WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження гіпсокартонними листами - Дипломна робота

Опорядження гіпсокартонними листами - Дипломна робота

над рівнем готової підлоги на 2 см. Нижні кромки ГКЛ ізолюються за допомогою силікону. Також необхідно заповнити щілини між ГКЛ і сантехнікою, водопровідними, газовими і кана-лізаційними трубами. Шар керамічної плитки, або вінілових шпалер, захистить ГКЛ від дії вологи. Щілини між облицювальними матеріалами також необхідно заповнити силіконом. Для облицьовки стін у ванних кімнатах використовуються ГКЛ типу GKBI
Контроль рівня стіни
При виконанні контролю деформації стіни використовується "правило двох метрів". У всіх напрямках стіни перевіряється відстань між найвищим і найнижчим місцем. Різниця рівнів не повинна перевищувати 2 мм. По висоті стіни допускається відхи-лення не більше 5 мм.
Надрізані профілі "U" дають можливість будівництва криволінійних внутрішніх стін вигнутої форми. Мінімальний радіус кривизни - 500 мм. Надрізані профілі "U" використовуються в якостях верхніх і нижніх горизонтальних елементів. В якостях вертикальних елементів використовуються стандартні профілі.
При будівництві криволінійних внутрішніх стін, як правило використовуються ГК листи товщиною 6.5 мм. А на стінах де можливі пошкодження облицьовка ГК листами має бути мінімум двохшаровою.
При великих радіусах згину, можна зігнути сухий ГКЛ, він прийме форму приготованої конструкції профілів. При попередньому змочуванні ГКЛ (1-2 год. в залежності від його товщини) гнеться легше, Змочуємо ГК лист завжди з лицьової сторони водою за допомогою широкого пензлика, або поролонової губки, є ще один спосіб гнуття - формування ГКЛ на шаблоні. Для цього на кружала кладуть заготовку ГКЛ, накривають мокрим рядном на 10 - 12 год. Після чого вона деформується так, як належить .
Криволінійні внутрішні стіни
Внутрішні криволінійні стіни
Частота розміщення вертикальних профілів являється функцією необхідного радіуса кривизни. Чим менша відстань між профілями, тим менший радіус кривизни.
Радіус кривизни R R< 100cm R< 200cm R< 300 cm R 100 мм R > 300 мм R >500 мм
ГКЛ змочений з лицевої сторони R > 60 мм R > 250 мм R >400 мм
Змочена гіпсова основа листа R > 80 мм R >200 мм
Змочений і вису-шений лист ГК на шаблоні R > 50 мм R > 60 мм
R >120 мм
Також ГК листами можна облицьовувати цегляні стіни. Вцьому випадку, використовуються профілі типу "CD" 60?27, зазвичай вони використовуються для будівництва підвісних стель. Вибираючи кількість шарів ГК листів, товщину мінеральної вати, можемо отримати неохідні звуко- і термоізоляційні характеристики стіни. Тому такий тип облицьовки часто використовується для покращення ізоляції приміщення. Його використовують у оглядових залах
На необхідній відстані від стіни, на підлозі і на стелі монтуються з допомогою дюбелів горизонтальні профілі UD 27?28. Закріпленні профілі визначають вертикальність майбутньої стіни. Між закріпленими горизонтальними профілями вставляються вертикальні профілі СD 60?27 через кожні 60 см. Вони мають бути додатково закріпленні (можуть бути використані елементи кріплення типу ES), вони розміщуються на висоті 1,3 м від підлоги, що доз-волить зміцнити стіну.
Після шпаклювання стиків і головок шурупів, проводиться оцінка виконаної роботи х використанням тих ж критеріїв, що й у випадку внутрішніх стін.
Кріплення типу ES
Підвісні стелі
Основним елементом конст-руктції є профіль СD 60?27?0,6 мм, який кріпиться на різних видів підвісні кріплення. Є декілька видів підвісних кріплень: обертаюче з пружинним елементом і тд. Кріплення обертаюче з пружинним елементом з'єднюється з кріплячим стержнем із оцинкованого сталевого дроту
товщиною 4мм.
Крім профіля СD 60?27?0,6, при будівництві каркасу стелі також використовується профіль UD 27?28?0,6 мм. Він кріпиться на відповідному рівні до навколишніх стін. Залежно від умов будівництва вибираємо каркас простий, чи подвійний (основа).
Проста основа використовується у приміщеннях шириною не більше 4м. В цьому випадку профілі СD 60?27?0,6 розміщуються паралельно найдовшим стінам. Вони кріпляться до основної стелі за допомогою підвісних кріплень розміщених максимум через 160см одна від одної. Кінці профілів знаходяться в прикріплених на відповідній висоті пристінних профілях UD 27?28?0,6. Незалежно від типу каркасу відстань "а" між профілями до яких кріпляться ГКЛ, залежить від їх товщини і виду.
Цей тип більш дешевший, в зв'язку з меншою кількістю необхідних профілів хоча розмітка і кріплення більш трудомісткі.
Подвійна основа є більш популярна в зв'язку з легкістю монтажу і можливістю регулювання рівня стелі. Вона складається із двох взаємоперетинаючих рівнів профілів. Вони з'єднані між собою з допомогою хрестового з'єднювального елемента.
Верхній шар кріпиться до основної стелі з допомогою підвісних кріплень, які розташовуються на розміченій на стелі сітці 120 ? 120 см. Кінці профілів другого шару кріпляться у пристінних профілях UD 27?28?0,6 на відповідній висоті.
Металева основна стеля
Бетонна основна стеля
Основна стеля - дерев'яне піддашшя
1. Гіпсокартонний лист GKF 15 мм.
2Профіль СD 60?27?0,6.
3.Підвісне кріплення із пружинним елементом.
4.Стержень D 4 мм.
Поверхня каркасу підвісної стелі
Поверхня нижньої частини каркасу не може мати скачків
більше 3 мм (на відстані 2 м).
Зміщення рівня каркасу по відношенню до лінії відрахунку не має бути меншим 2 мм, і не повинно перевищувати 2 см на всій площині.
Просвіт на відстані 20 см не може бути більшим 1 мм, а також значних перепадів рівня.
При перевірці готової поверхні стелі на відстані 2 м, різниця рівнів не має перевищувати 2 мм.
Шпаклювання швівміж листами ГК
Техніка шпаклювання. Шви шпаклюють двічі: спочатку наносять підготовчий шар (грунт), а потім оздоблювальний (накривний) шар. Шпаклювання швів між ГКЛ виконують так. Опоряджувальник бере в одну руку ящик (широкий шпатель) з необхідною кількістю шпаклівки, а в другу - шпаклювальний інструмент. На стик, утворений щільними кромками ГКЛ, наносять шпателем підготовчий шар (грунт) шпаклівки. Вертикальними рухами вирівнюють укладену масу, одночасно видаляючи залишки шпаклівки. Укладають армуючи стрічку, втискуючи її шпателем у підготовчий шар, по всій ширині стрічки. Операцію виконують відразу після нанесення шпаклівки, до початку її тужавіння. Широким шпателем (200-300 мм.) наносять накривний шар шпаклівки. Під час нанесення підготовчого і накривного шарів, шпаклювальна маса не повинна виступати зі шва. Після того як шпаклівка просохне, виконують шліфування шва дрібнозернистим шліфувальним папером (180-240), не допускаючи пошкодження картонної оболонки.
Дефекти сухої штукатурки (ГКЛ)
Недотримання технологій шпаклювання швів між ГКЛ призводить до утворення різних дефектів швів гіпсокартонних обшивок. До найпоширеніших дефектів швів належать тріщини у швах і видимі контури швів. Основними причинами таких дефектів є перевищення розтягу вальних напружень надмінністю матерілу шпаклівки, укладеного у стикові ділянки ГК обшивки. Небезпеку тріщиноутворення потрібно враховувати при зведені будинків і споруд у сейсмонебезпечних регіонах і на територіях, де інтенсивно добувають корисні копалини в підземних родовищах. Тому в разі застосування технологій "сухого" будівництва в цих регіонах доцільно використовувати відкриті (видимі)

 
 

Цікаве

Загрузка...