WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

Автоматизована система керування технологічними процесами сушіння деревини з використанням ПК - Дипломна робота

клацнути на клавіші Авт. Після цього в сушарці буде продовжуватися процес сушіння, згідно зі встановленою пpoгрaмою в автоматичному режимі.
При pобoтi операторської станції формується архів повідомлень - журнал, в який заносяться аварійні, попереджувальні повідомлення та повідомлення про стан обладнання. Для роботи з архівом повідомлень необхідно в головному меню натиснути клавішу "Журнал". В apxiв повідомлень записується час виникнення i зміст кожної події. Вигляд вікна "Журнал" показано нижче (рис.9.4.5).
Вікно "Журнал"
Рис.9.4.5
При включенні операторської станції завжди відображаються повідомлення за останню годину поточної доби.
На панелі керування, розміщеній у верхній частині екрану, розташовані елементи вибору дати, години, об'єкта та типу повідомлення.
Справа знаходиться лінійка прокрутки, за допомогою якої можна проглядати "Журнал".
На червоному фоні відображаються аварійні повідомлення. На жовтому фоні відображаються попереджувальні повідомлення. На білому фоні відображається стан обладнання. На синьому фоні відображаються дії оператора.
Для прогляду повідомлень виберіть з випадаючого списку час, за який Ви хочете проглянути повідомлення (за будь-яку годину або за добу).
Вибраний час появиться в полі "Час" (рис.9.4.6).
Поле "Час"
Рис.9.4.6
Одночасно обновиться інформація в панелі повідомлень (нижня частина екрану).
Аналогічним чином, з випадаючих списків можна вибрати дату, об'єкт, або тип повідомлення (рис.9.4.7, 9.4.98, 9.4.9).
Поле "Дата"
Рис.9.4.7
Поле "Об'єкт"
Рис.9.4.8
Поле "Повідомлення"
Рис.9.4.9
Ширину колонок можна змінювати за допомогою миші. Для цього необхідно підвести курсор миші до розділювальних ліній у заголовку таблиці повідомлень. При цьому курсор змінить свою форму на .
Для закінчення роботи з "Журналом" необхідно натиснути клавішу "Закрити" або на клавіатурі - клавішу Esc.
Щоб отримати наглядне зображення в часі всього циклу процесу сушіння завантаженої в сушарку деревини, необхідно в основному вікні вибраної сушарки клацнути по клавіші дані з PLC , що розміщена в правому верхньому куті вікна під клавішею Керування . В результаті цього на деякий час з'являється мале інформаційне віконце "Читання даних з PLC", після зникнення якого відкривається на весь монітор наступне вікно (рис.9.4.10 ).
Вікно "Дані з PLC"
Рис.9.4.10
В верхній частині вікна зображена таблиця зміни основних параметрів сушіння через кожні ~0,25год. Зверху над цією таблицею вказані № (номер) камери, № циклу сушіння, календарна дата i час початку циклу сушіння. В таблиці фіксуються наступні параметри: дійсна i задана температура агента сушіння за сухим (Тс, Тс здн) i зволоженим (Тз, Тз здн) термометрами, відносна вологість агента сушіння (FI), середня виміряна (Wсep) i інтегральна розрахункова (Wpoзp) вологості деревини, а також №№ етапів сушіння. Справа від таблиці знаходиться лінійка прокрутки, за допомогою якої можна переглядати значення вищезазначених параметрів в любий момент циклу сушіння від його початку до кінця.
В нижній частині вікна дані з PLC зображені графіки зміни параметрів сушіння в координатах: по oci ординат 0C або % (для FI, Wсep, Wpoзp) i пo oci абсцис - год. Вертикальними лініями зображені граничні значення відповідних етапів сушіння в межах його циклу. Зліва від поля графіків знаходиться панель, на якій можна задати або відмінити графік того чи іншого параметру, поставивши у відповідному віконці відмітку.
Щоб переглянути якийсь із минулих циклів сушіння в вибраній камері, необхідно в основному вікні клацнути по клавіші дані з apxiвy . В результаті цього відкривається маленьке вікно, в якому в лівій частині перераховані останні заархівовані цикли сушіння (рис.9.4.11). Виділивши клацанням мишки необхідний номер циклу, (що записується в праве верхнє виділене поле цього віконця), клацаємо мишкою клавішу графік . Після цього відкривається вікно, аналогічне вікну дані з PLC , але в якому відображені зміни параметрів у вибраному минулому циклі сушіння.
Вікно "Дані з архіву"
Рис.9.4.11
При роботі, операторської станції формується архів даних, в який заносяться значення аналогових сигналів. Для роботи з архівом даних необхідно натиснути клавішу графік . В архів повідомлень записується час архівації та значення аналогових сигналів в цей чаc.
При натисканні клaвiшi графік з'являється наступне вікно (рис.9.4.12).
Вікно "Графік"
Рис.9.4.12
Для прогляду графіка виберіть зі списку дату, за яку хочете проглянути графік (підведіть курсор на потрібне поле, натисніть i відпустіть ліву кнопку миші). Вибрана дата появиться в полі біля списку.
При першому старті необхідно виконати параметрування графіків користувача.
При цьому з файлу * .dat, в якому описані всі аналогові сигнали, що архівуються, створюється файл *.grf, де зберігається структура груп трафіків, сформованих користувачем (до 12 груп, максимум по 10 графіків в кожній).
При натисканні клавіші параметрування у вікні вибору дати викликається вікно, в якому користувачем формуються параметри формування графіків.
Типовий вигляд вікна "Параметрування" показаний нижче (рис.9.4.13).
Вікно "Параметрування"
Рис.9.4.13
Натиснувши на кнопку, яку ми конфігуруємо, отримуємо текстове поле для введення назви клавіші, рамку з 10 сигналами i список сигналів.
В текстовому полі (жовтий фон) вводимо назву клавіші. Одночасно редагований заголовок відображається на клавіші синім кольором.
Зліва знаходяться елементи керування 1-10, за допомогою яких задається, чи буде графік видимим на екрані. Елемент керування показує міткy X, якщо він вибраний. При вкл/викл даної опції параметри графіка зберігаються.
Справа знаходяться селекторні кнопки, з яких можна вибрати тільки одну для того графіка, який хочемо ввести зі списку. Після цього у списку вибираємо необхідний сигнал і за допомогою клавіші """ вводимо його дані (назва, розмірність, діапазон i т.д.).
При необхідності можна змінити назву сигналу i значення шкали виводу (текстові поля з жовтим фоном).
Так параметруємо всі графіки, які користувач хоче відображати (рис.9.4.14).
Вікно "Параметрування" із вказаними параметрами графіків
Рис.9.4.14
Після натискання клавіші "Графік" у вікні вибору дати викликається вікно, в якому можна вивести дані за вибрану дату.
Типовий вигляд вікна "Графік" показаний нижче (рис.9.4.15).
Вікно "Графік"
Рис.9.4.15
Праворуч у вікні знаходяться селекторні кнопки "Час", за допомогою яких вибирають годину, за яку хочуть подивитись архів ( недоступні кнопки вказують на те, що в даний час аpxiв не створювався).
Також можна вивести архів за всю добу (1-24) або за час, заданий самим користувачем "від" i "до" (User).
Внизу графіків (по oci X) відображається часова шкала.
Встановивши курсор у полі графіка i натиснувши ліву клавішу, викликаємо показник у вигляді

 
 

Цікаве

Загрузка...