WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами - Реферат

Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами - Реферат


Реферат на тему:
Розрахунок систем кондиціювання повітря з фенкойлами
Не зупиняючись детально на достоїнствах і недоліках таких систем, зауважимо, що в деяких випадках подібний вибір є просто данню моді і нічим не обґрунтований. Наприклад, при проектуванні систем кондиціонування повітря для торгових залів меблевого центру "Гранд-2" в Хімках загальною площею 80000 м2 НИЦЬ "Інвент" запропонував центральні системи із змінною першою рециркуляцією без яких-небудь підтримувачів. Така схема для даного конкретного об'єкту виявилася значно ефективно і економічно вигідно як по капітальних, так і по експлуатаційних витратах, ніж система кондиціонування повітря з фенкойлами. Проте у багатьох випадках системи кондиціонування повітря з центральними кондиціонерами і підтримувальними охолоджувачами більш ефективні і безперечно мають право на існування, наприклад, для розважальної і офісної зон того ж "Гранд-2" застосовані саме такі системи.
Мета справжньої роботи - дати методику розрахунку СКП з фенкойлами, включаючи побудову процесів обробки повітря на I-d діаграмі і підбір фенкойлів, залежно від режиму їх роботи. Для систем кондиціонування повітря з підтримувачами побудова процесів на I-d діаграмі принципово відрізняється від побудов для центральних систем, оскільки процес в підтримувачах може йти із значним осушенням повітря, а холодо продуктивність підтримувачів залежить від невідомої до початку розрахунку температури що поступає в них повітря по сухому і мокрому термометрах. Тому для систем з підтримувачами не можна задати на I-d діаграмі крапку з параметрами внутрішнього повітря, а можна вказати лише необхідне значення температури і допустиму область значень відносної вогкості або волого місткості , що робить задачу побудови процесу невизначеної.
Розглянемо одну з найпоширеніших схем кондиціонування повітря, наприклад, в офісному приміщенні або торговому залі (рис.1).
На малюнку 1 прийняті наступні позначення індексів:
н - параметри зовнішнього повітря приточування, що подається від центрального кондиціонера;
у - параметри повітря, що видаляється з приміщення загальнообмінною витяжною системою;
ф - параметри повітря приточування, що подається в приміщення фенкойлами;
Yф - параметри повітря, що видаляється з приміщення фенкойлами; в - параметри внутрішнього повітря в обслуговуваній або робочій зоні.
Дана схема, безумовно, не є якоюсь винятковою. Можливо розміщення фэнкойлов на або в підлозі, на стіні або під стелею, так само як і подача повітря приточування у підлоги (витісняюча вентиляція) або в робочу зону, але це не міняє суті вирішуваної задача - забезпечити необхідні параметри повітря, включаючи, окрім вказаних, його якість і рухливість в обслуговуваній зоні.
Складемо тепло вологосний баланс для даного приміщення, який в загальному випадку має вигляд:
(1)
(2)
Кількість сухої частини повітря приточування або видаляється визначається по формулі
Оскільки значення вологовмісту звичайно невеликі (0,008-0,012 кг/(кг св)), то рівняння (1) і (2) можна записати у вигляді:
(4)
(5)
Де G - кількість повітря, кг/г;
І - ентальпія повітря, кДж/(кг св);
d - воловмістність повітря, г/(кг св);
SQпол. - сумарні повні тепловтрати в приміщені, кДж/г;
W - сумарні виділення вологості в приміщенні, кг/г.
Для визначення ентальпії повітря необхідно знати його температуру, тому формули (4) і (5) звичайно доповнюють рівністю:
(6)
SQявн - явні сумарні тепловтрати в приміщенні, кДж/г.
З рівнянь (4) і (5) неважко отримати формули для розрахунку кількості повітря, подається фенкойлами, за умови, що Gн = Gу:
Аналогічну формулу можна отримати і з рівняння (6), але оскільки процеси в приміщенні і у фенкойлах йдуть із зміною вологості повітря, то подальший розрахунок слід виконувати по формулі (7).
В приведених вище рівняннях немає двох параметрів, які цікавлять нас в першу чергу і є нормованими або вимагаються: температури tрз і відносної вогкості tрз в робочій або обслуговуваній зоні. Звичайно для зв'язку параметрів повітря в робочій зоні з параметрами повітря приточування і видаляється використовують коефіцієнти повітрообміну Кt і Kd [1]:
(9)
(10)
Причому для даних систем кондиціонування повітря необхідно вводити по два різні значення: Кt і Kd (окремо для центрального кондиціонера і для фенкойлів). В загальному випадку значення коефіцієнтів повітрообміну залежать від способу організації повітрообміну, типу розподільників повітря, розташування отворів приточувань і витяжних щодо один одного і джерел виділення тепла і шкідливостей і ряду інших чинників. Ці питання достатньо детально розглянуті Р. М. Позіним [1]. Проте для офісних і багатофункціональних будівель при висоті приміщень 2,8-35 м і при схемі організації повітрообміну зверху вверх треба дуже добре підібрати і розташувати плафони приточувань і витяжних,
щоб отримати Кt = 1. Навіть при витісняючій вентиляції при подачі повітря приточування безпосередньо у підлоги значення Кt для офісу і залу засідань, розраховані при висоті обслуговуваної зони 1,8 м, не перевищують 1,25 [2]. У будь-якому випадку, використовуючи коефіцієнт повітрообміну або покладаючись на особистий досвід, проектувальник повинен прийняти значення температур tу і Туф з урахуванням температури повітря в робочій зоні і розміщення витяжних плафонів і фенкойлів. Розрахунок повних теплопоступленю від людей, освітлення, оргтехніки, комп'ютерів і сонячної радіації, а також виділенням вологості не вимагає якихось пояснень.
Рисунок 2.
Рисунок 3.
Розрахунковий об'єм зовнішнього повітря потрібно визначати наступним чином:
· мінімальний, що вимагається по санітарних нормах;
· необхідний для компенсації місцевих відсмоктувань і створення підпору в кондиціонуючому приміщенні;
· необхідний для асиміляції тепло витрат в приміщенні в холодний період року.
При остаточному рішенні доцільно порівняти перші два і третє значення, і якщо виявиться, що при розумному збільшенні об'єму зовнішнього повітря можна відмовитися від dry-cooler, проміжних теплообмінників, етиленгліколю, насосів і іншого устаткування, то розумніше виконати техніко-економічне порівняння варіантів, передбачивши, наприклад, фенкойли тільки для теплого періоду
року. Оскільки система

 
 

Цікаве

Загрузка...