WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення чоловічого костюму та головного убору - Дипломна робота

Виготовлення чоловічого костюму та головного убору - Дипломна робота

вирішення спрямоване на збереження здоров'я та забезпечення ефективності праці.
Надмірні фізичні та психологічні навантаження у разі порушень режимів праці та відпочинку призводять до втоми організму. Відсутність відпочинку призводить до тимчасових, а згодом і стійких патологічних порушень, які можуть статипричиною різноманітних, часто серйозних професійних захворювань.
Робочим і службовцям надається перерва для відпочинку та харчування протягом не більше 2-х годин, яка не входить до робочого часу.
продовження
продовження
Спеціальними нормативними актами для деяких категорій працівників встановлені додаткові перерви для відпочинку, які входять до робочого часу і відповідним чином оплачуються (на відміну від основної обідньої перерви). До таких додаткових перерв належать:
? перерви для обігріву;
? перерви для працюючих у шкідливих умовах праці;
? перерви для відпочинку на різних видах вантажно-розвантажувальних робіт.
Спеціальні перерви для обігріву і відпочинку надаються працюючим у холодну пору року на відкритому повітрі або у приміщеннях, що не обігріваються, вантажникам, які зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах тощо.
Для осіб, які зайняті монотонною працею (на конвеєрі) з метою профілактики одноманітних положень тіла, різноманітним професійним захворюванням протягом робочого дня обов'язково вводяться перерви для виробничої гімнастики.
Література
Література
1. Борецька Є.Я. "Моделі одягу"
2. Винокурова Л.Е "Основи охорони праці"
3. Гребенюк Т.Е. "Основи композиції та малюнок"
4. Кобленова Е.Б. "Основи конструювання одягу"
5. Кокеткина В.О., Степанина А.О. "Обладнання швейного виробництва"
6. Міченко П.Г. "Ткацьке переплетення"
7. Труханова А.Г. "Основи технології швейного виробництва"
8. Журнал "Ательє", 03/2006
продовження
9. Проведення другої примірки Одягаю виріб на замовника. Перевіряю правильність вметування рукавів, ще раз погоджую з замовником довжину виробу, уточнюю баланс виробу та форму коміра.
10.
Обробка виробу після другої примірки Після перевірки паралельності вметування рукавів спрасовую посадку по окату та вшиваю рукава швом
1 см. Видаляю нитки вметування. Пришиваю підокатники і смужки бортової тканини у шов вшивання рукава. Прикріпляю плечові накладки. Обробляю підкладку по проймах. Підшиваю низ виробу. Обробляю низ підкладки.
Обробляю середній шов штанів. Верхній зріз штанів обробляю поясом, одночасно пришиваю хомутики. Обробляю низ штанів брючною тасьмою і підшиваю.
11.
Кінцева обробка Чищу виріб з виворотньої і лицевої сторони. Провожу кінцеву волого-теплову обробку піджака в такій послідовності: борта, пілочки, в ділянці грудей та кишень, бічні шви, спинку, низ, комір, лацкани, плечові шви. На спец колодці припрасовую рукава. Виконую волого-теплову обробку підкладки без припрасовувача. Відпарюю виріб, підсушую на манекені (30-40 хв). Обробляю петлі, пришиваю фурнітуру.
Чищу штани з виворотньої і лицевої сторони. Виконую волого-теплову обробку по передніх, задніх половинках, бічних швах, низу, поясі.
12.
Перевірка якості виробу Перевіряю якість на відповідність вимогам стандарту "асортимент верхнього одягу". Якість виробу перевіряю шляхом оглядання з лицевого боку, перевіряю якість обробки коміра, плечових швів, бортів, кишень та інших конструктивних елементів. З боку підкладки перевіряю якість підкладки і з'єднання її з виробом. На манекені перевіряю посадку виробу, симетрію, якість з'єднання підкладки з верхом. Шляхом обмірювання перевіряю відповідність виробу знятим мірками.
Головний убір "циліндр"
Таблиця №10
1. Підготовка тканини до розкроювання Тканину декатирую, визначаю напрямок
нитки основи та нитку підкання. Визначаю лицеву сторону тканини.
2.
Розкроювання тканини Складаю тканину вдвоє (вздовж тканини лицем всередину пружком до себе). Нитка основи проходить паралельно кромці. Проводжу розкладку лекал: спочатку великих розмірів, а потім дрібних, дотримуючись напрямку нитки основи на лекалах. На верхньому полотні тканини розкладаю по одній симетричній деталі, а непарні деталі розміщую центральною лінією до згину. Деталі обкрейдую з урахуванням припусків на шви та навожу контрольні знаки та лінії. Перевіряю правильність розкладки лекал, згідно технічних умов та наявність деталей крою. Деталі головного убору викроюю по внутрішній стороні крейдяних ліній.
3. Перевірка наявності деталей крою Наявність деталей крою та технічні умови перевіряю згідно ескізу моделі та опису зовнішнього вигляду головного убору.
4. Підготовка деталей крою до пошиття Після перевірки наявності деталей крою, переношу контрольні знаки на дінце, поля і стінку.
5.
Дублювання деталей Дублюю деталі з метою запобігання деформації, придання стійкості та жорсткості тканини. Виконую фронтальне дублювання всіх деталей головного убору (стінка, поля, дінце).
6. Підготовка головного убору до першої примірки
Зметую та заметую зрізи стінки "циліндра". Зметую та заметую дінце з стінкою. Зметую і заметую поля з стінкою.
7. Проведення першої примірки Вдягаю головний убір на замовника та проводжу огляд. Уточнюю висоту стінки "циліндра" та ширину полів.
8.
Обробка головного убору після першої примірки Після проведення першої примірки переходжу до обробки стінки і дінця головного убору. Зшиваю зрізи стінки шириною шва 1см. Пришиваю верхній зріз стінки до дінця шириною шва 0,5-0,6 см. Складаю верхнє та нижнє поля лицем всередину та обшиваю їх по зовнішньому зрізу швом 0,5 см. Вивертаю, та виметую косими стібками. Пришиваю внутрішній зріз верхнього поля до нижнього зрізу стінки.
продовження
продовження
Підготовлену за точними розмірами жорстку прокладку вставляю всередину головного убору так, щоб верхній край прокладки співпав зі швом пришивання дінця до стінок. Обробляю підкладку у головному уборі. Зшиваю дінце підкладки з верхнім зрізом стінки підкладки. Пришиваю тасьму до внутрішніх зрізів нижнього і верхнього полів. Підкладку вкладаю всередину головного убору "циліндра" і прикріпляю до шва зшивання дінця і стінки. Низ підкладки підшиваю потайними стібками до верхнього зрізу тасьми.
9. Кінцева обробка головного убору
Проводжу чистку головного убору. Виконую кінцеву волого-теплову обробку на спец колодці.
10.
Перевірка якості головного убору Якість головного убору перевіряю відповідно до технічних вимог. Перевірку якості виконую шляхом оглядання з лицевого боку. Перевіряю якість з'єднання деталей "циліндру". Збоку підкладки перевіряю якість підкладки та з'єднання її з головним убором. Перевіряю якість прасування та якість строчок.

 
 

Цікаве

Загрузка...