WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація інструментального господарства у приватного підприємця - Дипломна робота

Організація інструментального господарства у приватного підприємця - Дипломна робота

відстань між осями шківів, мм.
Максимальна товщина стрічки визначається за залежністю:
Smax?0,001D=0,001?800=0,8. (2.12)
Мінімальна товщина пилки визначається за залежністю
Smin=0,0007D=0,0007?800=0,56. (2.13)
Ширина стрічкової пилки може перевищувати ширину пилкових шківів лише на висоту шківів. При виборі ширини B стрічкової столярної пилки для випилювання криволінійних деталей додатково необхідно враховувати радіус кривизни пропилу R:
b= 10 ?60 мм. (2.14)
Для столярних пилок:
крок зуба =1,5? =11,6. (2.15)
висота зуба h=(0,5…0,6)=0,5. (2.16) радіус заокруглення западини r = 0,2t = 0,2?11,6 = 2,32. (2.17)
2.2.1.3 Змінні фрезерні ножі, фрези і свердла
Ніж - це різальний інструмент плоскої форми, який використовується як самостійно різальний інструмент як складова різальна частина збірного інструмента.
За конструкцією всі ножі мають вид пластинки. Ножі для фрезерування деревини випускаються згідно з ГОСТом 6567-75 і використовуються на фугувальних, рейсмусових, чотиристоронніх стругальних та інших фрезерувальних верстатах. Ножі без прорізів виготовляються таких розмірів: L ? B ? S = 30…1610 ? 25…45 ? 3…6 мм.
Ножі для фрезерування є змінним різальним інструментом ножових головок та валів. Тонкі ножі і різальна частина ножів виготовляється зі сталі 9Х5ВФ, 85Х6НФТ і Х6ВФ. Твердість HRC робочої частини ножів повинна бути 56…60 одиниць. Допускається виготовлення ножів з інших марок сталі, які забезпечують ножам необхідну протизношувальну тривкість відповідно до
стандарту.
Фрези, після пилок, є найпоширенішим верстатним дереворізальним інструментом. Кінематика різання у них однакова, але фрези мають менше число зубів. Сучасні фрези відрізняються великою різноманітністю конструкцій відповідно до способу закріплення на верстаті та технологічного призначення. За технологічним призначенням розрізняють фрези для плоского фрезерування і оброблення фасонних поверхонь. За способом закріплення на верстаті фрези бувають насадні (з насадковим отвором) і кінцеві (з хвостовиком для закріплення).
В свою чергу, насадні фрези за конструктивним виконанням поділяються на: суцільні; насадні з пластинами із швидкорізальної сталі, твердих та надтвердих матеріалів; збірні; комбіновані. Кінцеві фрези можуть бути: суцільні; з пластинами твердих та надтвердих матеріалів; збірні; складені. Для закріплення можуть мати гладкий хвостовик, різьбу або спеціальний замок.
Свердла - різальний інструмент у формі стержня з різальними елементами на торцевій робочій частині. За конструкцією та технологічним призначенням свердла можна розділити на дві групи: циліндричні спіральні для отворів малого діаметра і циліндричні для отворів великого діаметра. Циліндричні спіральні свердла для отворів малого діаметра можуть використовуватись для свердління отворів в деревині вздовж та поперек волокон, свердління отворів в різних деревних матеріалах. Всі спіральні свердла мають подібні конструктивні вирішення. Вони складаються з різальної частини та хвостовика, який може мати шийку або лиску для закріплення у патроні. Свердла спіральні з конічним загостренням виготовляються згідно з ГОСТом 22057-76 з параметрами D ? d ? L = 2,0…3,0 ? 2,0…9,0 ? 49…170 мм. Матеріал свердел - інструментальна легована сталь Х6ВФ. Допускається виготовлення свердел із швидкорізальної сталі Р6М5 або зі сталі 9ХС. Твердість HRC робочої частини свердел з швидкорізальної сталі діаметром до 5мм - 60…62 одиниці, понад 5 мм - HRC = 61…63 одиниці; свердел із сталей Х6ВФ і 9ХС діаметром до 5 мм. - HRC = 55…57одиниць, понад 5 мм - HRC = 57…60 одиниць.
Свердла спіральні з центром та підрізачами (ГОСТ 22053 - 76 ) виготовляється з інструментальної легованої сталі Х6ВФ або швидкорізальної сталі П6М5. Твердість їх аналогічна, як у свердел з конічним загостренням. Параметри цих свердел D ? L ? l ?d = 4…32 ? 80…200 ? 48…125 ?4…14 мм.
Таблиця 2.3
Характеристика дереворізального інструменту
Тип і марка верстата Назва інструмента Ескіз інструмента і профілю зуба Характеристика типурозміри інструмента
1 2 3 4
ЦДК4-3 Прирізний верстат
D=400 мм
Ц-6 Круглопильний верстат Dmax=400 мм
ЛС80-6 Стрічковий верстат
B=50мм
S=0,8
Dшк=800 мм
СФ4-1 Фугувальний верстат
L=410 мм
СФ6-1 Фугувальний верстат L=610 мм
СР6-6 Рейсмусовий
верстат L=610 мм
ФСШ-1 Фрезерний
верстат
=180 мм
ФС-1
Фрезерний верстат
=180 мм
ШПА-40 Односторонній шипорізний D=200 мм
Продовження табл.2.3
1 2 3 4
СВ П-2 Вертикально свердлильний пазувальний вестат
D=50 мм
СВА-2 Свердлильно-пазувальний верстат D=50 мм
СГВП Вертикально горизонтальний 10-ти шпіндельний верстат Dм=35 мм
Dл=16 мм
2.3. Технологія підготовлення, контролю та установлення дереворізальних інструментів
2.3.1. Підготовка круглих пил з плоским диском
Основними операціями підготовки до роботи круглих пил є: підготовка полотна (обрізка і насікання зубів, правка, вальцювання чи проковка); підготовка зубчастого вінця (заточка, розводка чи плющення зубів) встановлення пил на верстат.
Для обрізки і насікання зубів використовують токарні верстати та пилоштампи ПШ-6, які дозволяють обробляти пили діаметром до 1500 мм і товщиною до 6мм. На пилоштампі формується попередній контур зубів.
Правка - виправляння дефектів форми і напруженого стану з метою надання диску пили необхідної площинності. Визначають загальні (тарільчастість і криловатість) та місцеві (вигин, згин, слабе та туге місце) дефекти форми і напруженого стану диска.
Спочатку правлять загальні дефекти, оскільки вони більші за величиною і ускладнюють визначення і правку місцевих дефектів. Після правки перевіряють натяг зубчастої кромки. Натяг зубчастої кромки пили оцінюють за величиною прогину диска під дією власної ваги при встановлення на 3 опори.
Прогин вимірюють індикатором годинникового типу в точці на відстані 50 мм від центра пили.
Для усунення впливу неплощинності диска пили прогин вимірюють з 2 боків пили і визначають середнє арифметичне значення. Для визначення прогину пил діаметром понад 710 мм використовують спеціальні пристрої або окремі точкові опори власного виготовлення.
Натяг зубчастої кромки - створення початкового напруженого стану з метою збільшення динамічної стійкості диска пили.
Метод обробки середньої зони диска пили з двох боків інструментом ударного типу з метою надання початкового напруженого стану, збільшення стійкості диска пили, умовно називають проковкою, а метод прокатки між двома роликами - вальцюванням.
Проковка. Якщо натяг зубчастої кромки недостатній, то проковується середня зона диска з зовнішнім радіусом, що складає 0,7…0,8 від радіуса пили без зубів. Центральну зону пили, що відповідає площі затискуючих фланців, проковування не

 
 

Цікаве

Загрузка...