WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

Розробка моделі спідниці спортивного стилю - Курсова робота

кольору.
3. Композиційний центр: спідниця симетрична, права частина відповідає лівій і на них знаходяться такі деталі: кокетка - 2 деталі, передній пояс - 2 деталі, підпояс до переднього пояса - 2 деталі, задній пояс - 1 деталь із згином, підпояс до заднього пояса - 1 деталь із згином, кишені - 2 деталі,хлястики - 2 деталі із згином, шльофки - 6 деталей.
V. Ергономічні вимоги:
1. Основні динамічні навантаження: середній шов переднього і заднього полотнища.
VІ. Додаткові вимоги:
1. Естетичні: тканина для даного запланованого виробу бузкового кольору, немає блиску і прозорості, фактура тканини матова.
2. Конструктивні:єдиний метод конструювання СДТШЛ.
3. Техніко - економічні: синтетичні нитки (поліестер) № 40 бузкового та білого кольору, голки для швейної машинки № 90.
1.2. Формування матриць конструктивно-декоративних
елементів
Упродовж тисячоліть змінювалося життя людей, а разом з ним і одяг. Зміни в одязі зумовлені, з одного боку, загальним стилем епохи, з іншого - модою.
Стиль - стійка, конкретно визначена мова епохи, якою вона виражає її красу, економічне становище людей, їхнє світосприймання. Основні риси стилю будь - якої епохи відображаються в архітектурі, предметах побуту, одязі. У спідниці вони виражені у її формі, пропорціях, кількості складових спідниці, способі її ношення та кольоровій гамі. У межах стилю завжди виникають деякі зміни в спідниці, які існують недовго. Такі швидкоплинні зміни називаються модою. [6]
Мода - нетривале панування тих чи інших смаків, що виявляється у предметах побуту, особливо в одязі.
Сучасний стиль - це зручність, простота і художня виразність, максимальна різноманітність форм і матеріалів, гармонійна узгодженість форм з призначенням і матеріалом.
Увесь сучасний одяг можна звести до 3 стилів[8]:
1. Класичний стиль - характеризується строгістю і підтягненістю форми і ліній, мінімум деталей. Пропорції деталей відповідають пропорціям фігури (наприклад, лінія талії не може бути опущена чи піднята, вона повинна бути на місці). Оздоблення майже відсутнє.
2. Спортивний стиль - характеризується різноманітністю форм і покрою. Одяг повинен бути вільним, незаважати рухам людини, і в той же час підкреслювати строгість фігури. В цьому одязі можуть бути різного роду оздоблення мереживом, шкірою, трикотажем, замшем, хутром. Тут мають місце накладні кишені, клапани, хлястики, пояси, складки, рельєфні шви.
3. Стиль фантазі - характеризується великою різноманітністю декоративних форм і ліній. Одноіменні деталі можуть бути неодинакові, а навіть асиметричні. Пропорції деталей не відповідають пропорціям фігури, тобто може бути опущена або піднята лінія талії, грудей, різного роду драпіровок.
Композиція в одязі - це сукупність усіх елементів, що характеризують виріб. Компонентами композиції є силует, форма ліній, пропорцій, колір і контраст, ілюзія в одязі, художній стиль, ритм[10].
Основними конструкційними лініями в запланованій моделі спідниці є передній, задній і бокові шви.
Композиція даної спідниці не перевантажена дрібними деталями. Спідниця пряма, трішки розширена до низу, спортивного стилю, оздоблена декоративною строчкою білого кольору, довжина спідниці до колін, з широким поясом та парними шльофками, на задній частині кокетка, на передній частині великі кишені з хлястиками, посередині зустрічна складка.
Всі складові проектної моделі - силует, застібка, пояс, кокетка, кишені, хлястики, - показані в табличній формі:
1 2 3 4 5
Силует
Застібка
Кокетка
Пояс
Кишені
Хлястики
Вид декору в запланованій спідниці включає в себе передній і задній пояс, парні шльофки, кокетку, велики кишені, хлястики, зустрічну складку, а також спідниця оздоблена декоративною строчкою білого кольору.
Композиційний центр, тобто те що знаходиться по центрі виробу і деталі, які розташовані симетрично відносно центру спідниці можна охарактеризувати так: спідниця симетрична, права частина відповідає лівій і на них знаходяться такі деталі: кокетка - 2 деталі, передній пояс - 2 деталі, підпояс до переднього пояса - 2 деталі, задній пояс - 1 деталь із згином, підпояс до заднього пояса - 1 деталь із згином, кишені - 2 деталі, хлястики - 2 деталі із згином, шльофки - 6 деталей.
1.3. Вибір і характеристика матеріалів
Традиційний асортимент тканин і матеріалів змінюється та поповнюється за рахунок оптимального добору необхідних видів сировини (натуральної, штучної та синтетичної), зміни їх будови, широкого використання нових видів оздоблення та спеціальних обробок. Розширюється спектр функціонального оздоблення, підвищується комфортність і захисні властивості тканин, що повністю ліквідує проблеми догляду за ними. Водночас велика увага приділяється декоративним ефектам: багатству фактури тканини та матеріалу, виразності рельєфу та блиску, складній орнаментації тощо.
Текстильні волокна використовують у виробництві тканин, штучного хутра, трикотажу, вати та інших виробів.
Загальноприйнятими ознаками класифікації волокон є їх походження та хімічний склад, згідно з цим текстильні волокна поділяють на натуральні та хімічні.
Для пошиття запланованої моделі спідниці спортивного стилю я обрала тканину "Маріотта", хімічного (синтетичного) походження, бузкового кольору. Спідниця призначена для повсякденного носіння дівчатами та жінками віком 20 - 30 років. Даний виріб демісезонний.
Хімічні волокна [3]поділяють на органічні та неорганічні. До органічних належать штучні волокна (віскозні, мідно - амоніачні та ацетатцелюлозні), виготовлені здебільшого з природних високополімерних сполук целюлози, і синтетичні волокна (поліамідні, поліефірні, поліакрилнітрильні та інші), отримані з мономерів шляхом синтезу.
Основною сировиною для отримання хімічних волокон є деревина, відходи бавовника, скло, метали, нафта, газ, кам'яне вугілля. Промислове виробництво хімічних волокон передбачає п'ять етапів: отримання і попередня обробка сировини, приготування прядильного розчину або сплаву, формування ниток, обробка та текстильна переробка.
Синтетичні волокна виготовляють із полімерних матеріалів, одержаних шляхом синтезу простих речовин (етилен, бензол, фенол, пропілен тощо). Процес виробництва синтетичних волокон складається з отримання початкового матеріалу, формування та операцій обробки. Синтетичні волокна можуть формуватись з розчину, сплаву, м'якого полімеру.
Синтетичні волокна за будовою можуть бути круглого, профільованого перерізу (тригранного, зіркового), у вигляді одиничних (монониток) і комплексних ниток різної товщини та коротких

 
 

Цікаве

Загрузка...