WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

Підприємства з виробництва нерудних матеріалів - Реферат

Тема: Підприємства з виробництва нерудних матеріалів.
План.
1. Дробильно-сортувальні заводи.
2. Гравійно-сортувальні заводи.
3. Заводи по збагаченню піску.
4. Установки для одержання дробленого піску.
5. Автоматизація підприємств нерудних будівельних матеріалів.
У залежності від виду вихідної сировини і продукції, що випускається, заводи нерудних будівельних матеріалів підрозділяють на:
дробильно-сортувальні, переробні породи в щебінь;
гравійно-сортувальні, переробні валунно-гравійно-піщані суміші в гравій, щебінь із гравію і пісок;
заводи по збагаченню піску, що переробляють природний пісок у класифікований пісок з виділенням рядового гравію;
заводу-установки для одержання штучного піску.
Заводи нерудних будівельних матеріалів будуються як підприємства районного значення, що забезпечують різних споживачів - заводи залізобетонних виробів, дорожнє і гідротехнічне будівництво й ін., і як спеціалізовані підприємства, що випускають заповнювач для визначеного споживача, наприклад тільки для заводів залізобетонних виробів.
Заводи районного значення, що розраховуються на випуск готової продукції широкої номенклатури, мають більш складну технологію, що дозволяє варіювати кількість фракцій, що випускаються, їх крупність і співвідношення виходів. Спеціалізація заводів спрощує технологію, дозволяє випускати готову продукцію високої якості і забезпечує кращі його техніко-економічні показники.
1. Дробильно-сортувальні заводи
Велике різноманіття сировини, використовуваного для одержання щебеню, обумовлює застосування різних технологічних схем його переробки. Для полегшення вибору технології виробництва щебеню з різних гірських порід їх умовно розділяють на три види:
тверді абразивні породи - граніти, базальти, піщаники й ін. - з межею міцності при стиску 800-1000 кгс/див2 і вище, незабруднені чи незначно забруднені глинистими й іншими домішками;
міцні однорідні малоабразивні породи - вапняки, доломіти й ін. - з межею міцності при стиску до 1000- 1500 кгс/див2, незабруднені чи мало забруднені глиною й іншими включеннями;
породи середньої міцності малоабразивні з межею міцності при стиску 300-1000 кгс/див2, забруднені глиною і слабкими, породами.
Відповідно до цієї класифікації гірські породи переробляються на щебінь по трьох технологічних схемах.
Технологічна схема дробильно-сортувального заводу для гірських порід першого типу дана на мал. 22. Гірську породу піддають трихстадійному дробленню: на першій стадії в щекових і конусних дробарках великого дроблення, на другий - у конусних дробарках середнього дроблення (нормальноконусних) і на третьої - у конусних дробарках дрібного дроблення (короткоконусних). Така схема дроблення і тип дробарок забезпечують належне здрібнювання твердих порід і при необхідності випуск щебеню крупністью до 40 мм.
При установці на першій стадії дробарок великих типорозмірів, що не сполучаються по прийомному шматку з наступними дробарками, а також при переробці порід, що мають плитнякову будівлю, матеріал після первинного дроблення направляють на додаткове дроблення в спеціальні редукційні дробарки.
Перед кожною стадією дроблення передбачене попереднє просівання суміші для запобігання забивання дробарок дріб'язком. Перед першою стадією дроблення просівання здійснюють на колосникових інерційних чи нерухомих грохотах; на другий - на вібраційних грохотах важкого типу, а при великих потоках матеріалу - на інерційних колосникових грохотах і перед третьою стадією - на вібраційних грохотах.
На другий й третьої стадіях дроблення дробарки можуть працювати по замкнутому циклі. Це дає можливість регулювати вихід і крупність готових продуктів і поліпшити якість щебеню за формою зерен. Так, для збільшення випуску щебеню великих фракцій після попереднього грохочення перед третьою стадією (а для другої стадії дроблення ця операція є контрольним просіванням) матеріал крупніше 70(40) мм знову повертають на додаткове дроблення в другу дробарку; при цьому третю стадію дроблення виключають. Для збільшення виходу дрібних фракцій матеріал послідовно пропускають через усі дробарки.
Перед дробленням з гірської маси видаляють забруднюючий кар'єрний дріб'язок, що поліпшує умови грохочення і якість готової продукції і висівок після дроблення. Якщо вони не містять залишки розкривних порід і вивітреного шару, то є коштовним продуктом для одержання дробленого піску.
Крупність кар'єрного дріб'язку, що відбирається, встановлюють у залежності від якості вихідної гірської породи і часу року: у літній сухий період звичайно видаляють фракції 0-5 чи 0-10 мм, а в І дощовий період (весна й осінь) -0-20 чи 0-40 мм. Добір: кар'єрного дріб'язку роблять на вібраційних грохотах з підрешіточного продукту попереднього грохочення перед первинним дробленням, а при відсутності останнього - чи при попередньому просівань перед другою стадією чи дроблення з підрешіточного продукту цього грохочення.
Після дроблення щебінь сортують на фракції чи послідовно з попереднім поділом матеріалу на великі і дрібні фракції 20-70(40) і 0-20 мм і виділяють висівки дроблення крупністю 0-3 (5) мм. Роздільне сортування великої і дрібної фракцій поліпшує якість продукції і компонування устаткування за рахунок зменшення числа каскадів грохотів.
У процесі сортування весь щебінь (чи тільки його дрібні фракції) промивають на вібраційних грохотах. Великий щебінь промивають рідко, а частіше обмежуються його чищенням на тих же грохотах. Промитий щебінь збезводнюють на грохотах і подають на склад для збереження по фракціях.
Відходи дроблення (висівки) для утилізації збезводнюють, виділяють хвости матеріалу крупністю менш 0,14 мм, а фракції, що залишилися, більш 0,14 мм класифікують у багатокамерних гідравлічних класифікаторах для одержання піску заданого зернового складу.
Для переробки міцних однорідних малоабразивних порід (другого типу) більш раціональна й економічна технологічна схема з застосуванням дробарок ударної дії (мал. 23). Останні дозволяють одержувати щебінь кубічної форми з осадових порід, що дають при дробленні в інших дробарках лещадь, а також скоротити число стадій дроблення до двох. Недоліком їх є збільшений виходу після дроблення висівок крупністью 0-3 (5)

 
 

Цікаве