WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

необхідність широкого застосування прогресивних форм наукової організації праці, зведення до мінімуму ручної, малокваліфікованої праці, створення обстановки, що виключає професійні захворювання і виробничий травматизм.
У відповідності з основами законодавства України, нагляд і контроль за дотриманнями законодавства про працю і правил по охороні праці виконують спеціально уповноважені органи і інспекції (Держтехнагляд, Держенергонагляд, Головне пожежне управління внутрішніх справ, а також технічна і правова інспекції праці, Головний департамент по охороні праці).
На підприємстві загальне управління по безпеці праці, промислової санітарії і відповідальність за виконанням законодавства по охороні праці покладені на директора і головного інженера. Інженеру підпорядкований відділ безпеки праці, який веде безпосередню роботу по забезпеченню безпеки праці і промислової санітарії на підприємстві. Всі робочі і тільки-що прийняті на підприємство, службовці і інженерно-технічні робітники незалежно від стажу роботи проходять інструктаж по безпеці ведення робіт.
Інструктаж поділяється на декілька основних видів:
ввідний інструктаж проводиться робітником відділу по охороні праці для тільки-що прийнятих на підприємство робочих, а також для учнів та студентів направлених для проходження виробничої практики;
первинний інструктаж на робочому місці проводиться безпосереднім керівником робіт з особами тільки-що прийнятими, переведеними з одної дільниці на іншу, з одного виду робіт на інший (навіть у випадку тимчасового переводу). Ціль його - ознайомлення робочих з особливостями виконання конкретних робіт з точки зору безпеки праці і виробничої санітарії;
повторний (періодичний) інструктаж проводиться з усіма робітниками не рідше раз у півріччя. Він служить для перевірки знання робітниками правил інструктажу по безпеці праці і виробничої санітарії;
позаплановий інструктаж на робочому місці проводиться при зміні технологічного процесу, обладнання, інструмента, в результаті чого змінюються умови праці.
Всі види інструктажу, крім ввідного, реєструються в спеціальному журналі, де вказується вид і дата проведення інструктажу, перечислюються інструкції по безпеці праці, по яким проводиться інструктаж, і дається розписка інструктуючого і його інструктуюваного.
11.2. Вимоги безпеки при монтажі технологічного устаткування
Монтаж технологічного устаткування варто виконувати відповідно до проекту виробництва монтажних робіт, що містять технічні рішення і вказівки по техніці безпеки. Без ППР ведення монтажних робіт забороняється.
При монтажі нескладного технологічного устаткування в окремих випадках допускається заміна ППР технологічною запискою чи технологічною картою. У цих документах питання техніки безпеки повинні бути розроблені в повному обсязі.
Керівництво монтажем технологічного устаткування повинні здійснювати досвідчені інженерно-технічні працівники. добре знаючі специфіку виконання даних робіт. Перед початком монтажу керівник робіт і інженерно-технічних працівників, зайняті на монтажі, повинні вивчити ППР, детально розробити необхідні заходи щодо техніки безпеки і створенню необхідних умов провадження робіт.
Робітникам, що беруть участь у монтажі, необхідно роз'яснити характер майбутньої роботи, умови застосування устаткування і засобів.
Монтажники повинні працювати в спецодязі, захисних касках і рукавицях.
До початку робіт на монтажній площадці варто визначити місця проходів і проїздів, установити зони, небезпечні для роботи. Усі ділянки, небезпечні для руху і проходу, необхідно відгородити чи поставити на їхніх границях попереджувальні написи і сигнали.
Перед початком монтажу устаткування необхідно зробити приймання чи заземлення фундаментів конструкцій, на яких воно встановлюється.
Бригади повинні бути забезпечені монтажними інструментами, що відповідають виконуваній роботі.
Розміщення устаткування монтуючого агрегату не повинне створювати стиснутих умов у монтажній зоні й утрудняти провадження робіт. Громіздкі вузли і деталі варто розташовувати з урахуванням черговості їхньої подачі в монтаж. Монтажні прорізи, траншеї, канали, пройоми і колодязі у фундаментах під устаткування повинні бути перекриті знімними дерев'яними щитами чи обгороджені поруччям.
Внутрішній монтаж та налагодження контейнерів і електричної шафи в цілому виконується фірмою-виготовлювачем. При цьому дотримуються специфічних вимог до монтажу та налагодження контролера SIMATIC С7-613 і вимірювача вологості деревини.
При введенні в дію С7-613 необхідно мати наступні пристрої і інструменти:
мікрокарту пам'яті (ММС) для зберігання програми користувача і даних конфігурації. С7-613 може тільки використовуватися з ММС (рекомендований розмір ММС 128 кілобайт);
24 V електроживлення;
набір коннекторів для С7 І/О вводу-виводу;
пристрій PG/PC з МРІ інтерфейсом і кабелем МРІ для створення програми користувача;
програмне забезпечення.
С7-613 з коннекторами i панеллю
Рис.11.2.1.
C7-613 призначений для стаціонарного i вбудованого монтажу, наприклад, в контейнері керування (з дверима).
Увага. Перед монтажем i демонтажем пристрою необхідно видалити ММС. При монтажі i демонтажі необхідно бути обережним, щоб не пошкодити прорізи пам'яті i з'єднувачі для шини МРІ i монтажної шини (backplane).
Дискретні вхідні сигнали підключаються через існуючі промклемники до фронтштекерів на передніх панелях модулів дискретного вводу-виводу SM323 i безпосередньо до С7-613.
При подачі аналогових вхідних сигналів на модулях аналогового вводу необхідно встановити діапазонні перемикачі в відповідне положення (таблиця 11.2.1, положення "D").
Таблиця 11.2.1
Відповідності діапазону зміни до положень перемикача
Діапазон зміни
Положення перемикача діапазону
Примітка
від ± 80 mV до ± 1000 mV
А
В тому числі термопари i термоопори
від ±2,5 V до ±10 V
В
Заводська установка
4-20 мА
D
Двопровідна схема з'єднання
±3,2 мА ±10 мА ±20 мА 0-20 мА;4-20мА
С
Чотирипровідна схема з'єднання
Перестановка діапазонних перемикачів виконується згідно з рис. 11.2.а i 11.2.б.
Перестановка діапазонних перемикачів
а
б
Рис.11.2.3.
Електроприводи шиберів і електромотори вентиляторів монтуються разом з відповідним обладнанням.
Прокладку кабельних і трубних проводок рекомендується виконувати згідно зі схемами зовнішніх з'єднань.
Перелік можливих неполадок і засоби їх усунення наведені в таблиці 11.2.2
Таблиця 11.2.2
Можливі неполадки та засоби їх усунення
Найменування неполадки Можлива причина Метод усунення Примітки
Одинакові покази температури за сухим і зволоженим термометрами Відсутня вода в бачку.
Марля на зволоженому термометрі зашкарубла (покрилася сіллю) Залити воду в бачок
Поміняти марлю на нову Використовувати конденсат або дистильовану воду
Покази давача вологості деревини

 
 

Цікаве

Загрузка...