WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

поліакрилнітрильних, триацетатних волокон.
Естетичні властивості[3].
Естетичні властивості тканини забезпечують її гарний зовнішній вигляд і привабливість - колір, колорит, блиск, прозорість, фактору, туше тощо.
Колір тканини - це зорове відчуття світла певного спектрального складу. Серед основних спектральних кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Перші три кольори називають теплими, вони яскраві, добре виявляють фактуру тканини, сприяють поглинанню теплових променів. Зелений колір є нейтральним. Останні гри кольори називають холодними, вони менш яскраві, приховують фактуру тканини, відбивають теплові промені. Ось чому у районах зі спекотним кліматом доцільно використовувати для одягу тканини холодних кольорів.
Блиск - це властивість поверхні текстильних матеріалів дзеркально відбивати світло. Блиск залежить від ступеня гладкості поверхні волокон та розташування їх у пряжі, будови й характеру обробки тканини. Чим гладкішими є волокна,пряжа, нитки або сама тканина, тим більшим буде блиск. Блиск тканин викликає переважно негативні емоції, приємнішими вважають тканини з м'яким, нерізким блиском.
Прозорість текстильних матеріалів характеризує їх здатність . пропускати відбиті різними тілами промені і бути сприйнятими візуально з протилежного боку, Прозорість залежить від будови нитки, щільності текстильного матеріалу. Найбільшою прозорістю характеризуються .малощільні тканини зі синтетичних волокон і. натурального шовку.
Фактура характеризує загальний зовнішній вигляд тканини та готового виробу і залежить від будови пряжі й ниток, ткацького переплетення, способу обробки. Фактура буває рівна матова, рівна блискуча, дрібнорельєфна, рельефновізерунчаста, ворсова тощо. Фактура - це важлива властивість тканини, яка залежить від моди, її беруть до уваги під час крою і пошиття одягу.
Технологічні властивості[4].
Технологічними називають властивості тканин, які виявляються на різних етапах швейного виробництва - в процесі розкроювання, зшивання та волого - теплової обробки. До групи технологічних належать такі властивості тканин: ковзкість, опір різанню, обсипальність, розсувальність, прорубування, зсідання, формування під дією волого - теплової обробки.
Ковзкість тканин виявляється під час розкроювання та зшивання і залежить від характеру поверхні тканини, тобто від будови ниток і ткацького переплетення.
Опір тканини різанню найбільше значення має під час розкроювання тканин настилом. Що більший опір різанню чинять тканини, то менша кількість тканин у настилі застосовується під час масового виробничого розкроювання. Залежно від волокнистого складу, щільності, товщини й обробки, тканини виявляють різний опір різанню. Найбільший опір різанню виявляють синтетичні тканини, тканини з великим вмістом синтетичних волокон, лляні, а також тканини щільні, дуже апретовані, з плівковим покриттям спеціальної обробки (водонепроникні, водовідштовхувальні та інші). Найменший опір різанню чинять тканини з вовни та натурального шовку, тому що білкові речовини більш м'які, ніж целюлозні та синтетичні полімери.
Обсипальність - це негативна властивість тканини, яка характеризується випаданням ниток зі зрізу (обрізних країв тканин) і найбільше властива для тканин простих переплетень (сатинових, атласних), а також виробів, отриманих з волокон чи ниток, що мають слабке зчеплення. Найменшу обсипальність мають бавовняні, вовняні та напіввовняні тканини, найбільшу - тканини з натурального шовку, штучних і синтетичних ниток. Деякі операції, такі, як обпалювання, стриження, збільшують обсипальність, а такі, як апретування, пресування, валяння, її зменшують.
Прорубування - пошкодження тканини голкою під час пошиття. Деталі виробів з'єднують на швейних машинах строчкою (переважно двонитковою), утворення якої супроводжується послідовним проколюванням деталей голкою швейної машини. Вістря голки, проколюючи тканину, може проходити через пори, частково або повністю перерізати волокна чи нитки. В першому випадку сліду від голки не залишається, прорубування немає, в інших воно досить помітне. Оцінюють прорубування голкою за кількістю проколювань або відсотком зниження міцності тканини після утворення строчки. Прорубування тканини голкою залежить від структури, щільності, видів обробки пряжі та самої тканини, номера швейної голки, виду й будови шва тощо. Малощільні тканини з кручених ниток і пряжі (маркізет, креп-шифон, креп-жоржет), а також тканини з ворсовою поверхнею (фланель, бумазея, нещільні драпи, сукно) майже не прорубуються, оскільки голка легко проколює тканину, розсуваючи волокна чи нитки. Тканини, які пройшли операцію валяння (драп), або занадто апретовані, з плівковим водонепроникним покриттям прорубуються голкою, тому що волокна нитки не розсуваються, а розриваються нею. Слід також пам'ятати, що чим м'якша швейна нитка, тим менше прорубуються тканини.
Зсіданням називають зменшення лінійних розмірів (довжини, ширини), площі або об'єму тканини внаслідок дії вологи й тепла. Більшість тканин після мокрої обробки (зокрема прання), волого - теплової обробки, має властивість зменшувати свої розміри, що призводить до зміни попередньої форми готового виробу. Якщо тканина верху, прокладкові та підкладні матеріали мають різний ступінь зсідання у процесі хімічної чистки одягу, при пранні, прасуванні, то на виробі можуть з'являтися зморшки, складки. Основна причина зсідання полягає в тому, що під час прядіння, ткання, обробки волокна та нитки (пряжа) не мають відповідного натягу, особливо в напрямку основи, і в такому стані закріплюються апретуванням, пресуванням, каландруванням.
Всі матеріали та їх властивості для пошиття проектної моделі спідниці - показані в табличній формі:
Розділ ІІ.
Технічне проектування моделі.
2.1. Деталювання моделі та обгрунтування формоутворюючих
елементів конструкцій.
Деталювання здійснюють для того, щоб дати загальну уяву про конструкції моделі спідниці (кількість деталей, конфігурацію їх зрізів, місце розташування членувань, декоративних елементів, дрібних деталей тощо), а також воно необхідне для вибору методу побудови конструкції й технічного моделювання спідниці.
Переднє полотнище спідниці
Переднє полотнище спідниці має 2 деталі з швом посередині, розширене до низу на 8 см. Попереду потайна застібка на тасьму - "блискавка". Довжина потайної застібки 15 см. А також по центрі передньої частини спідниці знаходиться зустрічна складка довжиною в готовому вигляді 23 см. В боковому шві на відстані від пояса 2 см., вшиті накладні кишені з хлястиками.
Потрібно ВТО зустрічної складки,

 
 

Цікаве

Загрузка...