WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

по цьому режиму проходить при досягненні деревиною заданої вологості.
Режим №5. Кінцева термовологообробка. Проводиться при вологості в камері близько 65% і температурі, при якій була досягнута кінцева вологість деревини. Мета проведення кінцевої термовологообробки полягає в усуненні внутрішніх напружень, що виникають внаслідок нерівномірного висихання деревини (вирівнювання вологості поверхневого і внутрішніх шарів деревини).
Режим №6. Кондиціювання. Цей режим проводиться для зменшення різниці температур в камері та на вулиці (чи в розвантажувальному приміщенні) для запобігання від теплового удару по деревині при її розвантаженні. Режим проводиться при вологості, що не перевищує 45-50%, при цьому підтримується різниця температур між деревиною і камерою та ж, що й у першому режимі. Закінчення режиму проходить при досягненні температурою камери величини рівної температурі вулиці плюс різниця температур між деревиною та камерою.
Неправильне проведення процесу сушки дає тріщини, викривлення, нерівномірність просихання матеріалу - все це знижує процент корисного виходу при наступній механічній обробці деревини і підвищує вартість виробів. Процес сушки являється найбільш довгим і одним із самих дорогих процесів у всій технологій деревообробки.
Більшість деревообробних підприємств застосовують на початковій стадії виробничого процесу камерну сушку пиломатеріалів. Серед промислових методів контролю за ходом процесу камерного сушіння деревини найбільшого застосування набув метод контролю температури і вологості сушильного агенту.
Сушильним агентом являється повітря чи топочний газ як вологоносій та теплоносій.
Поріг насиченості сушильного агенту в камері визначають за допомогою термодатчиків, так званих сухого і вологого термометрів які дають можливість визначити психрометричну різницю, а потім по таблицях - відносну вологість середовища в сушильній камері. Інформацію про температуру середовища отримують безпосередньо із сухого термометра. В зв'язку з цим системи контролю стану середовища в лісосушильних камерах базуються на застосуванні термометрів і психрометрів.
Психрометром називається пристрій, який складається з двох термометрів (рис.2.1.1), один з яких вимірює температуру навколишнього повітря, другий - температуру мокрої марлі опущеної одним кінцем у посудину, в якій підтримується постійний рівень води.
Психрометр
Рис.2.1.1
Випаровування вологи з поверхні мокрої марлі, яка обтягує кінець мокрого термометра психрометра, викликає зниження його температури до межі охолодження при випаровуванні. Різниця між показниками сухого і мокрого термометрів називається психрометричною різницею. Чим інтенсивніше іде випаровування, тим більша величина психрометричної різниці, тим сухіше повітря в камері.
Основним фактором, який сповільнює процес сушіння деревини, є внутрішні напруження деревини. Перевищення допустимих значень напружень в процесі сушіння, призводить до утворень тріщин і деформації матеріалів, що різко знижує якісні характеристики сировини в початковий період сушіння, перехід вологості ?W по перерізі сортименту інтенсивно зростає і відповідно зростають вологові напруження ? ост напруження ростуть незначно. Точність регулювання температури і вологості в цей період повинна бути високою наскільки, щоб повні напруження не перевищували межу міцності ? др. ? повн. ? ? др.доп. Після досягнення вологовими напруженнями максимальних значень починається наступний етап сушіння, для якого характерне значення зменшення вологових напружень ? вл.
Функціонування багатоканальної установки для дистанційного контролю температури і вологості сушильного агента в камерах здійснюється за такою схемою (рис. 2.1.2).
Функціональна схема САР
Рис.2.1.2
В об'єкті регулювання (сушильна камера) необхідно підтримувати на даному етапі показники на постійному рівні ?0. Якщо в даний момент вони відрізняються від заданої і становлять ?х сприймаючий елемент на виході видасть параметр, наприклад напругу Uх, пропорційну ?х. На вхід порівнюючого пристрою, крім Uх , подається еталонну напругу U0 від задаючого пристрою, причому U0=К?0, де К - коефіцієнт пропорційності.
Таким чином, напруга задаючого пристрою U0 відповідає потрібним показникам ?0 в сушильній камері. Різниця напруг пропорційна відхиленню показників подається на підсилювач. В залежності від знаку сигналу різниці, виконавчий механізм діє на регулюючий орган (видає параметр ?1), який керує регулюючим параметром R1.
В діючих системах сушки деревини в якості задаючого та порівнючого пристрою працює оператор. Він періодично "опитує" з допомогою перемикачів (сприймаючий елемент) об'єкти контролю - лісосушильні камери, виконуючи наочний підрахунок показів з вимірювальних пристроїв ВПt, ВП?t; порівнюючи ці показники із заданими на цей момент часу по режиму сушіння, він приймає рішення по видачі того чи іншого керуючого сигналу (керування підсилювачем).
Керуючі сигнали впливу здійснюються вручну шляхом зміни положення відповідних засувів та вентилів, які в свою чергу змінюють витрату пари в калорифери і на камеру, напрям повітряного потоку змінюють положенням шиберу.
Технологічні вимоги і умови експлуатації визначають методи застосування і технічних засобів контролю. Основною вимогою є точність виміру психрометричної різниці.
Допустимі динамічні відхилення від середньої психрометричної різниці складають +1.5-2.00. У відповідності із цими вимогами здійснюють вибір датчиків температури.
Межі вимірювання вологості середовища в камері приймаються рівними 20-100 %, межі вимірювань температури від 0 до 1500с. В якості давачів в системах контролю застосовують мідні ТОМ і платинові ТОП термометри опору.
Першочергове завдання автоматичного регулювання процесу сушіння -стабілізація режиму. Для цього, на даний час, встановлюють регулятори, які забезпечують підтримку температури та відносної вологості на заданому рівні. Тип регулятора і параметри налагодження вибирають з урахуванням статичних і динамічних особливостей сушильних камер і вимог поставлених до системи регулювання.
При оснащенні сушильних камер автоматичними регуляторами велике значення набирає раціональний вибір компактних систем, які дозволяють регулювати процес сушки у великій кількості камер.
САК сушки деревини в камерах з термосигналізатором. Ця система (рис.2.1.3) відноситься до числа простіших.
САК сушки деревини в камерах з термосигналізатором ТС-100
Рис. 2.1.3
Автоматичне регулювання температури в сушильній камері здійснюється паровим вентилем 8 (рис.2.1.3,а) з електромагнітом, який керується релейним блоком 1. для сигналізації використовують електричний дзвінок 6. Термосигналізатор 2, релейний блок і дзвінок змонтовані на окремому щиті ззовні сушильної камери, в вигідному для спостереження місці. Вентиль 8 встановлюють на відвідній лінії паропроводу між двома ручнимивентилями 7. поки температура в камері, яка вимірюється термобалоном 10, нижче

 
 

Цікаве

Загрузка...