WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

переднього шва.
По низу переднього полотнища міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
Заднє полотнище спідниці
Складається з 2-х основних деталей з швом посередині, розширене до низу на 8 см.
Потрібно ВТО заднього та бокових швів.
По низу заднього полотнища міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
Кокетка
Складається з 2-х частин. Кокетка з'єднана з заднім полотнищем, її висота посередині шва в готовому вигляді 8 см., а по бокових швах -
4,5 см. На кокетці міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
Передній пояс
Передній пояс містить 4 деталі - 2 деталі переднього пояса і 2 деталі підпояса. Ширина пояса в готовому вигляді 8,5 см. Лівий пояс і підпояс на 3 см. довший від правого і на ньому знаходяться 2 петлі для гудзиків. Відстань між петлями 6 см. А на правому поясі знаходяться гудзики.
За допомогою ВТО на підпояс з виворітньої сторони приклеюють клейову "Флізелін".
На поясі міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
Задній пояс
Складається з 2-х деталей - пояса і підпояса. Вони суцільнокроєнні. На підпоясі з виворітньої сторони приклеєно клейову "Флізелін".
Ширина пояса в готовому вигляді 8,5 см.
На поясі міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
Зустрічна складка
Зустрічна складка складається з 1 деталі, в готовомувигляді шириною 15 см., довжиною - 23см. Знаходиться на передньому полотнищі спідниці.
Зустрічна складка по низу оздоблена строчкою білого кольору.
Кишені
(2 деталі) Кишені симетричні. Верхня лінія кишень знаходиться дещо під кутом, тому висота кишень з 2-х сторін різна, а саме меньший бік в готовому вигляді має 14 см., а більший - 19 см. Ширина кишені в готовому вигляді - 16,5 см. Кишені вшиті в бокові шви та знаходяться на передньому полотнищі. На відстані 12 см від бокового шва на кишенях нашито по 1 гудзику.
Кишені оздоблені строчкою білого кольору.
Хлястик
(2 деталі) Ширина хлястика в готовому вигляді 4,5 см., довжина - 11 см., в кінці загострений на кут. На відстані 7 см від верхнього краю хлястика знаходяться петлі для гудзиків.
Хлястики пришиті до верхнього краю переднього полотнища на відстані 9 см. від бокового шва.
Гудзики для застібання хлястиків знаходяться на кишенях.
Хлястики оздоблені білою строчкою.
Шльофки
(6 деталей) Ширина шльофки в готовому вигляді 2 см, довжина - 9,5 см. Вони розташовані на поясі попарно. На задньому поясі по центру знаходяться 1 пара. На передньому лівому та правому поясі знаходяться інші 2 пари шльофок, на відстані від бокового шва 6,5 см.
На шльофках міститься оздоблювальна строчка білого кольору.
2.2. Характеристика методики конструювання
Первісні люди не вміли кроїти і шити. Першим одягом був мішок певної довжини в якому були вирізані отвори для голови і рук[1].
На початку ХІХ століття французький кравець Мішель за допомогою розрахунків вперше створив конструкцію креслення одягу. При побудові рисунка викройки в основу було покладено окружність грудей. За одиницю розрахунку Мішель брав ? півокружності грудей.
Через декілька років кравець Компеін винайшов сантиметрову стрічку. За основу він брав ? окружності грудей - 48 розмір, а решта розмірів збільшував або зменшував.
Тепер існує класична система конструювання одягу, яка базується на вивчені будови постаті людини[5]:
І система - пропорційно - розрахункова для дітей ясельного і дошкільного віку, дорослих з правильною пропорційно складеною поставою. Вона базується на розмірних ознаках постаті, її дістають зніманням мірок.
ІІ система - пропорційно - вимірювальна застосовується при конструюванні одягу для підлітків і дорослих, постаті яких мають відхилення від норми. Цією системою користуються при індивідуальному пошитті.
ІІІ метод покладений в основу єдиної методики називається розрахунково - аналітичний. Він рекомендований ЦНДІШП. Цим методом будують геометричні географічні розгортки складним контуром фігури з відповідним додаванням на вільне облягання.
Для пошиття одежі необхідно знати не тільки будову тіла людини, але і його розміри. Це досягається проведенням масових антропометричних вимірів населення і групування фігур на типові по розмірах і формі. Слово "антропометрія" походить від грецького "антропоз" - людина і "метрео" - виміряю. Антропометричні виміри людей за останні роки проводили декілька разів.
При проведенні антропометричних досліджень використовували такі інструменти: сантиметрову стрічку, антропометричний метр (для вимірювання повздовжніх розмірів), циркуль (для вимірювання прямих діаметрів), лінійки, медичні ваги. Всі виміри проводяться на людині, яка одягнена в білизну, або тонкий прилягаючий одяг.
Окремі виміри тіла людини, які визначають його розмірну характерність називають розмірними ознаками. Програма антропометричних вимірів для конструювання одягу включає приблизно 60 - 70 різних розмірних ознак.
Всі розмірні ознаки, які використовують для побудови креслень деталей одягу можна розділити на 5 груп:
1. Обхвати
2. Повздовжні (довжини)
3. Попоречні (ширини)
4. Діаметри
5. Проекційні розміри
Для точного вивчення вимірів тіла людини необхідні орієнтовні точки на тілі. Такі точки називають антропометричними. В антропометрії використовують більше 100 антропометричних точок, для пошиття одягу досить тільки 20[3]. Основними з них є 12:
1. Найвища точка голови
2. Шийна точка (7 шийний хребець)
3. Точка основи шиї
4. Ключицька точка
5. Точка середини грудей
6. Плечева точка
7. Променева точка
8. Виступальна точка грудних залоз
9. Точка коліна
10. Точка з'єднання руки з плечем (пахвова впадина)
11. Точка ягодиць
12. Точка висоти лінії талії
Кожна розмірна ознака має свій визначений номер, який зберігається у всіх програмах. Комплексна програма вимірювання представляється в стандартах: ГОСТ, ДЕСТ, ГСТ.
Мірки знімаються в певній послідовності, зверху вниз: обхвати, висоту і довжину. Мірки обхвату (крім обхвату руки і ноги) та ширини (крім ширини плеча і пройми) знімають повністю, а записують у половинному розмірі. Довжину і висоту записують повністю.
Розмірні ознаки фігури позначають великими буквами:
Обхват - О Висота - В
Півобхват - С Довжина - Д
Ширина - Ш Глибина - Г
При них малими буквами і цифрами позначають ту частину тіла, з якої знімають мірку[1]. Для побудови креслення викрійки запланованого спідниці необхідно зафіксувати такі розміри:
1. Півобхват талії (Ст) - стрічка проходить по найвужчому місці фігури людини.
2. Півобхват стегон (Сс) -

 
 

Цікаве

Загрузка...