WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

мм.
Для випуску якісної готової продукції цією схемою передбачають: видалення перед дробленням з вихідної гірської породи кар'єрного дріб'язку більшої крупності - 0-20 і 0-40 мм поділ матеріалу після дроблення на два продукти - великий 20-70 (40) мм і дрібний 0-20 мм; роздільне промивання їх у коритних мийках; сортування на товарні фракції в промитому, виді з додатковим ополіскуванням.
При переробці гірських порід другого виду застосовують також технологічні схеми з трихстадійним дробленням: з установкою на першій стадії щекових дробарок, на другий - дробарок ударної дії і на третьої - конусних дробарок дрібного дроблення, що працюють у замкнутому циклі з гуркотом, що дозволяє сполучити операціїпопереднього і контрольного грохочення. Інші операції: попереднє просівання, сортування і промивання здійснюють аналогічно, як і по першій схемі. Дана технологія виникла як перехідна від технологічних схем дроблення з щековими і конусними дробарками до схем на базі більш ефективних ударних дробарок.
Переробка гірських порід третього виду з великим змістом слабких порід глини й інших включень, особливо при вологості більш 10-15%, викликає великих труднощів, тому що напувай цьому необхідно враховувати багато факторів, специфічні для визначених родовищ сировини. На мал. 24 приведена як приклад технологічна схема переробки гірських порід третього виду зі змістом слабких порід до 20%. Характерним для неї є поділ при попередньому просівань вихідної гірської породи перед дробленням на два потоки: "брудний" іл" "слабкий" потік - підрешіточний продукт крупністю 0-200 (150) мм і "чистий" чи "міцний" - продукт крупностю більш 200(150) мм, що йде в дробарку первинного дроблення. При необхідності одержання щебеню різних марок по міцності ці продукти переробляються окремо, а при одержанні щебеню однієї марки їх поєднують перед третьою стадією дроблення.
Виділений попереднім просіванням "слабкий" продукт направляють у глиновідбійник, а "міцний" піддають первинному дробленню в щекових чи в дробарках ударної дії. Для видалення глини і слабких включень при попередньому просівань перед другою стадією з "слабкого" і "міцного" потоків відбирають дріб'язок; з першого - крупністю від 0-40 до 0-80 мм, а з другого - від 0-20 до 0-30 мм. Вторинне дроблення кожного потоку для більш повного виділення з них слабких включень проводять роздільно в дробарках ударної дії. Просіванням перед третьою стадією дроблення виділяють відходи з "слабкого" продукту крупністю 0-20 (30) мм, а з "міцного" - 0-10 (15) мм.
Дроблення по третій стадії кожного з потоків (роздільне чи спільне) здійснюють у конусній дробарці, що працює в замкнутому циклі з грохотами, на яких сполучають операції попереднього і контрольного грохочення. При цьому матеріал розділяють на два класи: крупніше 20 мм, що надходить у дробарку, і 0-20 мм, що направляється на мийку.
Підучений щебінь промивають у коритних мийках, а при незначному змісті легкопромиваємих забруднень фракції 20-40 мм - на грохотах.
Промитий щебінь сортують на фракції 10-20 і 5-10 мм із виділенням висівок 0-5 мм і промиванням (ополіскуванням) їх. Товарні фракції щебеню збезводнюють на грохотах і подають на склад готової продукції.
При переробці порід зі змістом слабких зерен понад 20% кондиційний по міцності і забрудненням щебінь можна одержати при включенні в технологічний процес спеціальних прийомів збагачення - відсадження, поділу у важких середовищах і т.п.
Конструктивно-компоновочні рішення дробильно-сортувальних заводів встановлюють у залежності від прийнятої технології, що визначає характер, послідовність і кількість встановлюваного устаткування, а також продуктивності підприємства.
Дробильно-сортувальні заводи виконують з розміщенням устаткування по вертикальній, горизонтальній і комбінованій схемах. При вертикальній схемі матеріал спочатку піднімають на необхідну висоту, а потім самопливом, проходячи відповідну обробку, опускають униз. Таке компонування виключає зайві комунікації і проміжні транспортні механізми, але зв'язана з необхідністю зведення високих виробничих будинків зі складними будівельними рішеннями. Для горизонтальних схем характерні багаторазові підйоми матеріалу за допомогою транспортних засобів між окремими невисокими цехами, у яких розміщають відповідні технологічні переділи. Найбільше поширення одержали комбіновані схеми розміщення технологічного устаткування, що сполучать елементи перших двох рішень.
2. Гравійно-сортувальні заводи
У залежності від асортименту готової продукції гравійно-сортувальні заводи проектують з роздільним і спільним випуском гравію і щебеню.
Переробку гравійно-піщаної маси, забрудненої легко- і середньопромиваемою глиною, звичайно здійснюють з роздільним випуском гравію і щебеню (мал. 25).
Гірську породу попереднім просіванням розділяють на двох частин: на гравійно-піщаний продукт крупністю 0-150 мм і валуни крупністю більш 150 мм. Подальшу переробку ведуть роздільно. Валуни в залежності від їх крупності і номенклатури готової продукції дроблять в одну, двох чи три стадії. Найбільше часто застосовують тристадійне дроблення: на першій стадії в щекових, а на другий і третій у конусних дробарках середнього і дрібного дроблення. Для варіювання виходами окремих фракцій дроблення на другій і третій стадіях ведуть у замкнутому циклі з грохотами.
Гравійно-піщану суміш крупності 0-150 мм розділяють просіванням на фракції 70(40)-150, 20-70(40) і 0-20 мм; причому фракцію 70-150 мм направляють на вторинне чи дроблення як готову продукцію для гідротехнічного будівництва. Поділ гравійно-піщаної породи на великий і дрібний гравій дає можливість застосовувати різні способи їхнього збагачення, що забезпечує високу якість готової продукції, а також дозволяє виділяти пісок лише з продукту вузького класу крупності 0-20 мм. Останнє різко скорочує витрата води і кількість сортувального устаткування. Піщані фракції 0-3(5) мм із дрібного гравію виділяють мокрим способом на односитних грохотах.
Отримані фракції гравію 3(5)-20 і 20-70(40) мм і щебеню 0-20 мм промивають роздільно в коритних мийках, а потім сортують на товарні фракції на грохотах з додатковим ополіскуванням; після зневоднювання на грохотах їх видають на склад готової продукції. Додатково промивають

 
 

Цікаве

Загрузка...