WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

світильників, м;
h - висота приміщення, м;
Hp - висота робочої поверхні, м;
HC - висота світильника, м.
Вид розрахункової залежності визначається характером світлорозподілу по довжині світного ряду. Визначимо величину наступного співвідношення:
lp/hП, (11.4.5.2)
де lp - довжина ряду світильників, lp = 4 м (рис.11.4.5.1);
hП - висота підвісу світильників, hП = 3,39 м.
Підставляючи ці значення у формулу (11.4.5.2) одержуємо:
lp/hП = 4/3,39 = 1,18 300 В постійний струм різко зростає.
Електротравми виникають в наступних випадках: торкання людини одночасно до двох фаз змінного струму або до двох полюсів постійного струму, торкання людини до незаізольованих струмопровідних частин які знаходяться під напругою (до одної фази), попадання під напругу при звільненні людини від струму, вплив електрики при грозових розрядах.
Умовно електроприлади поділяють на дві категорії в залежності від робочої напруги: до 1000 В і вище 1000 В. В електроприладах більше 1000 В роблять струмопровідні частини недоступними для людини (їх надійно огороджують, попереджують правилами доступу до приладу та ін.).
У випадку пошкодження ізоляції чи інших випадках, може виникнути небезпека поразки електричним струмом. Такими блоками в даній системі є блоки живлення приладів, розетки, силові кабелі, що підводять живлення.
Приміщення по електробезпеці, згідно ПУЕ-86, відноситься до категорії приміщень без підвищеної небезпеки. Напруга дотику U і сила струму I, що протікає через тіло людини при нормальному (неаварійному) режимі не повинні перевищувати значень (відповідно до ДСТ 12.1.038-82), приведених у таблиці 11.4.6.1.
Таблиця 11.4.6.1
Допустимі рівні напруги дотику і току при нормальному режимі
Рід струму U дотику, В не більш I мА не більш
Постійний 8 1
Змінний, 50 Гц 2 0.3
Напруга дотику і струм приведені з урахуванням максимальної тривалості впливу 10 мс у добу.
Причини можливої поразки людини електричним струмом при використанні ПК:
1) при пробої чи руйнуванні ізоляції мережних шнурів;
2) у результаті дотику до струмопровідних неструмоведучих елементів устаткування, яке опинилося під напругою через порушення ізоляції чи з інших причин;
3) при порушенні організаційних заходів:
- поганої організації праці;
- недотримання працюючими правил по техніці безпеки;
- не навченість і не кваліфікованість працюючих;
- порушення трудової дисципліни;
- нераціональне освітлення;
- недосконалість технічних рішень.
Заходи щодо захисту від поразки електричним струмом при експлуатації ПК.
Повинна забезпечуватися неприступність струмоведучих частин.
Передбачено захисне заземлення (занулення).
Приміщення обладнане контуром-шиною захисного заземлення (занулення). Підключення до мережі здійснюється через "євро" розетки, змонтовані за діючими стандартами.
Для того щоб уникнути поразки електричним струмом необхідно регулярно стежити за станом апаратури і виконувати "Правила техніки безпеки при роботі з ПК".
Перед включенням необхідно переконатися в цілісності вилок і розеток електроживлення і перевірити надійність заземлення.
Контроль опору ізоляції приладів виробляється не рідше одного разу в рік, а так само після ремонтних робіт і при приймально-здавальних іспитах.
11.4.7. Аналіз пожежної безпеки приміщення
Основними причинами, що можуть привести до виникнення пожежі в приміщенні, є: несправності в електроустаткуванні - порушення електроізоляції; несправності, що виникли внаслідок механічних ушкоджень і т.п.; несправності в обчислювальній техніці, наприклад, коротке замикання; порушення протипожежного режиму.
Предмети і матеріали, що можуть горіти: меблі - столи, стільці, шафи і т.д.; папір - документація, папір для принтера; конструктивні елементи приміщення - покриття підлоги, двері, віконні рами; елементи конструкції ПЕОМ і периферійних пристроїв - корпуса принтера, моніторів, клавіатури і т.п.
Тому що всі вище перераховані предмети відносяться до твердих спаленних речовин і матеріалів, що при взаємодії з киснем здатні тільки горіти, то досліджуване приміщення можна віднести до пожежонебезпечних приміщень категорії "В", класу П-ІІа. У приміщенні прийняті наступні міри пожежної безпеки:
1) приміщення має один вихід, двері відкриваються назовні, інші характеристики еваковиходу приведені в таблиці 11.4.7.1;
2) у приміщенні знаходяться датчики ИП-105-2/1 автоматичної системи пожежної сигналізації в кількості 2 шт., з виходом на пульт аварійного стану всього будинку;
3) евакуація людей у випадку пожежі здійснюється відповідно до загального плану евакуації.
Таблиця 11.4.7.1
Характеристики еваковиходу
Характеристики еваковиходу Нормативні значення Існуючі значення
Ширина дверей, м 0.8 1.3
Висота дверей, м 2.0 2.1
Ширина коридору, м 2.0 3.5
Ширина сходових маршів, м 1.0 2.5
Висота поруччя, м 0.9 1.0
Відстань до виходу, м 30.0 11.0
Як видно з таблиці 11.4.7.1, характеристики еваковиходу відповідають нормам.
Приміщення обладнане первинними засобами пожежегасіння. Мається один вуглекислотний вогнегасник типу ОУ-2. Перевагою такого типу вогнегасників є висока ефективність гасіння пожежі, схоронність електронного устаткування, діелектричні властивості вуглекислого газу, що дозволяє використовувати ці вогнегасники навіть у тому випадку, коли не вдається знеструмити електроустановку відразу. Відповідно до норм ППБУ для приміщень з ПЕОМ на кожні 20 м2 необхідно мати 2 вогнегасники, тому у даному приміщенні необхідно встановити додатково три вогнегасники.
Для виявлення початкової стадії загоряння й оповіщення служби пожежної охорони використовують системи автоматичної пожежної сигналізації (АПС). Крім того, вони можуть самостійно пускати в хід установки пожежогасіння, коли пожежа щене досягла великих розмірів. Системи АПС складаються з пожежних оповіщувачів, ліній зв'язку і прийомних пультів (станцій).
Відповідно до "Типових правил пожежної безпеки для промислових підприємств" зали ЕОМ, приміщення для зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв, підготовки даних, сервісної апаратури, архівів, копіювально-множиного устаткування і т.п. обладнані димовими пожежними оповіщувачами. У цих приміщеннях на початку пожежі при горінні різних пластмасових, ізоляційних матеріалів і паперових виробів виділяється значна кількість диму і мало теплоти.
?
Список використаної літератури.
1. В.М.Гербей "Основи проектування сушильних цехів в деревообробної промисловості" Л.1996р.
2. В.П.Дутчак "Гідротермічна обробка деревини" 1992р.
3. А. .Расєв "Сушка деревини" Вища школа 1991р.
4. Е.С.Богданов "Справочник по сушці деревини" М.1991р.
4. Методичний посібник по використанню курсового проекту.

 
 

Цікаве

Загрузка...