WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація інструментального господарства на деревообробному виробництві - Дипломна робота

Організація інструментального господарства на деревообробному виробництві - Дипломна робота

поверхні пояснюється тим, що зуби струганих пилне розводять і не плющать. Для зменшення тертя пили об стінки пропила диск пили має бокові звуження під малим кутом (біля 0,5°). Це пили з зворотнім конусом (звужуються до центру пили). Стругальні пили мають більшу ширину пропилу , чим плоскі і тим більше конічні пили.
Фрези.
Фрезерувальний інструмент має багаточисельні конструктивні форми. Це пояснюється багатьма видами робіт, які можуть здійснюватись за допомогою фрез (формування плоских і профільних зовнішніх поверхонь деталей, обробка шипів, лазів і гнізд, копіювання ...). Фрези - основний інструмент (ріжучий) повздовжньо - фрезерних, фрезерних-шипорізних, свердлильно-фрезерних, фрезерно-копіювальних, фрезерно-брусочних верстатів. Загальним для фрез являється кількість крутних навколо осі ріжучих елементів, кожна точка леза яка описує в обробному матеріалі циклопедіальну територію.
Фрези являють собою корпус встановлений на шпиндель верстатці формованими на ньому ріжучими елементами (зуби). Фрези класифікуюся по конструктивним ознакам: способу кріплення на верстаті, формі і розташуванні ріжучих кромок відносно осі обертання; способу сполучення ріжучого елемента з корпусом; формі задньої поверхні ріжучого елемента. За способом кріплення на верстаті розрізняють 2 види фрез: насадні і кільцеві.
Насадні фрези центральним отвором насаджують на шпиндель верстату. Для кращого забезпечення співвісності фрези інколи оснащують центруючими лонгами. Кінцеві фрези мають хвостовик для закріплення в патроні верстату.
По орієнтуванні ріжучих кромок фрези діляться на: циліндричні, торцево-канонічні і профільні. В профільних фрезах ріжуча кромка має криволінійні і прямолінійні ділянки і описує поверхню обертання складеного профілю. По способу сполучення ріжучого інструменту з корпусом фрези поділяються на: цільні, збірні і складні. Цільні фрези виготовляються із однієї заготовки, чи з корпусу з нерозмінним з'єднаним з ним ріжучим інструментом. При нероздільному з'єднанні ріжучий інструмент виготовляють у вигляді пластини з зносостійкого матеріалу. З'єднання пластини з корпусом із конструкційної сталі здійснюється за допомогою пайки. Цільні фрезери характеризуються високою врівноваженістю і точністю, що дозволяє експлуатувати їх при високій частоті обертання шпинделя. Збірні фрези складаються із корпуса, виготовленого із конструктивної сталі і закріпленим на ньому ріжучим елементом. Ножеві вали поздовжньо фрезерних верстатів близькі конструктивно збірним циліндричним фрезам. Складні фрези представляють собою комплект цільних чи збірних насадкових фрез установлених на один шпиндель і призначених для обробки складних профілів.
По способу закріплення і форми ріжучого елементу збірні фрези є різними. При роз'ємному з'єднанні ріжучий елемент (ніж) завжди утримується на корпусі силою тертя, для виникнення якої використовують гвинтові, клинові або клемні механізми.
По формі задньої поверхні ріжучого елемента розрізняють фрези з прямолінійними і криволінійними затилом. Фрези з прямим затилом називають гостоконічними. Вони прості у виготовленні, але по мірі експлуатації перетинок змінюються кутові параметри зубів і профіль оброблюваної деталі.
Використання таких фрез раціонально при відносно невеликому числі перетинок, наприклад при оснащенні зубів пластинками із стійкого матеріалу.
Ножі - ріжучі інструменти плоскої форми. Застосовують як самостійні ріжучі інструменти і як частина збірного ріжучого інструменту. Технологічне призначення ножів різне: покращення плоских і профільних поверхонь фрезерування (ножі для фрезерування), отримання струганого (стругані ножі), лущеного (лущильні ножі), для рубки шпона (ножі, ножиці) і для отримання стружки у випуску ДСП (стружні ножі).
Всі ножі виготовляють у вигляді пластин. По конструкції, до ножів дуже схожі нарамні лінійки лущильних і стругальних верстатів. Зажині лінійки також являють собою пластини з робочою фаскою. В залежності від способу кріплення у верстаті лінійки, так як і ножі, бувають без вирізів і з вирізами різної конфігурації. Профілі затискних лінійок по довжині відповідають довжині ножів лущильних і стругальних верстатів. Затисні лінійки служать для притискання шпону в процесі різання з ціллю передутворення появи в ньому тріщин.
Умови роботи ножів для фрезерування деревини аналогічні умовам збою фрези.
Умови роботи всіх міцних ножів дуже своєрідні і показують свій вплив на потреби до підготовки і експлуатації.
Свердла.
Свердління - це процес різання деревини обертовими ріжучими елементами з одночасною подачею в напрямку паралельному осі обертання. Кожна точка ріжучої крапки описує в деревині гвинтову поверхню. Свердління застосовують для отримання наскрізних отворів, або гнізд круглого січення.
Свердла - ріжучий інструмент у формі стержня з ріжучими елементами на торцевій частині. Основні частини свердла: робоча частина; шийка, хвостовик. Хвостовик циліндрична чи конічна частина свердла ,яка служить для його закріплення в передачі крутного моменту. Циліндри від прокручування в патроні. Конічний хвостовик закінчується лапкою, виконуючи роль упора при вибиванні свердла із отвору шпинделя. Свердла з конічним хвостовиком швидше за все застосовують в обробці металів. Шийка проміж уточна частина, яка з'єднує хвостовик з робочою частиною свердла.
Робоча частина свердла складається із напрямної і головки. Напрямна служить для направлення свердла при роботі. Сформована на ній канавка необхідна для виведення стружки. Свердління глибоких дірок (глибиною більше діаметрів свердла) за один прохід можливо лиш при гвинтовій канавці.
Ріжуча частина (головка) складається з одної чи двох ріжучих кромок утворених пересіканням передньої і задньої поверхонь. Свердла з одною ріжучою кромкою випробовують на собі несиметричне навантаження, що приводить до зміщення і биття свердла при великих швидкостях подачі. Положення ріжучих кромок визначається в основному направленням свердла відносно волокон. Для свердління деревини вздовж волокон ріжуча кромка утворює з віссю свердла кут ? = 40-45° (кут при вершині свердла 2? = х80-90°). Для свердління дерев'яних плит і деревини в поперек волокон характерно до осі ріжучих кромок до осі свердла (2? = 180°). Крім того, ріжуча частина таких свердл, має підрізний і направляючий центр.
2.2 Заходи по введенню твердосплавного інструменту.
Використання твердосплавного інструменту являється ефективним методом економії робочого часу та матеріальних ресурсів. Використання твердого сплаву дозволяю в десятки разів підвищити стійкість дереворізального інструменту і поліпшує якість обробки деталей. Досвід експлуатації таких інструментів на деревообробних підприємствах показав високу ефективність їх застосування на масових операціях, особливо при обробці клеєної деревини, плит і пластиків.
Крім того, ефективність твердосплавного інструменту в значній мірі залежить від технології його виготовлення і підготовки до

 
 

Цікаве

Загрузка...