WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

ИВ-3, вимикачі автоматичні, розетки, клемні колодки, блоки живлення і проміжні реле.
Перелік основних складових апаратури приведений в таблиці 6.1.1.1.
Таблиця 6.1.1.1
Перелік основних складових апаратури
Назва
Умовне позначення
Кіль-кicть
Примітка
Компактний блок
C7-613
2
4-рядковий текстовий дисплей, клавіатура i
керування
центральний процесор (аналог CPU 313 С) з
24 дискретними входами, 16 дискретними
виходами, 5 аналоговими входами i
2 аналоговими виходами
Модуль вводу
SM331
2
8А1х12біт
аналогових сигналів
Модуль вводу-виводу
SM323
2
16 входів =24В i 16 виходів =24В/0.5А,
дискретних сигналів
сумарний вихідний струм 4А
Блок живлення
PS 307-5
2
24 V, 5 А
Контролер складається з компактного блока керування, сигнальних модулів SM i блока живлення PS. Модулі SM i PS під'єднуються безпосередньо на C7-613 з допомогою комплекта для встановлення 4-х модулів вводу-виводу i комплекта з'єднувачів з контактами під гвинт для підключення кіл вводу-виводу i живлення.
Блок керування компактний SIMATIC C7-613 з модулями вводу-виводу закріплений на дверях контейнера, а на днищі контейнера розташовані два вимірювачі вологості ИВ-3. Розміщення вcix модулів i апаратури в контейнері показано в графічній частині, а електрична принципова схема контейнера - в додатку 1.
6.1.2. Компактний блок керування SIMATIC C7-613
На рис. 6.1.2.1 показаний зовнішній вигляд C7-613.
Зовнішній вигляд С7-613
Вигляд спереду С7-613
Рис. 6.1.2.1
SIMATIC C7-613 складається з наступних компонентів (рис. 6.1.2.2):
o SIMATIC CPU: S7-313C;
o з'єднаний (вбудований) НМІ-модуль (С7-613 панель з 4 слотами для обладнання), з клавіатурою i дисплеєм - 20 знаків в рядку;
o інтегроване дискретне і аналогове ввдедення/виведення (C7-I/0);
o MPI інтерфейс для з'єднання з пристроєм програмування PC i додаткового S7-CPUs, С7 системи керування, i OPs;
o інтерфейс для з'єднання до чотирьох S7-300 модулів, що використовує канал уведення-виведення S7-300.
Компоненти С7-613
Рис. 6.1.2.2
С7-613 програмується, i конфігурується за допомогою Step7 на пристроях програмування або PC.
Примітка. При розширенні уведення-виведення можна додатково вставити максимум чотири S7-300 модулі. Інтерфейс ІМ не може бути вставлений.
6.1.3. Керування С7-613.
Програма користувача, яка керує процесом, знаходиться на C7-613.
Режим роботи С7-613 визначають наступні функціональні одиниці:
Пам'ять завантаження. Пам'ять завантаження розташована на мікрокарті пам'яті (ММС). Вона включає: програму користувача, FB блок, необхідний для виконання функцій HMI, i блоки даних, в яких зберігаються дані конфігурації для екранів, повідомлень і інформаційних текстів.
Процесор. Процесор виконує програму циклічно: На початку циклу процесор опитує фізичні входи i записує ці значення в регістр входів відображення процесу. Програма виконується крок за кроком, використовуючи при цьому внутрішні регістри, пам'ять і таймери. Процесор зберігає розрахункові значення сигналів (стан) в регістрі виходів відображення процесу. В кінці циклу значення, які зберігаються в регістрі виходів відображення процесу, копіюються у фізичні виходи.
Програмування. С7-CPU програмується за допомогою пакета Step 7. Користувач може використовувати Step 7 в пристроях програмування або РС, які можуть використовуватися незалежно від С7-613. програма користувача може бути записана на мікро карту пам'яті (ММС), а потім ММС вставляється в С7-613. при завантаженні програми користувача безпосередньо в С7-613, пристрій програмування / РС повинен бути з'єднаний з С7-613 за допомогою інтерфейсу МРІ.
6.1.4. Операторський контроль і моніторинг С7-613
Експлуатаційні режими, поточні значення технологічного процесу і несправності можуть бути відображені на дисплеї С7-613. додатково з клавіатури можна вводити дані. За допомогою С7-613 реалізуються також функції машинної діагностики. С7-613 забезпечує виконання стандартних функцій. Функції можна оптимізовувати відповідно до технологічного процесу. С7-613 обробляє конфігуровані НМІ функції. Для цього необхідно, щоб С7-613 знаходився в "RUN" режимі, і щоб FBs, необхідний для функцій НМІ, виконувався циклічно в програмі користувача.
НМІ функції неможливі в режимі "STOP". В цьому режимі неможливе використовування клавіатури. Система видає повідомлення на дисплей "CPU в режимі ЗУПИНКИ!". Крім того, про режим "STOP" свідчить індикатор STOP LED.
Основні НМІ функції полягають в представленні технологічного процесу і операторського контроль за процесом. Послідовність визначається конфігурацією і завантаженою програмою користувача на Step 7. Для С7-613 доступні такі функції дисплея і операторського контролю:
o Екрани;
o Повідомлення про події;
o Повідомлення про несправності;
o Інформаційні тексти;
o Багатомовні підказки оператору.
Екрани. Логічно зв'язані дані про процес з контролера можуть бути спільно відображені на дисплеї і при необхідності змінені окремо. Екран складається з декількох елементів. Оскільки С7-613 є рядковим дисплеєм, зображення на дисплеї будується з текстових елементів, які можуть комбінуватися зі статичного тексту і поточних значень стану процесу.
Повідомлення про події. Повідомлення про події - це дані і вказівки по керуванню для поточних станів машини або процесу в нормальному виробничому режимі. Повідомлення про події можуть включати значення, що характеризують процес. Представлення цих значень здійснюється або в цифровій формі, або в символьній.
Інформаційні тексти. Інформаційні тексти - це додаткові дані і вказівки по керуванню, що відносяться до поточного відображення на дисплеї (про події, повідомлення про несправності або екрани). З їх допомогою, наприклад, при появі повідомлення про несправність може відображатися додаткова інформація про те, як саме усунути несправність.
Мови. Тексти повідомлень, екрани, інформаційні тексти і системні повідомлення можуть відображатися на декількох мовах. Розроблене програмне забезпечення АСК лісосушильними камерами використовує в текстах повідомлень українську мову за допомогою латинських букв. Для всіх інших мов екрани standart/special і повідомлення системи показані англійською мовою.
Перш ніж використовувати С7-613, необхідно підготувати його до візуальної задачі показу. Для цього необхідно конфігурувати функції НМІ CPU, використовуючи DB редактора Step 7. Дані конфігурації для екранів, повідомлень і текстів інформації зберігаються в DBs, які мають певну структуру. Структура визначається користувачем. Коли конфігурація закінчена, необхідно записати даніконфігурації разом з програмою користувача на ММС. ММС вставляється в С7-613. При завантаженні конфігурації з програмою користувача безпосередньо в С7-613, пристрій програмування / РС повинен бути з'єднаний з С7-613 за допомогою інтерфейсу МРІ.
Як

 
 

Цікаве

Загрузка...