WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

шкідливий вплив на організм людини. При тривалому впливі шуму на людину відбуваються небажані явища: знижується гострота зору, слуху, підвищується кров'яний тиск, знижується увага. Сильний тривалий шум може стати причиною функціональних змін серцево-судинної і нервової систем.
Нормативний рівень шуму не повинний перевищувати 50 дБа.
У приміщенні маються внутрішні джерела постійного шуму:
- вентилятор блоків ПЕОМ (35 дБа, 8 годин);
- принтери ( 48 дБа, 2 години);
- дисковод (40 дБа , 0,5 години).
Зовнішніми джерелами шуму і вібрації в приміщенні є проїжджаючі транспортні засоби (40 дБа, 8 годин).
Визначимо еквівалентний рівень звуку (LЕКВ )діючий на працівників у даному приміщенні. Розрахункова формула має вид:
LЕКВ = 10 * lg (1/Т) ti*100.1*Li*= 10*Lg1/8*(5* 8*100,1*35+3*2*100,1*48+8* *100,1*40+0,5*100,1*40) = 48.8 (дБа) (11.4.4.1)
де Т - час робочого дня (8 годин);
Lі - рівень звуку і-го джерела;
ti - час дії і-го джерела шуму.
Час роботи принтерів приймаємо по 3 години.
Отримане значення еквівалентного шуму не перевищує нормативне значення 50 дБа.
Будівельно-акустичні методи захисту від шуму передбачені будівельними нормами і правилами (СНіП-II-12-77). це:
" звукоізоляція конструкції, що обгороджує, ущільнення по периметрі притворів вікон і дверей;
" звукопоглинаючі конструкції й екрани;
" глушителі шуму, звукопоглинаючі облицювання.
На робочому місці оператора джерелами шуму, як правило, є технічні засоби, такі як - комп'ютер, принтер, вентиляційне устаткування, а також зовнішній шум. Вони видають досить незначний шум, тому в приміщенні досить використовувати звукопоглинання. Зменшення шуму, що проникає в приміщення ззовні, досягається ущільненням по периметрі притворів вікон і дверей. Під звукопоглинанням розуміють властивість акустично оброблених поверхонь зменшувати інтенсивність відбитих ними хвиль за рахунок перетворення звукової енергії в теплову. Звукопоглинання являється досить ефективним заходом щодо зменшення шуму. Найбільш вираженими звукопоглинаючими властивостями володіють волокнисто-пористі матеріали: фібролітові плити, скловолокно, мінеральна вата, поліуретановий поропласт, пористий полівінілхлорид і ін. До звуковбирних матеріалів відносяться лише ті, коефіцієнт звукопоглинання яких не нижче 0.2.
Звукопоглинаючі облицювання з зазначених матеріалів (наприклад, мати із супертонкого скловолокна з оболонкою зі склотканини потрібно розмістити на стелі і верхніх частинах стін). Максимальне звукопоглинання буде досягнуто при облицюванні не менш 60% загальної площі поверхонь приміщення.
11.4.5. Оцінка природного і штучного освітлення
Раціональне освітлення робочого місця є одним з найважливіших факторів, що впливають на ефективність трудової діяльності людини, що попереджають травматизм і професійні захворювання. Правильно організоване освітлення створює сприятливі умови праці, підвищує працездатність і продуктивність праці. Освітлення на робочому місці програміста повинне бути таким, щоб працівник міг без напруги зору виконувати свою роботу. Стомлюваність органів зору залежить від ряду причин:
" недостатність освітленості;
" надмірна освітленість;
" неправильний напрямок світла.
Недостатність освітлення приводить до напруги зору, послабляє увагу, приводить до настання передчасної стомленості. Надмірно яскраве освітлення викликає осліплення, роздратування і різь в очах. Неправильний напрямок світла на робочому місці може створювати різкі тіні, відблиски, дезорієнтувати працюючого. Усі ці причини можуть привести до нещасливого чи випадку профзахворюванням, тому настільки важливий правильний розрахунок освітленості.
Як критерій нормування природного освітлення прийнятий коефіцієнт природного освітлення (КПО), що представляє собою виражене в % відношення природної освітленості, що створюється в деякій точці заданої площини всередині приміщення світлом неба (безпосереднім чи після відбиття), до миттєвого значення зовнішньої горизонтальної освітленості, створюваної світлом цілком відкритого неба.
У приміщенні є присутнім три вікна західного напрямку, тобто застосовується бічна система природного освітлення. Нормований параметр у цьому випадку - коефіцієнт природного освітлення (КПО). При системі однобічного бічного природного освітлення (через віконні прорізи в стінах) нормується мінімальне значення КПО в точці на відстані 1 м від стіни, найбільш віддаленої від світлових прорізів на перетині вертикальної площини характерного розрізу приміщення й умовної робочої поверхні. Досліджуване приміщення знаходиться на третьому поверсі будинку, тому весь світловий потік через віконні прорізи створюється безпосереднім світлом неба. Виміряне значення КПО в робочій зоні, що максимально віддалена від вікна, дорівнює 1.30. Нормоване значення КПО для четвертого світлового кліматичного пояса 1.28. Отже, вимірюване значення КПО більше нормованого, тобто зорові умови праці при природному освітленні відповідають нормативним вимогам.
На практиці застосовують природне і штучне освітлення. При недостатнім природному освітленні чи при відсутності в приміщенні світла застосовують штучне освітлення.
У приміщенні у світлий час доби використовується природне освітлення, а в темний час доби - штучне загальне рівномірне освітлення.
Штучне освітлення виконується за допомогою електричних джерел світла двох видів: ламп накалювання і люмінесцентних ламп. В даному випадку використовуються люмінесцентні лампи, що у порівнянні з лампами накалювання мають істотні переваги:
" по спектральному складі світла вони близькі до денного, природного освітлення;
" володіють більш високим ККД (у 1.5-2 рази вище, ніж ККД ламп накалювання);
" мають підвищену світловіддачу (у 3-4 рази вище, ніж у ламп накалювання);
" більштривалий термін служби.
Світильники розташовані в два ряди, як джерело світла застосовуються люмінесцентні лампи ЛБ 40-1. Світильники закріплені на стелі, схема їхнього розташування приведена на рисунку 11.4.5.1.
Схема розташування світильників над робочою зоною
444 4,9м
1,5 м 5м
7,35 м
Рис.11.4.5.1
З огляду на тип використовуваних джерел світла, систему освітлення, розташування світильників у приміщенні, положення робочої поверхні робимо вибір методу розрахунку. У нашому випадку для розрахунку фактичної освітленості необхідно використовувати крапковий метод розрахунку (метод лінійних ізолюкс).
Світильники закріплені на стелі, схема їхнього розташування приведена на рисунку 3.
Визначимо формулу для розрахунку освітленості робочої поверхні.
Висота підвісу світильників визначається по формулі:
hП = h - Hр - HС= 4,2 - 0,7 - 0,11 = 3,39 (м), (11.4.5.1)
де hП - висота підвісу

 
 

Цікаве

Загрузка...