WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

рівні 100% Відповідні чутливі елементи, що вмонтовані в дошку, замкнені між собою Усунути замикання чутливих елементів між собою
При завантаженні штабелів деревини з вологістю, більшою від кінцевої (W>8%), давач вологості показує ~6% Обрив проводу в колі відповідного давача вологості або відсутність контакту в роз'єднувачах цього кола Ліквідувати обрив проводу або забезпечити надійний контакт в роз'єднувачі
Решта неполадок і спроби їх усунення вказані в інструкціях з експлуатації на відповідні пристрої, які входять до складу системи.
Неполадки в електричній шафі і контейнері керування необхідно усувати згідно з вимогами ГОСТ 22789-94 "Пристрої низьковольтні комплектні", а також ПВЕ (Правила влаштування електроустановок, 6-е видання, М., "Энергоатомиздат", 1987р.)
11.3. Вказівки заходів безпеки при експлуатації технічного устаткування
Конструкція контейнера керування та шафи електричної гарантує їх безпечну експлуатацію. Це досягається за рахунок того, що:
- Усі складові частини контейнера і шафи розміщені в єдиному металічному корпусі, який захищає обслуговуючий персонал від електрообладнання, яке перебуває під напругою;
- Усі зовнішні під'єднання, в тому числі і до електричної мережі, виконані через клемні колодки, які розмішені всередині корпусів, а вводи кабелів - через закриті ущільнені штуцери;
- Для заземлення корпусів шафи і контейнера в них передбачені спеціальні гвинти, а поруч біля них нанесене відповідне маркування.
- Вхідні силові кола шафи і контейнера мають відповідні автоматичні вимикачі для захисту від струмів короткого замикання і теплового перевантаження;
- По способу захисту людини від ураження електричним струмом шафа і контейнер виготовлені по класу І згідно з ГОСТ 12.2.007.0-75.
Захисне заземлення шафи електричної, контейнера керування, електроприводів клапанів на гарячій воді, електроприводів шиберів та інших металічних частин системи, які можуть виявитися під напругою в процесі нормальної експлуатації системи, повинне, бути виконане згідно з вимогами розділу 1.7 ПВЕ.
Для надійної роботи компактного блока керування С7-613, який розміщений в контейнері, а також комп'ютера ОС приміщення операторних має бути захищене від перенапруги при попаданні блискавки згідно з міжнародним стандартом ІЕС 1312-1 "Захист від електромагнітних перенапруг при блискавці".
Контейнер керування і шафа електрична повинні розміщуватися в приміщенні з температурою в межах від 00С до +500С і відносною вологістю, не більшою 95%.
Прокладання кабельних і електричних зовнішніх проводок уточнюється за місцем і виконується згідно з вимогами розділу 2.3 ПВЕ.
Для підвищення надійності живлення електричним струмом рекомендується ОС і контейнер керування заживити від стабілізатора напруги.
До обслуговування системою допускаються особи, які мають необхідну кваліфікацію та знають правила безпеки при роботі з електрообладнанням до 1000В (групою з електробезпеки, не нижчою за третю) і пройшли спеціальний курс навчання по застосуванню АСК лісосушильними камерами.
При роботі з контейнером керування або шафою електричною необхідно пам'ятати:
що силові кола в контейнері і шафі знаходяться під напругою 220В змінного струму;
обслуговування і наладку контейнера і шафи, що пов'язані з відкриванням дверей, необхідно виконувати при відключенні напруги, тобто шляхом відключення двополюсного автоматичного роз'єднувача QF1 на задній стінці контейнера і за допомогою перемикача на дверях шафи;
під напругою дозволяється лише виконувати маніпуляції з органами керування на дверях контейнера і дверях шафи, коли вони закриті і зафіксовані замками.
Щоквартально проводити технічне обслуговування контейнера та шафи, що включає:
Перевірку надійності контактних з'єднань в роз'єднувачах і місцях пайки;
Перевірку зовнішніх підключень проводів на клемних наборах;
Візуальний огляд стану окремих функціональних модулів і комутаційної апаратури.
Для правильної експлуатації системи в цілому треба користуватися інструкціями з експлуатації всіх пристроїв, які складають систему.
11.4. Охорона праці оператора операторської станції
При роботі (виконання, розробка, налагодження) з програмним забезпеченням можуть мати місце наступні потенційно шкідливі і небезпечні виробничі фактори:
- підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може відбутися через тіло людини;
- електромагнітні поля різних частот;
- недостатня освітленість робочої зони;
- підвищені чи понижені температура, відносна вологість, рухливість повітря робочої зони;
- пожежонебезпека.
11.4.1. Аналіз робочого місця
Проектування робочих місць, оснащених відеотерміналами, відноситься до числа найважливіших проблем ергономічного проектування в області обчислювальної техніки.
Робоче місце і взаємне розташування всіх його елементів повинне відповідати антропометричним, фізичним і психологічним вимогам. Велике значення має також характер роботи. Зокрема, при організації робочого місця оператора повинні бути дотримані наступні основні умови:
" оптимальне розміщення устаткування, що входить до складу робочого місця;
" достатній робочий простір, що дозволяє здійснювати всі необхідні рухи і переміщення;
" необхідне природне і штучне освітлення для виконання поставлених задач;
" рівень акустичного шуму не повинний перевищувати допустимого значення.
" достатня вентиляція робочого місця;
Ергономічними аспектами проектування відеотермінальних робочих місць, зокрема, є: висота робочої поверхні, розміри простору для ніг, вимоги до розташування документів на робочому місці (наявність і розміри підставки для документів, можливість різного розміщення документів, відстань від очей користувача до екрана, документа, клавіатури і т.д.), характеристики робочого крісла, вимоги до поверхні робочого столу, регулюємість робочого місця і його елементів.
Головними елементами робочого місця оператора є письмовий стіл і крісло. Основним робочимположенням є положення сидячи.
Робоча поза сидячи викликає мінімальне стомлення оператора. Раціональне планування робочого місця передбачає чіткий порядок і сталість розміщення предметів, засобів праці і документації. Те, що потрібно для виконання робіт частіше, розташовано в зоні легкої досяжності робочого простору.
Моторне поле - простір робочого місця, у якому можуть здійснюватися рухові дії людини.
Максимальна зона досяжності рук - це частина моторного поля робочого місця, обмеженого дугами, описуваними максимально витягнутими руками при русі їх у плечовому суглобі.
Оптимальна зона - частина моторного поля робочого місця, обмеженого дугами, описуваними передпліччями при русі в ліктьових суглобах з опорою в точці ліктя і з відносно нерухомим плечем.
Зони досяжності рук у горизонтальній площині.
а - зона максимальної досяжності;
б - зона досяжності пальців при витягнутій руці;

 
 

Цікаве

Загрузка...