по датчику пристрою, що зважує, ДВ).

 
 

Цікаве

Загрузка...