WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

(штапельованих) волокон різної довжини.
Синтетичні волокна, на відміну від природніх і штучних, повільно вбирають вологу, тому вироби з них швидко сохнуть. Їх фізико - механічні властивості майже не змінюються під дією вологи. Важливою властивістю синтетичних волокон є їх хімічна інертність. Синтетичні волокна стійкі до дії бактерій, мікроорганізмів, плісняви, їх не точить міль.
Синтетичні волокна використовують здебільшого в поєднанні з натуральними та штучними, що дає змогу виробляти з них текстильні вироби, властивості яких відповідають вимогам споживачів.
Під мікроскопом синтетичні волокна схожі на циліндр з мікроскопічнимиотворами та заглибинами, в поперечному перерізі мають круглу форму, профільовані, плоскі, тригранні та багатогранні. Матові волокна мають домішки діоксиду титану. Легкість, пружність, висока міцність і стійкість до зношування і тертя синтетичних волокон сприяють широкому застосуванню їх у різних виробах. Синтетичні волокна не руйнуються мікроорганізмами, не пліснявіють, не розчиняються органічними розчинниками, стійкі до лугів будь - якої концентрації.
При спалюванні синтетичні волокна не горять, а плавляться, утворюючи чорну, тверду кульку, відчувається запах фенолу (сургучу). Серед недоліків - низька гігроскопічність (3,5 - 4%), низька стійкість до світла (після 20 годин опромінювання вони витрачають 25% своєї міцності), а також здатність нагромаджувати електростатичні заряди, легкоплавкість. Ці недоліки можуть частково або повністю змінюватись внаслідок їх хімічної або фізичної модифікації.
Загальноприйнятими властивостями тканин являються механічні, фізичні, технологічні та естетичні властивості.
Механічні властивості[7].
До них відносять: міцність, зминання, драпірування, зносостійкість та інші.
Міцність - одна з найважливіших властивостей, що впливає на якість тканини. Вона характеризується розривним і роздиральним навантаженням та іншими характеристиками.
Міцність тканини залежить від міцності сировини, структури пряжі та ниток, характеру обробки. Тканини з товстішої пряжі, пряжі підвищеного ступеня скручування, з крученої пряжі - міцніші. Що більша щільність тканини й густіше переплетення ниток основи та піткання, то вища міцність. Деякі операції обробки (мерсеризація, апретування, валяння тощо) підвищують міцність тканини, інші знижують її (виварювання, вибілювання, фарбування). Найвищу міцність повинні мати тканини, які використовуються для виготовлення чоловічого верхнього одягу та спецодягу.
Зминальність - здатність тканини внаслідок згинання й стискання утворювати складки й зморшки, які можна виправити волого - тепловою обробкою. Зминальність тканини залежить від властивостей волокон, структури, пряжі та ниток, характеру обробки. Велику зминальність мають натуральні тканини зі сировини рослинного походження. Збільшення товщини й скрученості ниток зменшує ступінь зминання. Зминальність залежить також від переплетення тканини. Найменшу зминальність мають тканини, вироблені креповим переплетенням, з нерівномірно розкиданими перекриттями. Зменшити зминальність можна обробкою - просочуванням спеціальними смолами, апретуванням тканин.
Зминальність тканини можна визначити органолептичним методом, зминаючи її в руках, і лабораторним способом на спеціальних приладах. Залежно від характеру утворення складок на поверхні тканини та їх напрямку випробування виконують шляхом орієнтовного та неорієнтовного зминання.
Драпірувальність - це здатність тканини утворювати симетричні округлі складки, що вільно спадають. Драпірувальність тканини залежить від структури тканинита її поверхневої густини. Тканини м'якші, з більшою поверхневою густиною драпіруються краще. М'якість - здатність тканини легко змінювати свою форму, що залежить від виду та якості волокон, скрученості пряжі, щільності, переплетення й способу обробки.
Жорсткість - це здатність тканини чинити опір деформаціям згину. Жорсткі тканини не драпіруються, а вироби з них погано лежать на фігурі людини, сковують її рухи.
Зносостійкість - це здатність тканин протистояти руйнівним факторам: механічним, фізико - хімічним і біологічним. До механічних факторів належать розривні характеристики, за допомогою яких оцінюють зносостійкість текстильних виробів, витирання, втому від багаторазових подовжень і згинів тощо; фізи-
ко - хімічні - це дія світла, вологи, температури, поту, мийних засобів і розчинників під час хімічної чистки; біологічні - процеси гниття, зумовлені розвитком різних мікроорганізмів, і пошкодження вовняних тканин міллю.
Найбільше значення має тривала дія на тканину тих чи інших факторів водночас або послідовно, що зумовлює руйнування різних частин одягу. Вироби з тканин внаслідок тертя їх окремих деталей одна до одної або до інших предметів неминуче зношуються. Внаслідок витирання погіршується зовнішній вигляд виробу, зменшується маса, виникає пілінг.
Фізичні властивості[9].
До фізичних властивостей текстильних матеріалів переважно належать ті, за якими оцінюють гігієнічність одягу, зокрема гігроскопічність і вологовіддачу, водовбирання, водотривкість, повітропроникність, паропроникність, пиловловлюваність і пилопроникність, теплові та електричні властивості.
Гігроскопічність і вологовіддача - це властивості, які залежать від волокнистої сировини, з якої виготовляють тканини. Гігроскопічність характеризується здатністю тканини вбирати вологу з навколишнього середовища (повітря). Найбільш гігроскопічними є тканини лляні та бавовняні, а також тканини з натурального та віскозного шовку. Синтетичні, триацетатні тканини мають низьку гігроскопічністі (капрон і триацетатне волокно містять 4 % вологи; нітрон - 1,5...2 %; лавсан - 0,4 %; хлорин - 0,1 %, і тільки вінол має гігроскопічність 8 %).
Повітропроникність - це здатність тканини пропускати повітря, залежить від волокнистого складу, щільності та обробки тканин.
Повітропроникність залежить від будови тканини, зокрема загальної шпаристості. Кращу повітропроникність мають тканини тонкі, не дуже щільні, малоапретовані, гіршу - грубі, щільні, апретовані.
Пиловловлюваність - це здатність тканини затримувати пил та інші забруднення. Ця властивість залежить від будови, характеру обробки тканини, виду волокон. Тканини щільні з гладенькою поверхнею забруднюються менше, ніж пухнасті, дірчасті, шорсткі.
Електричні властивості тканини - це її здатність наелектризовуватись чи виявляти діелектричні (електроізоляційні) властивості. Електризування - це здатність матеріалів нагромаджувати на своїй поверхні статистичні заряди. Найбільше електризуються вироби з поліамідних, поліефірних,

 
 

Цікаве

Загрузка...