WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація інструментального господарства на деревообробному виробництві - Дипломна робота

Організація інструментального господарства на деревообробному виробництві - Дипломна робота

переваги централізації,дозволяючи: ефективно використовувати комплексну систему організації виробітку, праці, управління і заробітною платою; зменшити плинність кадрів; спеціалізувати робочих до підготовки окремих видів інструментів; використати метод співпраці професії; використати систему без дефективної праці; підвищити коефіцієнт робочого часу; покращити завантаження обладнання; перейти до підготовки інструменту в одну зміну (з видачею підготовленого інструменту в другу і третю зміни, через інструментально-роздаточні відділи); організувати контроль якісної підготовки інструменту; покращити умови для запуску нової техніки і заходів по підвищенню рівня інструментальної справи.
В майбутньому намічається відкриття централізованих цехів підготовки ріжучих інструментів, що обслуговують 25-30% підприємств. Це дозволить скоротити необхідну кількість обладнання, паралельно з цим застосовувати нові прогресивні конструкції ріжучого інструмента і технологічні режими підготовки його до роботи. Все це приведе до покращення якості інструменту і зменшенню необхідності інструменту не менш як на 25-30%.
При децентралізованій підготовці інструментальної системи організації господарства основним структурним підрозділом являється інструментальна майстерня, завідуюча головним механіком. При централізованій системі інструментальне господарство також включає наступні структурні підрозділи: інструментальну лабораторію; інструментальний цех; заточні майстерні; інструментально-роздаточне відділення; центральний інструментальний склад.
На підприємстві застосована децентралізована система організації інструментального господарства. Одним із недоліків цієї організації є те, що інструменти підготовляються до роботи в різних місцях. І це безпосередньо впливу на те, що інструмент довше перебуває у різних інструментальних цехах. Приміщення для підготовки інструменту недостатньо освітлене природнім світлом, що суттєво впливає на якість заточки чи іншої операції. Поганим є також те, що дуже мале приміщення для загострення і зварювальних верстатів. В приміщеннях для загострення працюють лише два робітника, які перевантажені роботою. З огляду на ці проблеми виникає проблема у розробці нового відділення для загострення інструменту.
Нова розроблена інструментальна майстерня дасть змогу пришвидшити підготовку інструменту до роботи, покращити освітлення, а також і підвищити якість підготовки інструменту до роботи.
Інструментальна лабораторія організовується переважно на меблевих і деревообробних підприємствах з великим об'ємом випуску продукції при необхідності розробки спеціального ріжучого інструменту і різних приспосіблень . Вона існує: розробка конструкцій і технологій виготовлення інструменту; вибір режиму підготовки і експлуатації інструменту; розробку доходів підвищення роботоздатності інструменту.
2. Технологічна частина.
2.1. Технологічний процес підготовки дереворізального інструменту.
Є три види пил: рамні пили, стрічкові і круглі.
Рамні пили - інструменту вигляді тонкої полоси на одній із кромок нарізані зуби. Їх використовують на лісопильних рамах для розпилювання колод і брусів на дошки. Рамні пили здійснюють повздовжне розпилювання, якщо поверхність пропилу паралельна волоскам деревини.
Рамні пили закріплюють комплексом в пильну рамку здійснюючи зворотно-поступальний рух від кривошипно-шатунного механізму. Цей рух пили являється головним.
В залежності від технологічного призначення розрізняють пили для вертикальних, горизонтальних і тарних лісорам. Пили для вертикальних лісопильних рам бувають двох типів: 1 - з планками (для лісопильних рам з нормалізованими пильним рамками і захватами); 2 - без планок (для лісопильних рам з ненормалізованими пильним рамками). На лісопильних підприємствах до цих пил прикріплюють планки захвати. Пили для тарних лісопильних рам - призначені для розпилювання тонкомірного круглого лісоматеріалу і брусів висотою 220 мм. Пили для горизонтальних лісопильних рам виготовляються на деревообробних підприємствах. Для збільшення жорсткості пили доцільно застосовувати пили мінімально доступною довжиною.
Стрічкові пили представляють собою інструмент у вигляді безкінченної стальної стрічки, на одній із кромок нарізані зуби. Стрічкові пили використовуються для повздовжньої розпилки колод, пиломатеріалів, а також для криволінійного розпилювання деревини, фанери і інших дерев'яних матеріалів. Головна перевага стрічкових пил - мала товщина стрічки, а значить менша ширина пропилу.
Промисловість випускає стрічкові пили для розпилювання деревини на столярних і ділильних стрічково-пильних верстатах, а також для розпилювання колод і брусів. Стрічкова пила як і рамка складається із полотна і зубчастого вінця.
Полотно стрічкової пили характеризується товщиною b, шириною В, і довжиною L (мм). Вузькі стрічкові пили використовують на столярних стрічкових верстатах для повздовжнього і поперечного розпилювання деревини і для випалювання криволінійних деталей. Широкі стрічкові пили застосовують при розпилюванні товстих дощок на більш тонкі.
При виборі товщини треба пам'ятати наступне: чим менша товщина пили менші відходи деревини в стружці, менша сила різання, але менша і жорсткість пили; чим товстіша пили, тим більше навантаження згибу при згинах стрічки на шківах.
Круглі пили представляють собою диск, на периферії якого сформовані зуби. Ці пили використовують для поздовжнього в поперечного розпилювання деревини і дерев'яних плит (ДВП, ДСТП, фанера, щити). В залежності від того де розташований центр пили, розрізняють дві основні схеми розпилювання круглою пилою: з верхнім і нижнім розміщенням пили. Промисловість випускає декілька типів круглих пил. Відрізняються вони різним технологічним призначенням. Найбільш поширені і універсальні пили з плоским диском. Вони бувають стальними з устаткуванням пластин твердих сплавів. В залежності від профіля зубів пили з плоским диском використовують для поздовжнього і поперечного розпилювання, фанери, ДВП, ДСТП, облицювальних щитів.
Пили з конічним диском бувають ліво- , і право, двосторонні. Вони використовуються для повздовжнього розпилювання пиломатеріалів на тонкі дощечки (до 15 мм). Лівосторонні (конус, зліва відносно руху подачі) призначені для відпилювання дощечка з лівої сторони дошки, а правосторонні з правої. Двохсторонні конічні пили застосовуються для розпилювання широких дощок товщиною до 40 мм. Обмеження по товщині зв'язані з тим, що канонічна частина пили повинна відігнути відпиляну дощечку. Конічні пили більш стійкі в роботі і зменшують кількість стружки приблизно в 2 рази по відношенню з плоскими пилами, за рахунок меншої товщини периферійної частини пили. Стругальні пили застосовують для чистової, повздовжньої і поперечної розпилювання деревини. Свою назву вони отримали в зв'язку з тим, що забезпечують шорсткість поверхні, так і процес поздовжнього фрезерування (по старій термінології - процес стругання). Висока якість

 
 

Цікаве

Загрузка...