WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

тієї, яку показує стрілка 4 (рис.2.1.3, б), рухомий контакт 3 розімкнутий і котушка реле Р знеструмлена. В зв'язку з цим його нормально замкнутий контакт замкнутий, катушка електромагніту ЕМ вентиля знаходиться під напругою, сигнальна лампа Л2 горить, і в калорифери камери поступає пара. Коли температура в камері досягне заданої, контакт 3 торкнеться стрілки 4, викликаючи спрацювання реле, а відповідно, розімкнення його нормально замкнутого контакту і відключення електромагніту вентиля і сигнальної лампи Л2. Це потягне за собою перекривання подачі пари в калорифери сушки. У випадку несправності апаратури, яка викликає подальше підвищення температури в камері, рухомий контакт 3 сигналізатора торкнеться червоної стрілки 5, яка включає дзвінок. Для перевірки правильності показів пристрою в камері встановлюють термометр 9.
Сушильні камери періодичної дії з примусовою циркуляцією досить різноманітні по своїй будові. Розглянемо найбільш характерні системи цієї групи камер.
Камери з осьовими вентиляторами на поперечних осях з потужною реверсивною поперечною горизонтальною циркуляцією зі швидкістю 2,5-3 м/сек. (рис.2.1.4) найбільш ефективні.
Камера осьовими вентиляторами на поперечних осях
1- герметична алюмінієва коробка камери;
2- каркас з кутникової сталі;
3- стіни (цегла);
4- бетонна стеля;
5- теплоізоляція стелі;
6- калорифер (ребристі труби);
7- вентилятор осьовий;
8- електродвигун двофланцевий на два вентилятора;
9- вихлопний дросель-клапан;
10- містки для обслуговуючого персоналу;
11- штабель пиломатеріалів
Рис. 2.1.4
Осьові вентилятори по довжині камери встановлюються через 2-2,5 м. один двохфланцевий електродвигун може приводити в рух два вентилятора, які знаходяться в сусідніх камерах. При наявності потужного калорифера пари тиском 4-5 атм матеріал в цих камерах може прогріватися в 5-6 раз швидше, ніж у камерах з природною циркуляцією; тривалість сушки в них також в 4-5 раз зменшується в порівнянні з нормативними термінами для камер з природною циркуляцією.
Якщо сушка даного типу встановлюється всередині виробничого приміщення, то вона виконується у вигляді металічної камери з хорошою теплоізоляцією. Металічний каркас камери оброблюється зсередини листковим алюмінієм, а ззовні листковою сталлю.
Якщо сушка представляє окреме приміщення, то воно робиться цегляним з бетонною напівциркульною тепло ізольованою стелею і бажано з внутрішньою металічною коробкою.
Ці високотемпературні камери обов'язково повинні бути обладнані дистанційним контролем режиму сушки і вологості деревини в процесі сушки, механічним закладчиком контрольних зразків деревини, спостерігаючим пристроєм за станом деревини в камері і централізованою системою змазки підшпинників валів вентиляторів. Процес сушки повинен проходити без заходу в камеру де журного сушильника.
Ежекційно-реверсивні камери (рис.2.1.5) відрізняються простотою будови і надійністю в експлуатації.
Ежекційна реверсивна сушильна камера ЦНИИМОД
1- осьовий вентилятор серії В;
2- повітронапірні канали;
3- насадки;
4- екран;
5- труби калорифера;
6- зволожуючі труби;
7- електродвигун;
8- отвір для приточного повітря;
9- витяжна труба.
Рис. 2.1.5
В камері встановлюються два осьових вентилятора серії В, які працюють почергово. Вали вентиляторів виходять в коридор управління і через еластичні муфти безпосередньо з'єднуються з валами електродвигунів. Безпосереднім рушієм циркуляції повітря в камері являються ежектори - насадки, з отворів яких викидається під тиском вентилятора повітря зі швидкістю 25-30 м/сек.. Це повітря тягне за собою (ежектує) повітря зі штабелів і заставляє його циркулювати по замкнутому колу впоперек камери. Кількість ежектуючого повітря, яке подається вентилятором до насадок, приблизно в 4-5 раз менше всієї кількості циркулюючого в камері повітря. Швидкість циркуляції повітря по штабелю в існуючих ежекційно-реверсивних камерах складає 1-1,2 м/сек..
Для створення більш високих швидкостей циркуляції повітря в штабелі камери цього типу не можна рахувати ефективними через невиправдано великі потужності електродвигунів, які при цьому потрібно встановити.
Камери типу ВИАМ-ІІ також значно розповсюджені в промисловості. Суть будови цієї камери видно з рис.2.1.6.
Сушильна камера ЦНИИМОД-23
Рис.2.1.6
Зверху над штабелями розміщені калорифери і вентилятори. Осьові реверсивні вентилятори встановлені на загальному валі, який іде вздовж всієї камери. В 14-метровій камері встановлюються 6 вентиляторів; вал складається з декількох частин.
Камера забезпечує гарну рівномірну, реверсивну циркуляцію повітря по штабелю зі швидкістю 1-1,2 м/сек.. Продуктивність її не менша продуктивності ежекційно-реверсивних камер, а якість сушки навіть краща, рівномірніша.
Недоліками камер цього типу є: складність обладнання, необхідність детального монтажу вентиляційної системи і періодичної її наладки, велика кількість підшпинників, важкість і недостатність їх змазки, а внаслідок цього швидкий знос підшпинників і вихід їх із ладу.
2.2. Обґрунтування теми проекту
Недолік способу ведення сушіння пиломатеріалів по параметрам сушильного агента полягає в неоднозначній залежності між температурою і вологістю сушильного агенту та вологістю матеріалу в камері.
Якість висушених матеріалів не може бути гарантована. Тому на даний час доцільна була б розробка та впровадження у виробництво систем автоматизації з контролем стану пиломатеріалів в процесі сушіння.
Поява мікропроцесорів та ПК (персональних комп'ютерів) зумовила розробку і широке впровадження в промисловість високонадійних, гнучких щодо заміни алгоритму і порівняно дешевих автоматичних систем контролю технологічного процесу (АСКТП). Для їх впровадження необхідна наявність сучасних універсальних ПК (персональних комп'ютерів) з відповідним програмним забезпеченням, а також набір мікроконтроллерів з широким діапазоном технічних характеристик. Комп'ютер здійснює програмне керування верстатами, виробничими лініями, промисловими роботами та іншими складовими АСКТП. Він регулює параметри технологічних процесів та виконує низку інших функцій.
Суть пропозиції полягає в особливих принципах побудови вимірювально-інформаційного каналу між об'єктом контролю й оператором (або комп'ютером автоматичної системи управління). Цей канал містить у собі вимірювальні електроди або імпедансний (ємнісний, резистивний, індуктивний) датчик, за допомогою якого параметр об'єкту контролю, що вимірюється, перетворюється в пасивну або активну електричну величину, електронний мостовий вимірювальний блок, а також мікропроцесорний контролер для управління процесором виміру, математичної обробки, передачі і реєстрації отриманої інформації.
Структура вимірювально-інформаційного каналу, алгоритм його роботи, апаратне іпрограмне забезпечення є уніфікованими. Це дозволяє здійснювати розробку на одній технологічній базі, при

 
 

Цікаве

Загрузка...